Čo mi dal Otec & syn

4. október 2021 galéria udalosť
Čo mi dal Otec & syn

Čas strávený počas akcie Otec a syn bol pre mňa i pre môjho syna prínosom. Mali sme na seba čas, mohol som syna bližšie spoznať. Snažil som sa ho počúvať, hlbšie prenikať do jeho problémov, nazerať na to, čím žije.

Myslel som si, že som dobrý otec a poznám svojho syna, ale zistil som, že až tak dobre ho nepoznám a aj to, že môžem byť lepším otcom. Bol to čas na chlapský rozhovor so synom, na ktorý by som si doma našiel čas len veľmi ťažko. Bol to priestor nielen na rozhovor, ale aj na spoločné ticho. Počúval som prednášky o dorastajúcich chlapcoch a inak som začal pozerať na svojho syna. Počúval som prednášky o problémoch chlapov/otcov a pochopil som, že musím vo svojom osobnom rozvoji kráčať ďalej.

Bol to čas aj na duchovné veci. Otec Juraj – na základe svojich bohatých skúseností v práci s mládežou – sa venoval nám otcom, radil nám, diskutoval, povzbudzoval. Otec Jozef sa zasa spolu s animátormi venoval chalanom. Veľmi dobre chápe ich problémy a vo svojej pastoračnej práci s mládežou už veľa s nimi „preskákal“ a „neraz sa s nimi vo Váhu vykúpal“. :D

Bol to aj čas na spoznanie iných otcov, čas na zdieľanie sa a nadviazanie priateľstiev. Bohatý a intenzívny program v prostredí Skalky, kde žili naši najstarší slovenskí svätci – sv. Andrej Svorad a sv. Benedikt – nám ponúkol veľa zážitkov.

Išiel som tam s chlapcom a vrátil sa som sa so synom, z ktorého sa postupne stáva chlap a ja som mu nablízku. Potešujúce je aj to, že sa to celé nekončí jednorazovým stretnutím. Mladí chlapi pokračujú vo formačných stretnutiach a ideme ďalej spoločne.

Pavel


Pozrite si aj udalosť v kalendári a fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Rodinný florbalový turnaj v Trenčíne: Spojenie rodín a športovej vášne

26. marec 2024

Dňa 16. marca 2024 sa Športové centrum M- SPORT na Ostrove v Trenčíne stalo dejiskom výnimočného športového podujatia.

Rekonštrukcia oporných múrov: Ďalšia fáza v celkovej revitalizácii priestorov Centra pre rodinu Trenčín

15. marec 2024

V pondelok 11.3.2024 sa začala plánovaná rekonštrukcia oporných múrov u nás v záhrade - v Centre pre rodinu Trenčín.

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga