Čaro byliniek

4. september 2023 udalosť
Čaro byliniek

Ako sa tvorilo s bylinkami

Voňavé, zdravé, liečivé - také môžu byť obyčajné bylinky, ktoré bežne rastú v našich záhradách - pre niekoho burina, pre iného liek. O ich využití, tradičných, ale aj nových receptoch a radách našich babičiek bol náš workshop Čaro byliniek. Prednáškou nás sprevádzala Tonka Micháliková, ktorá bylinky zbiera, suší a spracováva a je aj autorkou receptov. 

Ochutnali sme domáce sirupy z medovky, mäty, bazy a materinej dúšky, vyskúšali sme zaujímavý levanduľový zákusok. Zo sušenej levandule si návštevníci vytvorili voňavé, levanduľové srdiečko a odniesli si priesady byliniek, ktoré si vlastnoručne zasadili. Mnohých zaujalo využitie bylinky Nádchovník na liečbu dutín, ako aj overené receptúry na prípravu sirupov. Príjemná atmosféra pod korunami stromov urobila z podujatia priateľské stretnutie, kde sme si povymieňali skúsenosti a v budúcnosti ho radi zopakujeme.

Projekt bol podporený v rámci grantového programu Zelené oči. 

 

     


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň dobrovoľníkov a podporovateľov

19. september 2023

Stretli sme sa opäť po roku. Opäť v záhrade Centra pre rodinu. Opäť sme zažili priateľské stretnutia, osobné rozhovory pri výborných chlebíčkoch a domácich zákuskoch. Zahrala nám skvelá kapela Aurelius Q. 

Čaro byliniek

4. september 2023

Ako sa tvorilo s bylinkami

Tutti frutti leto

1. september 2023

O nemeckom tábore na začiatku leta sme už písali. Náš letný príbeh však pokračuje ďalším táborom...

Otec a junior 2023

28. júl 2023

Partia otcov so svojimi synmi vo veku 6-14 r. sa vybrala na predĺžený víkend 20. - 23.7. do Pienín. Už názov autobusu Sunbus naznačoval, že pekné počasie je zajednané.

Denný nemecký tábor 2023

25. júl 2023

Centrum pre rodinu sa v týždni od 10. – 14. 7. 2023 naplnil detskými hlasmi, radosťou a smiechom. Po tretí krát sme aj s podporou sponzora spol. Guzmänner ponúkli denný jazykový tábor, kde nás aj tento rok čakal program so zábavným učením nemeckého jazyka a bohatou škálou aktivít a hier. V priestoroch centra sme sa nielen učili, spievali a tancovali, ale v prestávkach aj vychutnali pestré desiaty, obedy a olovranty. Počas tábora bol s nami aj náš nový pán kaplán o. Pavol, ktorý nám odslúžil sv. omše vo Farskom kostole a pomohol pri výdaji obedov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga