Pódiové zátišie

27. marec 2021
Pódiové zátišie

Trenčiansky samosprávny kraj v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa, podporil CPR Trenčín v projekte s názvom Pódiové zátišie.

Centrum pre rodinu Trenčín disponuje krásnou záhradou, ktorá je hojne navštevovaná turistami aj návštevníkmi centra. Záhrada má niekoľko výškových úrovní, ktoré sú na terasách vo svahu a niektoré jej časti už prešli čiastočnou rekonštrukciou. 

Dotknutá časť, sa nachádza v hlavnej pohladovej línii od vstupu - pri pódiu - tzv zázemie pre backstage. Pódium sa využíva na pravidelné akcie, ktoré počas roka organizujeme ako detské divadielko, diskusie, kvízy, či komorné koncerty. Zázemie pre účinkujúcich, či pre zvukára dnes v tomto priestore nie je vytvorené. V súčasnosti sa na mieste, ktoré chceme upraviť nachádza navážka stavebného odpadu a nespevnený svah. Plochu vľavo od pódia, ktorá by mala slúžiť ako backstage, tvorí len ušľapaná hlina so zbytkami ruderálnej vegetácie. Radi by sme tento priestor pozdvihli aby bol dôstojným pozadím a pohodlným miestom pre technické zabezpečenie počas predstavení ako aj príjemným kútikom pre oddych v tichu záhrady. Vzhľadom k terénu tu chceme vytvoriť oporné múriky, vystužené drevenými hranolmi s výsadbou skalničiek a rastlinných druhov, ktoré budú spevňovať svah a zabezpečia ho proti zosúvaniu. Dôležitou súčasťou úpravy tejto časti záhrady je aj riešenie odtoku dažďovej vody z kárnera, ktorá v súčasnosti voľne vyteká zo zvodu do svahu záhrady, čo spôsobuje odnášanie hliny a kamenia. Túto vodu by sme radi zachytili do nádoby na dažďovú vodu, a neskôr ju počas letných mesiacov využili na zavlažovanie výsadieb.

        

      

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga