Čo mi dal Otec & syn

4. október 2021 galéria udalosť
Čo mi dal Otec & syn

Čas strávený počas akcie Otec a syn bol pre mňa i pre môjho syna prínosom. Mali sme na seba čas, mohol som syna bližšie spoznať. Snažil som sa ho počúvať, hlbšie prenikať do jeho problémov, nazerať na to, čím žije.

Myslel som si, že som dobrý otec a poznám svojho syna, ale zistil som, že až tak dobre ho nepoznám a aj to, že môžem byť lepším otcom. Bol to čas na chlapský rozhovor so synom, na ktorý by som si doma našiel čas len veľmi ťažko. Bol to priestor nielen na rozhovor, ale aj na spoločné ticho. Počúval som prednášky o dorastajúcich chlapcoch a inak som začal pozerať na svojho syna. Počúval som prednášky o problémoch chlapov/otcov a pochopil som, že musím vo svojom osobnom rozvoji kráčať ďalej.

Bol to čas aj na duchovné veci. Otec Juraj – na základe svojich bohatých skúseností v práci s mládežou – sa venoval nám otcom, radil nám, diskutoval, povzbudzoval. Otec Jozef sa zasa spolu s animátormi venoval chalanom. Veľmi dobre chápe ich problémy a vo svojej pastoračnej práci s mládežou už veľa s nimi „preskákal“ a „neraz sa s nimi vo Váhu vykúpal“. :D

Bol to aj čas na spoznanie iných otcov, čas na zdieľanie sa a nadviazanie priateľstiev. Bohatý a intenzívny program v prostredí Skalky, kde žili naši najstarší slovenskí svätci – sv. Andrej Svorad a sv. Benedikt – nám ponúkol veľa zážitkov.

Išiel som tam s chlapcom a vrátil sa som sa so synom, z ktorého sa postupne stáva chlap a ja som mu nablízku. Potešujúce je aj to, že sa to celé nekončí jednorazovým stretnutím. Mladí chlapi pokračujú vo formačných stretnutiach a ideme ďalej spoločne.

Pavel


Pozrite si aj udalosť v kalendári a fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga