Čo bolo - aktivity za december 2015

31. december 2015

December 2015 bol bohatý na rôzne aktivity - konala sa prednáška o misijnej práci, diskusia o úcte k životu, tvorivé dielne, noc modlitieb za deti, ale aj vianočná zbierka pre rodiny v núdzi.

18. 12. 2015 | Vianočná zbierka pre rodiny v núdzi

Centrum pre rodinu Trenčín organizovalo v rámci sociálneho projektu PRE rodinu vianočnú zbierku pre rodiny v núdzi. Vyzbieralo sa množstvo potravín, hračiek, viacerí darcovia poskytli finančné prostriedky, za ktoré sa nakúpili potrebné veci (oblečenie, vlhčené obrúsky, matrac, hrnce, riad). Finančné prostriedky vyzbierané počas zbierky v Tescu, pri balení darčekov, išli dvom konkrétnym rodinám. Spolu bola získaná hmotná a finančná pomoc v hodnote 3509,05 eur, vďaka čomu sme mohli zabezpečiť naozaj štedrý stôl pre 28 rodín, 134 ľudí z 18 miest a obcí

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili, akýmkoľvek spôsobom prispeli a tak umožnili rodinám prežiť krásne vianočné sviatky.

17. 12. 2015 | Diskusia - Aby bolo Slovensko za život

Vo štvrtok 17. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu konala diskusia o tom, ako môže le legislatíva podporovať úctu k životu, manželstvo, rodinu a pôrodnosť. Svoj názor predstavil Marek Michalčík - hlavný koordinátor národných pochodov za život v Bratislave a v Košiciach. Hosťom bol Maroš Čaučík - riaditeľ Dobrej noviny a spoluzakladateľ Fóra života. Fotky z diskusie si môžete pozrieť v galérii.

13. 12. 2015 | Otvorené stretnutie Emotion Anonymous

V nedeľu 13. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu uskutočnilo otvorené stretnutie 12-krokového programu EA (Emotion Anonymous). Takmer každý deň zažívame v našich životoch, pod vplyvom častokrát neovládateľných emócií, veľa bolesti. Účastníci stretnutia môžu vyskúšať možnosť postupného znovuobjavovania stratenej sebaistoty, viery, dôvery v seba, v Boha a v druhých ľudí práve pomocou nástrojov 12-krokového programu. Jedným z veľmi dôležitých nástrojov programu sú práve živé stretnutia. Speakrami sú ľudia s viacročnou skúsenosťou s programom. Viac informácii o programe Emotion Anonymous nájdete na stránke programu

13. 12. 2015 | Tvorivé dielne

V nedeľu 13. decembra 2015 sa v Centre pre rodinu Trenčín konali predvianočné tvorivé dielne, ktoré boli zamerané na výrobu vianočných ozdôb z priadze. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s vami!

11. 12. 2015 | Noc modlitieb za deti

Večer 11. decembra 2015 sa v kostole Notre Dame začala Noc modlitieb za deti, ktorá bola ukončená rannou sv. omšou v sobotu 12. decembra. Išlo o celonočné zamyslenie a rozjímanie v Božej prítomnosti o svojom živote a o svojich deťoch, zverovanie seba a svojich detí do Božích rúk. 

Nejde o to, aby sme sa všetko pokúsili zvládnuť sami a hneď, ale aby sme sa obrátili k najskúsenejšiemu rodičovi všetkých čias - nášmu nebeskému Ockovi a prosili ho o pomoc. 

7. 12. 2015 | Prednáška doc. MUDr. Jozefa Šuvadu, PhD., MPH o misijnej práci lekárov v Ugande

MUDr. Jozef Šuvada pôsobí ako lekár na detskej onkológii a prednáša na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave. Ako misijný lekár spolupracuje v mnohých medzinárodných projektoch. Je výkonným riaditeľom občianskeho združenia Health Initiatives Association, o. z. (HIA) na Slovensku. HIA prevádzkuje v Ugande v meste Buikwe detskú HIV/AIDS kliniku Jána Pavla II. v spolupráci s Vysokou školou zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety a Health Initiatives Association v Ugande. Cieľom tejto kliniky je poskytovať komplexnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť detským obetiam HIV.

Prednáška s doc. Šuvadom sa konala v pondelok 7. decembra 2015 o 17:00 v refektári Piaristického gymnázia v Trenčíne. Počas prednášky bol otvorený „africký stánok“, kde bolo možné zakúpiť si výrobky vyrobené v Ugande. Celý výťažok z predaja je určený pre občianske združenie HIA na výstavbu novej detskej kliniky v Ugande. Fotky z prednášky si môžete pozrieť v galérii.

7. 12. 2015 | Dobročinný bazár

V pondelok 7. decembra 2015 v čase od 11:00 do 14:00 prebiehal v refektári Piaristického gymnázia dobročinný bazár, ktorý bol otvorený pre širokú verejnosť. Jeho návštevníci kúpou výrobkov podporili výstavbu novej detskej kliniky v Ugande.

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Sederova večera už na začiatku pôstu

30. marec 2020

Už v minulosti sme sa mnohí zúčastnili sederovej večere. Nechápavo sme však krútili hlavami, že táto tradične veľkonočná slávnosť sa uskutoční už druhú pôstnu sobotu.

Mesto zriadilo telefónne linky pre ľudí odkázaných na pomoc

19. marec 2020

Mesto zriadilo telefónne linky pre ľudí odkázaných na pomoc. Linky sú určené pre osamelých seniorov, pre ľudí so zdravotným znevýhodnením, osamelého rodiča s dieťaťom a osoby v karanténe. Prosíme občanov, aby tieto telefónne čísla použili len v čase najväčšej núdze.

Medzigeneračná solidarita a ochrana ľudskej dôstojnosti

3. marec 2020

Do nového projektu Fóra života sa doteraz zapojilo cez 600 ľudí z celéhoSlovenska. Centrum pre rodinu Trenčín je jedným z jeho krajských kontaktých miest.

Ako sme prežili Národný týždeň manželstva v Trenčíne?

27. február 2020

Jubilejný desiaty ročník NTM v Trenčíne prebehol pod záštitou primátora mesta Trenčín Richarda Rybníčka. Zapojilo sa doň množstvo prevádzok, ktoré podporili manželov bonusmi a zľavami. S paletou originálnych aktivít nesklamalo ani Centrum pre rodinu v Trenčíne.

Národný týždeň manželstva v Trenčíne 2020

30. január 2020

Centrum pre rodinu Trenčín v dňoch 10. – 16. februára 2020 už po šiestykrát organizuje Národný týždeň manželstva (NTM), nad ktorého záštitu prevzal primátor Mesta Trenčín Mgr. Richard Rybníček. Heslom tohto ročníka je:

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2020 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga