Aký bol Deň rodiny 2021

6. august 2021
Aký bol Deň rodiny 2021

Nedeľné ráno sa začalo poriadnym lejakom a v rôzne dlhých intervaloch pokračovalo celý
deň. No napriek nepriazni počasia množstvo dobrovoľníkov spojilo svoje sily, aby pre nás
pripravilo výnimočný Deň rodiny.

Výnimočný bol z viacerých dôvodov. V parku pri stanici sa stretlo menej ľudí ako minulý rok, viacerých odradilo počasie, no tí, čo sa nezľakli, si určite prišli na svoje.

O 14:00 sa celý program začal sv. omšou, ktorá sa niesla v duchu myšlienky Otec na blízku, premýšľali sme nad blízkosťou nášho Nebeského otca, ale určite aj úlohou toho pozemského. Pokračovali sme divadelným predstavením súboru Kapor na scéne. Deti sa na divadielko veľmi tešili, no vtedy sa rozpršalo a celé predstavenie s účinkujúcimi aj divákmi sa prenieslo do altánku, čím celé divadlo nadobudlo príjemnú domácku atmosféru a veľmi dobre sme sa zabavili. Spolu s hercami sme riešili záhadu strateného obrazu a niektoré deti sa do toho poriadne vložili.

Potom prišla deti zabaviť a roztancovať veselá Dúhalka a deti s radosťou poskakovali pod pódiom. Akrobatické predstavenie dvoch Spidermanov, ktorí pohybovo vtiahli deti do svojho predstavenia, sa zase uskutočnilo v priestoroch parku.

Tí najskalnejší vydržali až do večera a Deň rodiny zakončilo krásne a energiou sršiace spevácke vystúpenie Márie Čírovej, ktoré pritiahlo do parku aj veľa ďalších ľudí. Ako sama speváčka povedala, pre ňu je rodina najdôležitejšia na svete a veľmi rada podporila práve toto naše podujatie.

Počas celého programu bolo čas na príjemné rozhovory s priateľmi a bohaté sprievodné aktivity - rodinná hra, pri ktorej sme zbierali pečiatky a mali sme šancu zaradiť sa do losovania a vyhrať. Deti výskali pri jazde na fúriku, či hádzaní starých mobilov do záchodovej misy, ale určite zaujalo aj zhadzovanie plechoviek prúdom vody, či hra Twister. Nemožno zabudnúť na skákací hrad či rodinné fotenie so zábavnými rekvizitami.

Tento krásny a pozitívnou energiou nabitý deň by sme nemohli prežiť bez práce a obetavosti organizátorov, dobrovoľníkov a sponzorov. Vám všetkým patrí veľká vďaka, myslím, že ťažko spočítať tie hodiny práce, ktoré ste spoločne vložili do tohto projektu, aby sme všetci mohli prežiť výnimočný deň a osláviť naše rodiny. A to všetko aj napriek nepriazni počasia.

Ďakujeme.

Účastníčka Petra.

Podujatie sa uskutočnilo vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja a Mesta Trenčín.

            

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Afrika v Centre

6. september 2021

Začiatok školského roka sme v CPR odštartovali príjemným pobedím a kvalitnou hudbou. Hlavnou témou bola Afrika - konkrétne maličká africká krajina Burundi, o ktorej nám prišla porozprávať Anička Pyšná.

Bolo nás počuť

27. august 2021

V jeden teplý augustový pondelok sa kopa detí hrnie do záhrady CPRka. Už od skorého rána tu počuť radostný smiech a džavot tridsiatky veselých detí, ktoré sa práve v tento deň vydajú spolu s niekoľkými animátormi na dobrodružnú cestu detského tábora Centra pre rodinu v Trenčíne.

Otec a syn junior - cesta za dobrodružstvom 2021

16. august 2021

Teší 12-ročný chalan na víkend strávený s otcom? Ten môj áno - a nie je to hocijaký víkend. On už vie, že zažijeme dobrodružstvo a adrenalín so správnou partiou na čele s kapitánom Rasťom a duchovnou podporou - otcom Martinom. Vie to preto, lebo sme tento rok absolvovali už piaty ročník akcie Otec a syn - junior. Opäť to bol pre nás úžasný čas.

Nebojme sa počítať

12. august 2021

Niekomu sa čísla a slovo matematika nemusia hneď páčiť. Vzbudzujú rešpekt a veľa otáznikov na čo to našim deťom s Downovým syndrómom bude dobré?

Aký bol Deň rodiny 2021

6. august 2021

Nedeľné ráno sa začalo poriadnym lejakom a v rôzne dlhých intervaloch pokračovalo celýdeň. No napriek nepriazni počasia množstvo dobrovoľníkov spojilo svoje sily, aby pre náspripravilo výnimočný Deň rodiny.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2021 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga