Aký bol Deň rodiny 2021

6. august 2021
Aký bol Deň rodiny 2021

Nedeľné ráno sa začalo poriadnym lejakom a v rôzne dlhých intervaloch pokračovalo celý
deň. No napriek nepriazni počasia množstvo dobrovoľníkov spojilo svoje sily, aby pre nás
pripravilo výnimočný Deň rodiny.

Výnimočný bol z viacerých dôvodov. V parku pri stanici sa stretlo menej ľudí ako minulý rok, viacerých odradilo počasie, no tí, čo sa nezľakli, si určite prišli na svoje.

O 14:00 sa celý program začal sv. omšou, ktorá sa niesla v duchu myšlienky Otec na blízku, premýšľali sme nad blízkosťou nášho Nebeského otca, ale určite aj úlohou toho pozemského. Pokračovali sme divadelným predstavením súboru Kapor na scéne. Deti sa na divadielko veľmi tešili, no vtedy sa rozpršalo a celé predstavenie s účinkujúcimi aj divákmi sa prenieslo do altánku, čím celé divadlo nadobudlo príjemnú domácku atmosféru a veľmi dobre sme sa zabavili. Spolu s hercami sme riešili záhadu strateného obrazu a niektoré deti sa do toho poriadne vložili.

Potom prišla deti zabaviť a roztancovať veselá Dúhalka a deti s radosťou poskakovali pod pódiom. Akrobatické predstavenie dvoch Spidermanov, ktorí pohybovo vtiahli deti do svojho predstavenia, sa zase uskutočnilo v priestoroch parku.

Tí najskalnejší vydržali až do večera a Deň rodiny zakončilo krásne a energiou sršiace spevácke vystúpenie Márie Čírovej, ktoré pritiahlo do parku aj veľa ďalších ľudí. Ako sama speváčka povedala, pre ňu je rodina najdôležitejšia na svete a veľmi rada podporila práve toto naše podujatie.

Počas celého programu bolo čas na príjemné rozhovory s priateľmi a bohaté sprievodné aktivity - rodinná hra, pri ktorej sme zbierali pečiatky a mali sme šancu zaradiť sa do losovania a vyhrať. Deti výskali pri jazde na fúriku, či hádzaní starých mobilov do záchodovej misy, ale určite zaujalo aj zhadzovanie plechoviek prúdom vody, či hra Twister. Nemožno zabudnúť na skákací hrad či rodinné fotenie so zábavnými rekvizitami.

Tento krásny a pozitívnou energiou nabitý deň by sme nemohli prežiť bez práce a obetavosti organizátorov, dobrovoľníkov a sponzorov. Vám všetkým patrí veľká vďaka, myslím, že ťažko spočítať tie hodiny práce, ktoré ste spoločne vložili do tohto projektu, aby sme všetci mohli prežiť výnimočný deň a osláviť naše rodiny. A to všetko aj napriek nepriazni počasia.

Ďakujeme.

Účastníčka Petra.

Podujatie sa uskutočnilo vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja a Mesta Trenčín.

            

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga