Čo bolo - aktivity za december 2015

31. december 2015

December 2015 bol bohatý na rôzne aktivity - konala sa prednáška o misijnej práci, diskusia o úcte k životu, tvorivé dielne, noc modlitieb za deti, ale aj vianočná zbierka pre rodiny v núdzi.

18. 12. 2015 | Vianočná zbierka pre rodiny v núdzi

Centrum pre rodinu Trenčín organizovalo v rámci sociálneho projektu PRE rodinu vianočnú zbierku pre rodiny v núdzi. Vyzbieralo sa množstvo potravín, hračiek, viacerí darcovia poskytli finančné prostriedky, za ktoré sa nakúpili potrebné veci (oblečenie, vlhčené obrúsky, matrac, hrnce, riad). Finančné prostriedky vyzbierané počas zbierky v Tescu, pri balení darčekov, išli dvom konkrétnym rodinám. Spolu bola získaná hmotná a finančná pomoc v hodnote 3509,05 eur, vďaka čomu sme mohli zabezpečiť naozaj štedrý stôl pre 28 rodín, 134 ľudí z 18 miest a obcí

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili, akýmkoľvek spôsobom prispeli a tak umožnili rodinám prežiť krásne vianočné sviatky.

17. 12. 2015 | Diskusia - Aby bolo Slovensko za život

Vo štvrtok 17. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu konala diskusia o tom, ako môže le legislatíva podporovať úctu k životu, manželstvo, rodinu a pôrodnosť. Svoj názor predstavil Marek Michalčík - hlavný koordinátor národných pochodov za život v Bratislave a v Košiciach. Hosťom bol Maroš Čaučík - riaditeľ Dobrej noviny a spoluzakladateľ Fóra života. Fotky z diskusie si môžete pozrieť v galérii.

13. 12. 2015 | Otvorené stretnutie Emotion Anonymous

V nedeľu 13. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu uskutočnilo otvorené stretnutie 12-krokového programu EA (Emotion Anonymous). Takmer každý deň zažívame v našich životoch, pod vplyvom častokrát neovládateľných emócií, veľa bolesti. Účastníci stretnutia môžu vyskúšať možnosť postupného znovuobjavovania stratenej sebaistoty, viery, dôvery v seba, v Boha a v druhých ľudí práve pomocou nástrojov 12-krokového programu. Jedným z veľmi dôležitých nástrojov programu sú práve živé stretnutia. Speakrami sú ľudia s viacročnou skúsenosťou s programom. Viac informácii o programe Emotion Anonymous nájdete na stránke programu

13. 12. 2015 | Tvorivé dielne

V nedeľu 13. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu Trenčín konali predvianočné tvorivé dielne, ktoré boli zamerané na výrobu vianočných ozdôb z priadze. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s vami!

11. 12. 2015 | Noc modlitieb za deti

Večer 11. decembra 2015 sa v kostole Notre Dame začala Noc modlitieb za deti, ktorá bola ukončená rannou sv. omšou v sobotu 12. decembra. Išlo o celonočné zamyslenie a rozjímanie v Božej prítomnosti o svojom živote a o svojich deťoch, zverovanie seba a svojich detí do Božích rúk. 

Nejde o to, aby sme sa všetko pokúsili zvládnuť sami a hneď, ale aby sme sa obrátili k najskúsenejšiemu rodičovi všetkých čias - nášmu nebeskému Ockovi a prosili ho o pomoc. 

7. 12. 2015 | Prednáška doc. MUDr. Jozefa Šuvadu, PhD., MPH o misijnej práci lekárov v Ugande

MUDr. Jozef Šuvada pôsobí ako lekár na detskej onkológii a prednáša na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave. Ako misijný lekár spolupracuje v mnohých medzinárodných projektoch. Je výkonným riaditeľom občianskeho združenia Health Initiatives Association, o. z. (HIA) na Slovensku. HIA prevádzkuje v Ugande v meste Buikwe detskú HIV/AIDS kliniku Jána Pavla II. v spolupráci s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a Health Initiatives Association v Ugande. Cieľom tejto kliniky je poskytovať komplexnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť detským obetiam HIV.

Prednáška s doc. Šuvadom sa konala v pondelok 7. decembra 2015 o 17:00 v refektári Piaristického gymnázia v Trenčíne. Počas prednášky bol otvorený „africký stánok“, kde bolo možné zakúpiť si výrobky vyrobené v Ugande. Celý výťažok z predaja je určený pre občianske združenie HIA na výstavbu novej detskej kliniky v Ugande. Fotky z prednášky si môžete pozrieť v galérii.

7. 12. 2015 | Dobročinný bazár

V pondelok 7. decembra 2015 v čase od 11:00 do 14:00 prebiehal v refektári Piaristického gymnázia dobročinný bazár, ktorý bol otvorený pre širokú verejnosť. Jeho návštevníci kúpou výrobkov podporili výstavbu novej detskej kliniky v Ugande.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga