Čo bolo - aktivity za december 2015

31. december 2015

December 2015 bol bohatý na rôzne aktivity - konala sa prednáška o misijnej práci, diskusia o úcte k životu, tvorivé dielne, noc modlitieb za deti, ale aj vianočná zbierka pre rodiny v núdzi.

18. 12. 2015 | Vianočná zbierka pre rodiny v núdzi

Centrum pre rodinu Trenčín organizovalo v rámci sociálneho projektu PRE rodinu vianočnú zbierku pre rodiny v núdzi. Vyzbieralo sa množstvo potravín, hračiek, viacerí darcovia poskytli finančné prostriedky, za ktoré sa nakúpili potrebné veci (oblečenie, vlhčené obrúsky, matrac, hrnce, riad). Finančné prostriedky vyzbierané počas zbierky v Tescu, pri balení darčekov, išli dvom konkrétnym rodinám. Spolu bola získaná hmotná a finančná pomoc v hodnote 3509,05 eur, vďaka čomu sme mohli zabezpečiť naozaj štedrý stôl pre 28 rodín, 134 ľudí z 18 miest a obcí

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili, akýmkoľvek spôsobom prispeli a tak umožnili rodinám prežiť krásne vianočné sviatky.

17. 12. 2015 | Diskusia - Aby bolo Slovensko za život

Vo štvrtok 17. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu konala diskusia o tom, ako môže le legislatíva podporovať úctu k životu, manželstvo, rodinu a pôrodnosť. Svoj názor predstavil Marek Michalčík - hlavný koordinátor národných pochodov za život v Bratislave a v Košiciach. Hosťom bol Maroš Čaučík - riaditeľ Dobrej noviny a spoluzakladateľ Fóra života. Fotky z diskusie si môžete pozrieť v galérii.

13. 12. 2015 | Otvorené stretnutie Emotion Anonymous

V nedeľu 13. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu uskutočnilo otvorené stretnutie 12-krokového programu EA (Emotion Anonymous). Takmer každý deň zažívame v našich životoch, pod vplyvom častokrát neovládateľných emócií, veľa bolesti. Účastníci stretnutia môžu vyskúšať možnosť postupného znovuobjavovania stratenej sebaistoty, viery, dôvery v seba, v Boha a v druhých ľudí práve pomocou nástrojov 12-krokového programu. Jedným z veľmi dôležitých nástrojov programu sú práve živé stretnutia. Speakrami sú ľudia s viacročnou skúsenosťou s programom. Viac informácii o programe Emotion Anonymous nájdete na stránke programu

13. 12. 2015 | Tvorivé dielne

V nedeľu 13. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu Trenčín konali predvianočné tvorivé dielne, ktoré boli zamerané na výrobu vianočných ozdôb z priadze. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s vami!

11. 12. 2015 | Noc modlitieb za deti

Večer 11. decembra 2015 sa v kostole Notre Dame začala Noc modlitieb za deti, ktorá bola ukončená rannou sv. omšou v sobotu 12. decembra. Išlo o celonočné zamyslenie a rozjímanie v Božej prítomnosti o svojom živote a o svojich deťoch, zverovanie seba a svojich detí do Božích rúk. 

Nejde o to, aby sme sa všetko pokúsili zvládnuť sami a hneď, ale aby sme sa obrátili k najskúsenejšiemu rodičovi všetkých čias - nášmu nebeskému Ockovi a prosili ho o pomoc. 

7. 12. 2015 | Prednáška doc. MUDr. Jozefa Šuvadu, PhD., MPH o misijnej práci lekárov v Ugande

MUDr. Jozef Šuvada pôsobí ako lekár na detskej onkológii a prednáša na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave. Ako misijný lekár spolupracuje v mnohých medzinárodných projektoch. Je výkonným riaditeľom občianskeho združenia Health Initiatives Association, o. z. (HIA) na Slovensku. HIA prevádzkuje v Ugande v meste Buikwe detskú HIV/AIDS kliniku Jána Pavla II. v spolupráci s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a Health Initiatives Association v Ugande. Cieľom tejto kliniky je poskytovať komplexnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť detským obetiam HIV.

Prednáška s doc. Šuvadom sa konala v pondelok 7. decembra 2015 o 17:00 v refektári Piaristického gymnázia v Trenčíne. Počas prednášky bol otvorený „africký stánok“, kde bolo možné zakúpiť si výrobky vyrobené v Ugande. Celý výťažok z predaja je určený pre občianske združenie HIA na výstavbu novej detskej kliniky v Ugande. Fotky z prednášky si môžete pozrieť v galérii.

7. 12. 2015 | Dobročinný bazár

V pondelok 7. decembra 2015 v čase od 11:00 do 14:00 prebiehal v refektári Piaristického gymnázia dobročinný bazár, ktorý bol otvorený pre širokú verejnosť. Jeho návštevníci kúpou výrobkov podporili výstavbu novej detskej kliniky v Ugande.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga