Čo bolo - aktivity za december 2015

31. december 2015

December 2015 bol bohatý na rôzne aktivity - konala sa prednáška o misijnej práci, diskusia o úcte k životu, tvorivé dielne, noc modlitieb za deti, ale aj vianočná zbierka pre rodiny v núdzi.

18. 12. 2015 | Vianočná zbierka pre rodiny v núdzi

Centrum pre rodinu Trenčín organizovalo v rámci sociálneho projektu PRE rodinu vianočnú zbierku pre rodiny v núdzi. Vyzbieralo sa množstvo potravín, hračiek, viacerí darcovia poskytli finančné prostriedky, za ktoré sa nakúpili potrebné veci (oblečenie, vlhčené obrúsky, matrac, hrnce, riad). Finančné prostriedky vyzbierané počas zbierky v Tescu, pri balení darčekov, išli dvom konkrétnym rodinám. Spolu bola získaná hmotná a finančná pomoc v hodnote 3509,05 eur, vďaka čomu sme mohli zabezpečiť naozaj štedrý stôl pre 28 rodín, 134 ľudí z 18 miest a obcí

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili, akýmkoľvek spôsobom prispeli a tak umožnili rodinám prežiť krásne vianočné sviatky.

17. 12. 2015 | Diskusia - Aby bolo Slovensko za život

Vo štvrtok 17. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu konala diskusia o tom, ako môže le legislatíva podporovať úctu k životu, manželstvo, rodinu a pôrodnosť. Svoj názor predstavil Marek Michalčík - hlavný koordinátor národných pochodov za život v Bratislave a v Košiciach. Hosťom bol Maroš Čaučík - riaditeľ Dobrej noviny a spoluzakladateľ Fóra života. Fotky z diskusie si môžete pozrieť v galérii.

13. 12. 2015 | Otvorené stretnutie Emotion Anonymous

V nedeľu 13. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu uskutočnilo otvorené stretnutie 12-krokového programu EA (Emotion Anonymous). Takmer každý deň zažívame v našich životoch, pod vplyvom častokrát neovládateľných emócií, veľa bolesti. Účastníci stretnutia môžu vyskúšať možnosť postupného znovuobjavovania stratenej sebaistoty, viery, dôvery v seba, v Boha a v druhých ľudí práve pomocou nástrojov 12-krokového programu. Jedným z veľmi dôležitých nástrojov programu sú práve živé stretnutia. Speakrami sú ľudia s viacročnou skúsenosťou s programom. Viac informácii o programe Emotion Anonymous nájdete na stránke programu

13. 12. 2015 | Tvorivé dielne

V nedeľu 13. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu Trenčín konali predvianočné tvorivé dielne, ktoré boli zamerané na výrobu vianočných ozdôb z priadze. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s vami!

11. 12. 2015 | Noc modlitieb za deti

Večer 11. decembra 2015 sa v kostole Notre Dame začala Noc modlitieb za deti, ktorá bola ukončená rannou sv. omšou v sobotu 12. decembra. Išlo o celonočné zamyslenie a rozjímanie v Božej prítomnosti o svojom živote a o svojich deťoch, zverovanie seba a svojich detí do Božích rúk. 

Nejde o to, aby sme sa všetko pokúsili zvládnuť sami a hneď, ale aby sme sa obrátili k najskúsenejšiemu rodičovi všetkých čias - nášmu nebeskému Ockovi a prosili ho o pomoc. 

7. 12. 2015 | Prednáška doc. MUDr. Jozefa Šuvadu, PhD., MPH o misijnej práci lekárov v Ugande

MUDr. Jozef Šuvada pôsobí ako lekár na detskej onkológii a prednáša na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave. Ako misijný lekár spolupracuje v mnohých medzinárodných projektoch. Je výkonným riaditeľom občianskeho združenia Health Initiatives Association, o. z. (HIA) na Slovensku. HIA prevádzkuje v Ugande v meste Buikwe detskú HIV/AIDS kliniku Jána Pavla II. v spolupráci s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a Health Initiatives Association v Ugande. Cieľom tejto kliniky je poskytovať komplexnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť detským obetiam HIV.

Prednáška s doc. Šuvadom sa konala v pondelok 7. decembra 2015 o 17:00 v refektári Piaristického gymnázia v Trenčíne. Počas prednášky bol otvorený „africký stánok“, kde bolo možné zakúpiť si výrobky vyrobené v Ugande. Celý výťažok z predaja je určený pre občianske združenie HIA na výstavbu novej detskej kliniky v Ugande. Fotky z prednášky si môžete pozrieť v galérii.

7. 12. 2015 | Dobročinný bazár

V pondelok 7. decembra 2015 v čase od 11:00 do 14:00 prebiehal v refektári Piaristického gymnázia dobročinný bazár, ktorý bol otvorený pre širokú verejnosť. Jeho návštevníci kúpou výrobkov podporili výstavbu novej detskej kliniky v Ugande.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Hviezdy deťom 2020

24. november 2020

Hviezdy deťom poďakovanie

Podpora rodinných vzťahov v slovensko-českom hraničnom regióne

11. november 2020

Centrum pre rodinu Trenčín uzatvorilo so Žilinským samosprávnym krajom Zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z Fondu malých projektov. Príspevok nám umožní v spolupráci s cezhraničným partnerom Centrem pro rodinu a sociálni pěči Ostrava realizovať spoločný projekt s názvom Podpora rodinných vzťahov v slovensko-českom hraničnom regióne (OTEC a ...). 

Prestaňme myslieť na koronavírus

9. november 2020

Centrum pre rodinu Trenčín uzatvorilo so Žilinským samosprávnym krajom Zmluvu o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z Fondu malých projektov. Príspevok nám umožní v spolupráci s cezhraničným partnerom Centrem pro rodinu a sociálni pěči Ostrava realizovať spoločný projekt s názvom Podpora rodinných vzťahov v slovensko-českom hraničnom regióne (OTEC a ...). 

Sviečka za nenarodené deti 2020

29. október 2020

Centrum pre rodinu Trenčín v spolupráci s Fórom života sa spolupodiela na kampani Sviečka za nenarodené deti.

Víkend otvorených parkov a záhrad v Centre pre rodinu

17. október 2020

Podujatie s názvom Víkend otvorených parkov a záhrad, ktoré sa uskutočnilo 10. a 11. októbra  v našom Centre pre rodinu Trenčín, bolo súčasťou celoslovenskej akcie.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2020 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga