Deň rodiny - Otec nablízku

2. máj 2021
Deň rodiny - Otec nablízku

Deň rodiny 2021 bude v duchu otcovstva - Otec nablízku.

Tento rok nás čaká oslava v poradí už trinásteho Dňa rodiny. Jej téma je veľmi akutálna nielen preto, lebo máme Rok sv. Jozefa. “Otec nablízku” je téma, ktorá je akútna.

Sú otcovia, ktorí nie sú nablízku, hoci fyzicky neodišli. V časoch home-office ich síce od rodiny často nedelí vzdialenosť, ale nezriedka obrazovka notebooku, hlava plná starostí, nos ponorený do správ vo svete, vlastné záujmy a koníčky, ktoré nechcú obmedziť “len” preto, lebo už majú rodinu. Kríza otcovstva je na pohľad nenápadná, no v skutočnosti veľmi hlboká. Koľkí otcovia sú veľmi dobre informovaní o dianí v Afrike či USA, no netušia, čím sa trápi ich dieťa!

Na druhej strane je však mnoho otcov, ktorí sa zo svojho poslania tešia. Môžeme stretnúť otca tancujúceho na festivale s postihnutým synom, otca s batoľaťom v nosiči na prechádzke v prírode, otca hrajúceho karty s kŕdľom detí okolo seba, ale aj otca napomínajúceho svojho syna, ktorý sa neúctivo správa k mame, otca, ktorý vlastným príkladom vedie deti k zodpovednosti a povinnostiam. Otca, ktorý sa každý večer na kolenách modlí.

Otcovia, ktorí sú skutočne prítomní, svietia svojím svetlom a do rodín vnášajú istotu, lásku, prirodzenú autoritu a starostlivosť. Títo otcovia sú pokladom s nevyčísliteľnou hodnotou. Vyvažujú prínos mamy v rodine a vnášajú do výchovy zdravú polaritu. Z prítomnosti otca čerpajú deti po celý svoj život. Deti otcov, ktorí sú nablízku, ľahšie uveria Božej láske.

Každý z nás má Otca, ktorý je nablízku. Je tu stále, miluje nás hlbokou a nepochopiteľnou láskou absolútne bez ohľadu na to, akí sme. Napĺňa nás hlbokým pokojom a radosťou, Nechajme sa inšpirovať k tomu, aby sme túto lásku a pokoj vnášali do svojich vzťahov. Buďme aj my nablízku.

Príďte s nami osláviť Deň rodiny, venovaný špeciálne Otcovi, ktorý je nablízku a zároveň všetkým otcom, ktorí sa Ním nechali inšpirovať. Centrum pre rodinu Trenčín chystá rodinný piknik, ktorý sa uskutoční 1.8.2021 v súlade s protiepidemickými opatreniami aktuálnymi v čase konania. Čaká nás pikniková pohoda v príjemnej tôni parku M.R. Štefánika a nevtieravá zábava pre deti i dospelých, ktorú môžete sledovať aj zo svojej rodinnej deky.

Viac informácií o tohtoročnom Dni rodiny nájdete čoskoro na www.denrodiny.sk a www.cprtrencin.sk.

Podujatie sa uskutoční vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja a Mesta Trenčín. 

 

           

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga