Pódiové zátišie

27. marec 2021
Pódiové zátišie

Trenčiansky samosprávny kraj v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa, podporil CPR Trenčín v projekte s názvom Pódiové zátišie.

Centrum pre rodinu Trenčín disponuje krásnou záhradou, ktorá je hojne navštevovaná turistami aj návštevníkmi centra. Záhrada má niekoľko výškových úrovní, ktoré sú na terasách vo svahu a niektoré jej časti už prešli čiastočnou rekonštrukciou. 

Dotknutá časť, sa nachádza v hlavnej pohladovej línii od vstupu - pri pódiu - tzv zázemie pre backstage. Pódium sa využíva na pravidelné akcie, ktoré počas roka organizujeme ako detské divadielko, diskusie, kvízy, či komorné koncerty. Zázemie pre účinkujúcich, či pre zvukára dnes v tomto priestore nie je vytvorené. V súčasnosti sa na mieste, ktoré chceme upraviť nachádza navážka stavebného odpadu a nespevnený svah. Plochu vľavo od pódia, ktorá by mala slúžiť ako backstage, tvorí len ušľapaná hlina so zbytkami ruderálnej vegetácie. Radi by sme tento priestor pozdvihli aby bol dôstojným pozadím a pohodlným miestom pre technické zabezpečenie počas predstavení ako aj príjemným kútikom pre oddych v tichu záhrady. Vzhľadom k terénu tu chceme vytvoriť oporné múriky, vystužené drevenými hranolmi s výsadbou skalničiek a rastlinných druhov, ktoré budú spevňovať svah a zabezpečia ho proti zosúvaniu. Dôležitou súčasťou úpravy tejto časti záhrady je aj riešenie odtoku dažďovej vody z kárnera, ktorá v súčasnosti voľne vyteká zo zvodu do svahu záhrady, čo spôsobuje odnášanie hliny a kamenia. Túto vodu by sme radi zachytili do nádoby na dažďovú vodu, a neskôr ju počas letných mesiacov využili na zavlažovanie výsadieb.

        

      

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny - Otec nablízku

2. máj 2021

Deň rodiny 2021 bude v duchu otcovstva - Otec nablízku.

Naša galéria ožila

28. apríl 2021

Naša galéria v detskom kútiku po dlhom období opäť ožila a verejnosť sa tak môže kochať obrazmi od Vandy Mihálovej z Prievidze.

Expanzia do ticha

29. marec 2021

Centrum pre rodinu uspelo s ďalším projektom! Nadácia Slovenskej sporiteľne v rámci grantového programu #mamnato špeciál podporila projekt CPR Trenčín s názvom Expanzia do ticha.

Pódiové zátišie

27. marec 2021

Trenčiansky samosprávny kraj v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa, podporil CPR Trenčín v projekte s názvom Pódiové zátišie.

Deň počatého dieťaťa 2021

8. marec 2021

21. ročník kampane Deň počatého dieťaťa.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2021 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga