Aký bol Deň rodiny 2021

6. august 2021
Aký bol Deň rodiny 2021

Nedeľné ráno sa začalo poriadnym lejakom a v rôzne dlhých intervaloch pokračovalo celý
deň. No napriek nepriazni počasia množstvo dobrovoľníkov spojilo svoje sily, aby pre nás
pripravilo výnimočný Deň rodiny.

Výnimočný bol z viacerých dôvodov. V parku pri stanici sa stretlo menej ľudí ako minulý rok, viacerých odradilo počasie, no tí, čo sa nezľakli, si určite prišli na svoje.

O 14:00 sa celý program začal sv. omšou, ktorá sa niesla v duchu myšlienky Otec na blízku, premýšľali sme nad blízkosťou nášho Nebeského otca, ale určite aj úlohou toho pozemského. Pokračovali sme divadelným predstavením súboru Kapor na scéne. Deti sa na divadielko veľmi tešili, no vtedy sa rozpršalo a celé predstavenie s účinkujúcimi aj divákmi sa prenieslo do altánku, čím celé divadlo nadobudlo príjemnú domácku atmosféru a veľmi dobre sme sa zabavili. Spolu s hercami sme riešili záhadu strateného obrazu a niektoré deti sa do toho poriadne vložili.

Potom prišla deti zabaviť a roztancovať veselá Dúhalka a deti s radosťou poskakovali pod pódiom. Akrobatické predstavenie dvoch Spidermanov, ktorí pohybovo vtiahli deti do svojho predstavenia, sa zase uskutočnilo v priestoroch parku.

Tí najskalnejší vydržali až do večera a Deň rodiny zakončilo krásne a energiou sršiace spevácke vystúpenie Márie Čírovej, ktoré pritiahlo do parku aj veľa ďalších ľudí. Ako sama speváčka povedala, pre ňu je rodina najdôležitejšia na svete a veľmi rada podporila práve toto naše podujatie.

Počas celého programu bolo čas na príjemné rozhovory s priateľmi a bohaté sprievodné aktivity - rodinná hra, pri ktorej sme zbierali pečiatky a mali sme šancu zaradiť sa do losovania a vyhrať. Deti výskali pri jazde na fúriku, či hádzaní starých mobilov do záchodovej misy, ale určite zaujalo aj zhadzovanie plechoviek prúdom vody, či hra Twister. Nemožno zabudnúť na skákací hrad či rodinné fotenie so zábavnými rekvizitami.

Tento krásny a pozitívnou energiou nabitý deň by sme nemohli prežiť bez práce a obetavosti organizátorov, dobrovoľníkov a sponzorov. Vám všetkým patrí veľká vďaka, myslím, že ťažko spočítať tie hodiny práce, ktoré ste spoločne vložili do tohto projektu, aby sme všetci mohli prežiť výnimočný deň a osláviť naše rodiny. A to všetko aj napriek nepriazni počasia.

Ďakujeme.

Účastníčka Petra.

Podujatie sa uskutočnilo vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja a Mesta Trenčín.

            

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň dobrovoľníkov a podporovateľov

19. september 2023

Stretli sme sa opäť po roku. Opäť v záhrade Centra pre rodinu. Opäť sme zažili priateľské stretnutia, osobné rozhovory pri výborných chlebíčkoch a domácich zákuskoch. Zahrala nám skvelá kapela Aurelius Q. 

Čaro byliniek

4. september 2023

Ako sa tvorilo s bylinkami

Tutti frutti leto

1. september 2023

O nemeckom tábore na začiatku leta sme už písali. Náš letný príbeh však pokračuje ďalším táborom...

Otec a junior 2023

28. júl 2023

Partia otcov so svojimi synmi vo veku 6-14 r. sa vybrala na predĺžený víkend 20. - 23.7. do Pienín. Už názov autobusu Sunbus naznačoval, že pekné počasie je zajednané.

Denný nemecký tábor 2023

25. júl 2023

Centrum pre rodinu sa v týždni od 10. – 14. 7. 2023 naplnil detskými hlasmi, radosťou a smiechom. Po tretí krát sme aj s podporou sponzora spol. Guzmänner ponúkli denný jazykový tábor, kde nás aj tento rok čakal program so zábavným učením nemeckého jazyka a bohatou škálou aktivít a hier. V priestoroch centra sme sa nielen učili, spievali a tancovali, ale v prestávkach aj vychutnali pestré desiaty, obedy a olovranty. Počas tábora bol s nami aj náš nový pán kaplán o. Pavol, ktorý nám odslúžil sv. omše vo Farskom kostole a pomohol pri výdaji obedov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga