Afrika v Centre

6. september 2021
Afrika v Centre

Začiatok školského roka sme v CPR odštartovali príjemným pobedím a kvalitnou hudbou. Hlavnou témou bola Afrika - konkrétne maličká africká krajina Burundi, o ktorej nám prišla porozprávať Anička Pyšná.

Dozvedeli sme sa, ako si poradí lekár v provizórnej nemocnici, keď sa delí o elektrinu s viacerými odberateľmi. Tiež prečo sa desaťročné deti tešia, že môžu pracovať na kávovej plantáži. Odpovedala i na mnohé otázky z publika a tak sa študenti dozvedeli, ako sa stať dobrovoľníkom na podobnej misii.

Hudobný úvod nám pripravili Marshalov kryt, ktorí zahrali známe cover verzie vo vlastnej úprave. Hlavným hudobným hosťom večera boli trenčianski Small Things, ktorých sláva prenikla už aj za hranice trenčianskeho okresu. Subtílnou gitarou a precíteným spevom navodili komornú až snovú atmosféru, ktorú umocnilo podvečerné jesené slnko.

Vďaka nadácii SPP, ktorá nás podporila, sme mali možnosť vidieť aj nádherné autentické fotky z Burundi, ktoré boli premietané v záhrade na novom dataprojektore. Ďakujeme všetkým, zúčastneným i účastníkom a veríme, že táto akcia zo série Študentských dní nebola posledná.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Veľa Dobra

8. august 2022

Ak ste predchádzajúci víkend stretli v uliciach Trenčína viac mladých ľudí ako obvykle, tak v tomto článku sa dozviete prečo.

Otec a junior 2022

4. august 2022

Dátumy si moc nepamätám. Ale budú to už snáď 3 týždne (14.7 - 17.7.2022), čo sme s najstarším synom Tobiášom absolvovali víkendovku Otec a syn junior.

Ako sme šprechovali

19. júl 2022

Druhý júlový týždeň sa nám podarilo aj vďaka sponzorovi GUZMÄNNER s.r.o. uskutočniť 2. ročník denného nemeckého tábora.

Deň nezávislosti

5. júl 2022

Kto toto vymyslel? Aký deň nezávislosti? Čo sme v Amerike?

Pomocná ruka Ukrajine

28. jún 2022

Po 24. februári, v dôsledku vypuknutia vojenského konfliktu u našich susedov, začali aj k nám do Trenčína prichádzať obyvatelia Ukrajiny. Mnohé organizácie neváhali a rýchlo zareagovali poskytovaním pomoci ľuďom, ktorí často zanechali svoje rodiny a takmer celé životy doma na Ukrajine. V CPR Trenčín sme sa takisto rozhodli podať im pomocnú ruku a vytvorili sme formát popoludní so slovenčinou.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga