Deň rodiny - Otec nablízku

2. máj 2021
Deň rodiny - Otec nablízku

Deň rodiny 2021 bude v duchu otcovstva - Otec nablízku.

Tento rok nás čaká oslava v poradí už trinásteho Dňa rodiny. Jej téma je veľmi akutálna nielen preto, lebo máme Rok sv. Jozefa. “Otec nablízku” je téma, ktorá je akútna.

Sú otcovia, ktorí nie sú nablízku, hoci fyzicky neodišli. V časoch home-office ich síce od rodiny často nedelí vzdialenosť, ale nezriedka obrazovka notebooku, hlava plná starostí, nos ponorený do správ vo svete, vlastné záujmy a koníčky, ktoré nechcú obmedziť “len” preto, lebo už majú rodinu. Kríza otcovstva je na pohľad nenápadná, no v skutočnosti veľmi hlboká. Koľkí otcovia sú veľmi dobre informovaní o dianí v Afrike či USA, no netušia, čím sa trápi ich dieťa!

Na druhej strane je však mnoho otcov, ktorí sa zo svojho poslania tešia. Môžeme stretnúť otca tancujúceho na festivale s postihnutým synom, otca s batoľaťom v nosiči na prechádzke v prírode, otca hrajúceho karty s kŕdľom detí okolo seba, ale aj otca napomínajúceho svojho syna, ktorý sa neúctivo správa k mame, otca, ktorý vlastným príkladom vedie deti k zodpovednosti a povinnostiam. Otca, ktorý sa každý večer na kolenách modlí.

Otcovia, ktorí sú skutočne prítomní, svietia svojím svetlom a do rodín vnášajú istotu, lásku, prirodzenú autoritu a starostlivosť. Títo otcovia sú pokladom s nevyčísliteľnou hodnotou. Vyvažujú prínos mamy v rodine a vnášajú do výchovy zdravú polaritu. Z prítomnosti otca čerpajú deti po celý svoj život. Deti otcov, ktorí sú nablízku, ľahšie uveria Božej láske.

Každý z nás má Otca, ktorý je nablízku. Je tu stále, miluje nás hlbokou a nepochopiteľnou láskou absolútne bez ohľadu na to, akí sme. Napĺňa nás hlbokým pokojom a radosťou, Nechajme sa inšpirovať k tomu, aby sme túto lásku a pokoj vnášali do svojich vzťahov. Buďme aj my nablízku.

Príďte s nami osláviť Deň rodiny, venovaný špeciálne Otcovi, ktorý je nablízku a zároveň všetkým otcom, ktorí sa Ním nechali inšpirovať. Centrum pre rodinu Trenčín chystá rodinný piknik, ktorý sa uskutoční 1.8.2021 v súlade s protiepidemickými opatreniami aktuálnymi v čase konania. Čaká nás pikniková pohoda v príjemnej tôni parku M.R. Štefánika a nevtieravá zábava pre deti i dospelých, ktorú môžete sledovať aj zo svojej rodinnej deky.

Viac informácií o tohtoročnom Dni rodiny nájdete čoskoro na www.denrodiny.sk a www.cprtrencin.sk.

Podujatie sa uskutoční vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja a Mesta Trenčín. 

 

           

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Rodinný florbalový turnaj v Trenčíne: Spojenie rodín a športovej vášne

26. marec 2024

Dňa 16. marca 2024 sa Športové centrum M- SPORT na Ostrove v Trenčíne stalo dejiskom výnimočného športového podujatia.

Rekonštrukcia oporných múrov: Ďalšia fáza v celkovej revitalizácii priestorov Centra pre rodinu Trenčín

15. marec 2024

V pondelok 11.3.2024 sa začala plánovaná rekonštrukcia oporných múrov u nás v záhrade - v Centre pre rodinu Trenčín.

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga