Pódiové zátišie

27. marec 2021
Pódiové zátišie

Trenčiansky samosprávny kraj v rámci grantového environmentálneho programu Zelené oči, ktorý tvorí súčasť projektu Zelená župa, podporil CPR Trenčín v projekte s názvom Pódiové zátišie.

Centrum pre rodinu Trenčín disponuje krásnou záhradou, ktorá je hojne navštevovaná turistami aj návštevníkmi centra. Záhrada má niekoľko výškových úrovní, ktoré sú na terasách vo svahu a niektoré jej časti už prešli čiastočnou rekonštrukciou. 

Dotknutá časť, sa nachádza v hlavnej pohladovej línii od vstupu - pri pódiu - tzv zázemie pre backstage. Pódium sa využíva na pravidelné akcie, ktoré počas roka organizujeme ako detské divadielko, diskusie, kvízy, či komorné koncerty. Zázemie pre účinkujúcich, či pre zvukára dnes v tomto priestore nie je vytvorené. V súčasnosti sa na mieste, ktoré chceme upraviť nachádza navážka stavebného odpadu a nespevnený svah. Plochu vľavo od pódia, ktorá by mala slúžiť ako backstage, tvorí len ušľapaná hlina so zbytkami ruderálnej vegetácie. Radi by sme tento priestor pozdvihli aby bol dôstojným pozadím a pohodlným miestom pre technické zabezpečenie počas predstavení ako aj príjemným kútikom pre oddych v tichu záhrady. Vzhľadom k terénu tu chceme vytvoriť oporné múriky, vystužené drevenými hranolmi s výsadbou skalničiek a rastlinných druhov, ktoré budú spevňovať svah a zabezpečia ho proti zosúvaniu. Dôležitou súčasťou úpravy tejto časti záhrady je aj riešenie odtoku dažďovej vody z kárnera, ktorá v súčasnosti voľne vyteká zo zvodu do svahu záhrady, čo spôsobuje odnášanie hliny a kamenia. Túto vodu by sme radi zachytili do nádoby na dažďovú vodu, a neskôr ju počas letných mesiacov využili na zavlažovanie výsadieb.

        

      

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga