Afrika v Centre

6. september 2021
Afrika v Centre

Začiatok školského roka sme v CPR odštartovali príjemným pobedím a kvalitnou hudbou. Hlavnou témou bola Afrika - konkrétne maličká africká krajina Burundi, o ktorej nám prišla porozprávať Anička Pyšná.

Dozvedeli sme sa, ako si poradí lekár v provizórnej nemocnici, keď sa delí o elektrinu s viacerými odberateľmi. Tiež prečo sa desaťročné deti tešia, že môžu pracovať na kávovej plantáži. Odpovedala i na mnohé otázky z publika a tak sa študenti dozvedeli, ako sa stať dobrovoľníkom na podobnej misii.

Hudobný úvod nám pripravili Marshalov kryt, ktorí zahrali známe cover verzie vo vlastnej úprave. Hlavným hudobným hosťom večera boli trenčianski Small Things, ktorých sláva prenikla už aj za hranice trenčianskeho okresu. Subtílnou gitarou a precíteným spevom navodili komornú až snovú atmosféru, ktorú umocnilo podvečerné jesené slnko.

Vďaka nadácii SPP, ktorá nás podporila, sme mali možnosť vidieť aj nádherné autentické fotky z Burundi, ktoré boli premietané v záhrade na novom dataprojektore. Ďakujeme všetkým, zúčastneným i účastníkom a veríme, že táto akcia zo série Študentských dní nebola posledná.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga