Pódiové zátišie

27. marec 2021
Pódiové zátišie

Trenčiansky samosprávny kraj v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa, podporil CPR Trenčín v projekte s názvom Pódiové zátišie.

Centrum pre rodinu Trenčín disponuje krásnou záhradou, ktorá je hojne navštevovaná turistami aj návštevníkmi centra. Záhrada má niekoľko výškových úrovní, ktoré sú na terasách vo svahu a niektoré jej časti už prešli čiastočnou rekonštrukciou. 

Dotknutá časť, sa nachádza v hlavnej pohladovej línii od vstupu - pri pódiu - tzv zázemie pre backstage. Pódium sa využíva na pravidelné akcie, ktoré počas roka organizujeme ako detské divadielko, diskusie, kvízy, či komorné koncerty. Zázemie pre účinkujúcich, či pre zvukára dnes v tomto priestore nie je vytvorené. V súčasnosti sa na mieste, ktoré chceme upraviť nachádza navážka stavebného odpadu a nespevnený svah. Plochu vľavo od pódia, ktorá by mala slúžiť ako backstage, tvorí len ušľapaná hlina so zbytkami ruderálnej vegetácie. Radi by sme tento priestor pozdvihli aby bol dôstojným pozadím a pohodlným miestom pre technické zabezpečenie počas predstavení ako aj príjemným kútikom pre oddych v tichu záhrady. Vzhľadom k terénu tu chceme vytvoriť oporné múriky, vystužené drevenými hranolmi s výsadbou skalničiek a rastlinných druhov, ktoré budú spevňovať svah a zabezpečia ho proti zosúvaniu. Dôležitou súčasťou úpravy tejto časti záhrady je aj riešenie odtoku dažďovej vody z kárnera, ktorá v súčasnosti voľne vyteká zo zvodu do svahu záhrady, čo spôsobuje odnášanie hliny a kamenia. Túto vodu by sme radi zachytili do nádoby na dažďovú vodu, a neskôr ju počas letných mesiacov využili na zavlažovanie výsadieb.

        

      

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga