Afrika v Centre

6. september 2021
Afrika v Centre

Začiatok školského roka sme v CPR odštartovali príjemným pobedím a kvalitnou hudbou. Hlavnou témou bola Afrika - konkrétne maličká africká krajina Burundi, o ktorej nám prišla porozprávať Anička Pyšná.

Dozvedeli sme sa, ako si poradí lekár v provizórnej nemocnici, keď sa delí o elektrinu s viacerými odberateľmi. Tiež prečo sa desaťročné deti tešia, že môžu pracovať na kávovej plantáži. Odpovedala i na mnohé otázky z publika a tak sa študenti dozvedeli, ako sa stať dobrovoľníkom na podobnej misii.

Hudobný úvod nám pripravili Marshalov kryt, ktorí zahrali známe cover verzie vo vlastnej úprave. Hlavným hudobným hosťom večera boli trenčianski Small Things, ktorých sláva prenikla už aj za hranice trenčianskeho okresu. Subtílnou gitarou a precíteným spevom navodili komornú až snovú atmosféru, ktorú umocnilo podvečerné jesené slnko.

Vďaka nadácii SPP, ktorá nás podporila, sme mali možnosť vidieť aj nádherné autentické fotky z Burundi, ktoré boli premietané v záhrade na novom dataprojektore. Ďakujeme všetkým, zúčastneným i účastníkom a veríme, že táto akcia zo série Študentských dní nebola posledná.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga