Rodinná sv. omša - máj

19. máj 2022, 18:15 Gréckokatolícky Chrám Sv. Cyrila a Metoda
Rodinná sv. omša - máj

Pozývame vás na rodinnú sv. omšu, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 19.5.2022 o 18.15 v gréckokatolíckom Chráme Sv. Cyrila a Metoda v Trenčíne.

Pozývame všetkých - nielen rodiny s deťmi, aby prišli zažiť prítomnosť spoločenstva rodín.

Program:
18:15 - časť Akatistu požehnania rodín - Časoslov gréckokatolíka (casoslov.sk)
 
18:30 - sv. liturgia za účastí rodín - Časoslov gréckokatolíka (casoslov.sk)
 
19:30 - krátke predstavenie farnosti, chrámu i východného obradu. Na prípadné otázky zodpovieme v rámci agapé.
 
19:45 - spoločné rodinné agapé v pastoračnom centre pod chrámom
 
Poznámka k parkovaniu:
- parkovanie na ul. 1. mája je spoplatnené 24 hodín
- priamo pri chráme zaparkujú max. 4 autá (bezplatne)
- parkovať sa dá tiež vedľa chrámu - na parkovisku ZSE (za rampou, ktorá bude zdvihnutá - je tam 13 parkovacích miest - bezplatne)
- odporúčame tiež parkovať oproti chrámu (za Električnou ulicou pri Štatistickom úrade - kde je parkovisko od 16:00 hod, bezplatné)
 
Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Dobrovoľníci, ďakujeme!

25. september 2022

Dobrovoľníci, ďakujeme - Deň vďakyvzdania

Otec a syn

15. september 2022

V stredu podvečer 31. augusta na čistinke pod diecéznou svätyňou na Skalke začal rásť stanový tábor. Dvanásť otcov a ich dvanásť dospievajúcich synov sa zišlo z rôznych kútov Slovenska, aby tu spoločne strávili záver prázdnin. Nevedeli, čo ich čaká. Otcovia sa napriek tomu rozhodli, že venujú päť dní svojmu synovi. A synovia prijali ich pozvanie. Všetci mohli zažívať chlapské spoločenstvo, ktoré malo veľkú silu. Otcovia - zrelí muži si počas akcie, ani neviem ako, vyslúžili prívlastok „mladí chlapi“. Synovia, ktorí práve začínajú dospievať, boli zase „mladší chlapi“. Aj toto symbolizovalo cestu, ktorou sa postupne uberajú. Otcovia odovzdávajú zodpovednosť svojim synom a synovia ju krok po kroku prijímajú. Záleží na oboch, či to bude cesta radostná, alebo bolestná. No ja im verím, že to dokážu. „Mladí chlapi“ aj „mladší chlapi“.

Literatúra v záhrade

2. september 2022

Výtvarník Ján Hubinský a hudobník a spisovateľ Braňo Jobus - to sú dve známe osobnosti, s ktorými sme sa mali možnosť stretnúť večer 31.8.2022 v Centre pre rodinu a vypočuť si zaujímavosti z pozadia ich života a tvorby.

Leto v plnom prúde

24. august 2022

Každý rodič sa počas jarných mesiacov začne tuho zamýšľať, ako vyplní svojim deťom letné prázdniny. Úplnou topkou a snáď i nevyhnutnosťou je, aby sa podarilo zabezpečiť aspoň jeden tábor. Čerešničkou však môže byť, ak má tábor pridanú hodnotu - nesie sa v duchu správnych hodnôt, učí deti prijímať druhých a vytvárať jeden kolektív.

Veľa Dobra

8. august 2022

Ak ste predchádzajúci víkend stretli v uliciach Trenčína viac mladých ľudí ako obvykle, tak v tomto článku sa dozviete prečo.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga