Čo mi dal Otec & syn

4. október 2021 galéria udalosť
Čo mi dal Otec & syn

Čas strávený počas akcie Otec a syn bol pre mňa i pre môjho syna prínosom. Mali sme na seba čas, mohol som syna bližšie spoznať. Snažil som sa ho počúvať, hlbšie prenikať do jeho problémov, nazerať na to, čím žije.

Myslel som si, že som dobrý otec a poznám svojho syna, ale zistil som, že až tak dobre ho nepoznám a aj to, že môžem byť lepším otcom. Bol to čas na chlapský rozhovor so synom, na ktorý by som si doma našiel čas len veľmi ťažko. Bol to priestor nielen na rozhovor, ale aj na spoločné ticho. Počúval som prednášky o dorastajúcich chlapcoch a inak som začal pozerať na svojho syna. Počúval som prednášky o problémoch chlapov/otcov a pochopil som, že musím vo svojom osobnom rozvoji kráčať ďalej.

Bol to čas aj na duchovné veci. Otec Juraj – na základe svojich bohatých skúseností v práci s mládežou – sa venoval nám otcom, radil nám, diskutoval, povzbudzoval. Otec Jozef sa zasa spolu s animátormi venoval chalanom. Veľmi dobre chápe ich problémy a vo svojej pastoračnej práci s mládežou už veľa s nimi „preskákal“ a „neraz sa s nimi vo Váhu vykúpal“. :D

Bol to aj čas na spoznanie iných otcov, čas na zdieľanie sa a nadviazanie priateľstiev. Bohatý a intenzívny program v prostredí Skalky, kde žili naši najstarší slovenskí svätci – sv. Andrej Svorad a sv. Benedikt – nám ponúkol veľa zážitkov.

Išiel som tam s chlapcom a vrátil sa som sa so synom, z ktorého sa postupne stáva chlap a ja som mu nablízku. Potešujúce je aj to, že sa to celé nekončí jednorazovým stretnutím. Mladí chlapi pokračujú vo formačných stretnutiach a ideme ďalej spoločne.

Pavel


Pozrite si aj udalosť v kalendári a fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Hlinený dukát - Pomoc človeku v núdzi

3. marec 2023

„Snáď každý z nás zažil situáciu na ulici, keď k vám z nenazdajky pristúpi človek bez domova a pýta si peniaze. Pri úprimnej ochote obdarovať núdzneho človeka sa vyskytne aj pochybnosť a prebieha vnútorná dilema, či nebudú darované peniaze zneužité na kúpu alkoholu namiesto sýteho jedla. Práve hlinený dukát je východiskom z tejto dilemy. Ide o alternatívne platidlo, ktoré sa nedá zneužiť na kúpu alkoholu či iných návykových látok a ponúka obdarovanému účinnú pomoc,“ povedal Patrik Čech, vedúci Útvaru sociálnych vecí MsÚ Trenčín.

Rodinný florbal

2. marec 2023

Sobota 18.2.2023 sa v Trenčíne niesla v znamení športu. Celé rodiny florbalových nadšencov sa stretli v telocvični SOŠ na Jilemnického ulici, aby si zmerali sily v tomto športe, ktorý sa teší čoraz väčšiemu záujmu.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga