Deň rodiny - Otec nablízku

2. máj 2021
Deň rodiny - Otec nablízku

Deň rodiny 2021 bude v duchu otcovstva - Otec nablízku.

Tento rok nás čaká oslava v poradí už trinásteho Dňa rodiny. Jej téma je veľmi akutálna nielen preto, lebo máme Rok sv. Jozefa. “Otec nablízku” je téma, ktorá je akútna.

Sú otcovia, ktorí nie sú nablízku, hoci fyzicky neodišli. V časoch home-office ich síce od rodiny často nedelí vzdialenosť, ale nezriedka obrazovka notebooku, hlava plná starostí, nos ponorený do správ vo svete, vlastné záujmy a koníčky, ktoré nechcú obmedziť “len” preto, lebo už majú rodinu. Kríza otcovstva je na pohľad nenápadná, no v skutočnosti veľmi hlboká. Koľkí otcovia sú veľmi dobre informovaní o dianí v Afrike či USA, no netušia, čím sa trápi ich dieťa!

Na druhej strane je však mnoho otcov, ktorí sa zo svojho poslania tešia. Môžeme stretnúť otca tancujúceho na festivale s postihnutým synom, otca s batoľaťom v nosiči na prechádzke v prírode, otca hrajúceho karty s kŕdľom detí okolo seba, ale aj otca napomínajúceho svojho syna, ktorý sa neúctivo správa k mame, otca, ktorý vlastným príkladom vedie deti k zodpovednosti a povinnostiam. Otca, ktorý sa každý večer na kolenách modlí.

Otcovia, ktorí sú skutočne prítomní, svietia svojím svetlom a do rodín vnášajú istotu, lásku, prirodzenú autoritu a starostlivosť. Títo otcovia sú pokladom s nevyčísliteľnou hodnotou. Vyvažujú prínos mamy v rodine a vnášajú do výchovy zdravú polaritu. Z prítomnosti otca čerpajú deti po celý svoj život. Deti otcov, ktorí sú nablízku, ľahšie uveria Božej láske.

Každý z nás má Otca, ktorý je nablízku. Je tu stále, miluje nás hlbokou a nepochopiteľnou láskou absolútne bez ohľadu na to, akí sme. Napĺňa nás hlbokým pokojom a radosťou, Nechajme sa inšpirovať k tomu, aby sme túto lásku a pokoj vnášali do svojich vzťahov. Buďme aj my nablízku.

Príďte s nami osláviť Deň rodiny, venovaný špeciálne Otcovi, ktorý je nablízku a zároveň všetkým otcom, ktorí sa Ním nechali inšpirovať. Centrum pre rodinu Trenčín chystá rodinný piknik, ktorý sa uskutoční 1.8.2021 v súlade s protiepidemickými opatreniami aktuálnymi v čase konania. Čaká nás pikniková pohoda v príjemnej tôni parku M.R. Štefánika a nevtieravá zábava pre deti i dospelých, ktorú môžete sledovať aj zo svojej rodinnej deky.

Viac informácií o tohtoročnom Dni rodiny nájdete čoskoro na www.denrodiny.sk a www.cprtrencin.sk.

Podujatie sa uskutoční vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja a Mesta Trenčín. 

 

           

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga