Čo mi dal Otec & syn

4. október 2021 galéria udalosť
Čo mi dal Otec & syn

Čas strávený počas akcie Otec a syn bol pre mňa i pre môjho syna prínosom. Mali sme na seba čas, mohol som syna bližšie spoznať. Snažil som sa ho počúvať, hlbšie prenikať do jeho problémov, nazerať na to, čím žije.

Myslel som si, že som dobrý otec a poznám svojho syna, ale zistil som, že až tak dobre ho nepoznám a aj to, že môžem byť lepším otcom. Bol to čas na chlapský rozhovor so synom, na ktorý by som si doma našiel čas len veľmi ťažko. Bol to priestor nielen na rozhovor, ale aj na spoločné ticho. Počúval som prednášky o dorastajúcich chlapcoch a inak som začal pozerať na svojho syna. Počúval som prednášky o problémoch chlapov/otcov a pochopil som, že musím vo svojom osobnom rozvoji kráčať ďalej.

Bol to čas aj na duchovné veci. Otec Juraj – na základe svojich bohatých skúseností v práci s mládežou – sa venoval nám otcom, radil nám, diskutoval, povzbudzoval. Otec Jozef sa zasa spolu s animátormi venoval chalanom. Veľmi dobre chápe ich problémy a vo svojej pastoračnej práci s mládežou už veľa s nimi „preskákal“ a „neraz sa s nimi vo Váhu vykúpal“. :D

Bol to aj čas na spoznanie iných otcov, čas na zdieľanie sa a nadviazanie priateľstiev. Bohatý a intenzívny program v prostredí Skalky, kde žili naši najstarší slovenskí svätci – sv. Andrej Svorad a sv. Benedikt – nám ponúkol veľa zážitkov.

Išiel som tam s chlapcom a vrátil sa som sa so synom, z ktorého sa postupne stáva chlap a ja som mu nablízku. Potešujúce je aj to, že sa to celé nekončí jednorazovým stretnutím. Mladí chlapi pokračujú vo formačných stretnutiach a ideme ďalej spoločne.

Pavel


Pozrite si aj udalosť v kalendári a fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň dobrovoľníkov a podporovateľov

19. september 2023

Stretli sme sa opäť po roku. Opäť v záhrade Centra pre rodinu. Opäť sme zažili priateľské stretnutia, osobné rozhovory pri výborných chlebíčkoch a domácich zákuskoch. Zahrala nám skvelá kapela Aurelius Q. 

Čaro byliniek

4. september 2023

Ako sa tvorilo s bylinkami

Tutti frutti leto

1. september 2023

O nemeckom tábore na začiatku leta sme už písali. Náš letný príbeh však pokračuje ďalším táborom...

Otec a junior 2023

28. júl 2023

Partia otcov so svojimi synmi vo veku 6-14 r. sa vybrala na predĺžený víkend 20. - 23.7. do Pienín. Už názov autobusu Sunbus naznačoval, že pekné počasie je zajednané.

Denný nemecký tábor 2023

25. júl 2023

Centrum pre rodinu sa v týždni od 10. – 14. 7. 2023 naplnil detskými hlasmi, radosťou a smiechom. Po tretí krát sme aj s podporou sponzora spol. Guzmänner ponúkli denný jazykový tábor, kde nás aj tento rok čakal program so zábavným učením nemeckého jazyka a bohatou škálou aktivít a hier. V priestoroch centra sme sa nielen učili, spievali a tancovali, ale v prestávkach aj vychutnali pestré desiaty, obedy a olovranty. Počas tábora bol s nami aj náš nový pán kaplán o. Pavol, ktorý nám odslúžil sv. omše vo Farskom kostole a pomohol pri výdaji obedov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga