Afrika v Centre

6. september 2021
Afrika v Centre

Začiatok školského roka sme v CPR odštartovali príjemným pobedím a kvalitnou hudbou. Hlavnou témou bola Afrika - konkrétne maličká africká krajina Burundi, o ktorej nám prišla porozprávať Anička Pyšná.

Dozvedeli sme sa, ako si poradí lekár v provizórnej nemocnici, keď sa delí o elektrinu s viacerými odberateľmi. Tiež prečo sa desaťročné deti tešia, že môžu pracovať na kávovej plantáži. Odpovedala i na mnohé otázky z publika a tak sa študenti dozvedeli, ako sa stať dobrovoľníkom na podobnej misii.

Hudobný úvod nám pripravili Marshalov kryt, ktorí zahrali známe cover verzie vo vlastnej úprave. Hlavným hudobným hosťom večera boli trenčianski Small Things, ktorých sláva prenikla už aj za hranice trenčianskeho okresu. Subtílnou gitarou a precíteným spevom navodili komornú až snovú atmosféru, ktorú umocnilo podvečerné jesené slnko.

Vďaka nadácii SPP, ktorá nás podporila, sme mali možnosť vidieť aj nádherné autentické fotky z Burundi, ktoré boli premietané v záhrade na novom dataprojektore. Ďakujeme všetkým, zúčastneným i účastníkom a veríme, že táto akcia zo série Študentských dní nebola posledná.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Afrika v Centre

6. september 2021

Začiatok školského roka sme v CPR odštartovali príjemným pobedím a kvalitnou hudbou. Hlavnou témou bola Afrika - konkrétne maličká africká krajina Burundi, o ktorej nám prišla porozprávať Anička Pyšná.

Bolo nás počuť

27. august 2021

V jeden teplý augustový pondelok sa kopa detí hrnie do záhrady CPRka. Už od skorého rána tu počuť radostný smiech a džavot tridsiatky veselých detí, ktoré sa práve v tento deň vydajú spolu s niekoľkými animátormi na dobrodružnú cestu detského tábora Centra pre rodinu v Trenčíne.

Otec a syn junior - cesta za dobrodružstvom 2021

16. august 2021

Teší 12-ročný chalan na víkend strávený s otcom? Ten môj áno - a nie je to hocijaký víkend. On už vie, že zažijeme dobrodružstvo a adrenalín so správnou partiou na čele s kapitánom Rasťom a duchovnou podporou - otcom Martinom. Vie to preto, lebo sme tento rok absolvovali už piaty ročník akcie Otec a syn - junior. Opäť to bol pre nás úžasný čas.

Nebojme sa počítať

12. august 2021

Niekomu sa čísla a slovo matematika nemusia hneď páčiť. Vzbudzujú rešpekt a veľa otáznikov na čo to našim deťom s Downovým syndrómom bude dobré?

Aký bol Deň rodiny 2021

6. august 2021

Nedeľné ráno sa začalo poriadnym lejakom a v rôzne dlhých intervaloch pokračovalo celýdeň. No napriek nepriazni počasia množstvo dobrovoľníkov spojilo svoje sily, aby pre náspripravilo výnimočný Deň rodiny.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2021 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga