Pokračovanie Popoludnie so slovenčinou

10. október 2022, 15:30 Farská 12
Pokračovanie Popoludnie so slovenčinou

V novom školskom roku opäť pozývame občanov Ukrajiny na pokračovanie konverzácie v slovenčine.

Cyklus kurzu je naplánovaný na dni pondelok - streda - piatok. Začiatok kurzu oznámime prihláseným záujemcom.

Na konverzáciu je potrebné sa prihlásiť prostredníctvom formuláru v slovenskom alebo ukrajinskom jazyku. Kurz sa uskutoční v prípade minimálne 5 záujemcov. Lektormi budú tak ako v minulosti dobrovoľníci. Poplatok za kurz je dobrovoľný.

Оглядом на збільшення інтересу до покращення словацької розмови ми знову відкриваємо курс словацької мови, який буде зосереджений на нормальній розмовній розмові. Якщо вас зацікавила така форма навчання, реєструйтесь будь ласка у цій формі. Курси проходитимуть у другій половині дня 3 рази на тиждень (понеділок, середа, п’ятниця). Викладачами будуть лектори – волонтери. Ціна за курс є добровільною.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Dobrovoľníci, ďakujeme!

25. september 2022

Dobrovoľníci, ďakujeme - Deň vďakyvzdania

Otec a syn

15. september 2022

V stredu podvečer 31. augusta na čistinke pod diecéznou svätyňou na Skalke začal rásť stanový tábor. Dvanásť otcov a ich dvanásť dospievajúcich synov sa zišlo z rôznych kútov Slovenska, aby tu spoločne strávili záver prázdnin. Nevedeli, čo ich čaká. Otcovia sa napriek tomu rozhodli, že venujú päť dní svojmu synovi. A synovia prijali ich pozvanie. Všetci mohli zažívať chlapské spoločenstvo, ktoré malo veľkú silu. Otcovia - zrelí muži si počas akcie, ani neviem ako, vyslúžili prívlastok „mladí chlapi“. Synovia, ktorí práve začínajú dospievať, boli zase „mladší chlapi“. Aj toto symbolizovalo cestu, ktorou sa postupne uberajú. Otcovia odovzdávajú zodpovednosť svojim synom a synovia ju krok po kroku prijímajú. Záleží na oboch, či to bude cesta radostná, alebo bolestná. No ja im verím, že to dokážu. „Mladí chlapi“ aj „mladší chlapi“.

Literatúra v záhrade

2. september 2022

Výtvarník Ján Hubinský a hudobník a spisovateľ Braňo Jobus - to sú dve známe osobnosti, s ktorými sme sa mali možnosť stretnúť večer 31.8.2022 v Centre pre rodinu a vypočuť si zaujímavosti z pozadia ich života a tvorby.

Leto v plnom prúde

24. august 2022

Každý rodič sa počas jarných mesiacov začne tuho zamýšľať, ako vyplní svojim deťom letné prázdniny. Úplnou topkou a snáď i nevyhnutnosťou je, aby sa podarilo zabezpečiť aspoň jeden tábor. Čerešničkou však môže byť, ak má tábor pridanú hodnotu - nesie sa v duchu správnych hodnôt, učí deti prijímať druhých a vytvárať jeden kolektív.

Veľa Dobra

8. august 2022

Ak ste predchádzajúci víkend stretli v uliciach Trenčína viac mladých ľudí ako obvykle, tak v tomto článku sa dozviete prečo.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga