Deň rodiny - Otec nablízku

2. máj 2021
Deň rodiny - Otec nablízku

Deň rodiny 2021 bude v duchu otcovstva - Otec nablízku.

Tento rok nás čaká oslava v poradí už trinásteho Dňa rodiny. Jej téma je veľmi akutálna nielen preto, lebo máme Rok sv. Jozefa. “Otec nablízku” je téma, ktorá je akútna.

Sú otcovia, ktorí nie sú nablízku, hoci fyzicky neodišli. V časoch home-office ich síce od rodiny často nedelí vzdialenosť, ale nezriedka obrazovka notebooku, hlava plná starostí, nos ponorený do správ vo svete, vlastné záujmy a koníčky, ktoré nechcú obmedziť “len” preto, lebo už majú rodinu. Kríza otcovstva je na pohľad nenápadná, no v skutočnosti veľmi hlboká. Koľkí otcovia sú veľmi dobre informovaní o dianí v Afrike či USA, no netušia, čím sa trápi ich dieťa!

Na druhej strane je však mnoho otcov, ktorí sa zo svojho poslania tešia. Môžeme stretnúť otca tancujúceho na festivale s postihnutým synom, otca s batoľaťom v nosiči na prechádzke v prírode, otca hrajúceho karty s kŕdľom detí okolo seba, ale aj otca napomínajúceho svojho syna, ktorý sa neúctivo správa k mame, otca, ktorý vlastným príkladom vedie deti k zodpovednosti a povinnostiam. Otca, ktorý sa každý večer na kolenách modlí.

Otcovia, ktorí sú skutočne prítomní, svietia svojím svetlom a do rodín vnášajú istotu, lásku, prirodzenú autoritu a starostlivosť. Títo otcovia sú pokladom s nevyčísliteľnou hodnotou. Vyvažujú prínos mamy v rodine a vnášajú do výchovy zdravú polaritu. Z prítomnosti otca čerpajú deti po celý svoj život. Deti otcov, ktorí sú nablízku, ľahšie uveria Božej láske.

Každý z nás má Otca, ktorý je nablízku. Je tu stále, miluje nás hlbokou a nepochopiteľnou láskou absolútne bez ohľadu na to, akí sme. Napĺňa nás hlbokým pokojom a radosťou, Nechajme sa inšpirovať k tomu, aby sme túto lásku a pokoj vnášali do svojich vzťahov. Buďme aj my nablízku.

Príďte s nami osláviť Deň rodiny, venovaný špeciálne Otcovi, ktorý je nablízku a zároveň všetkým otcom, ktorí sa Ním nechali inšpirovať. Centrum pre rodinu Trenčín chystá rodinný piknik, ktorý sa uskutoční 1.8.2021 v súlade s protiepidemickými opatreniami aktuálnymi v čase konania. Čaká nás pikniková pohoda v príjemnej tôni parku M.R. Štefánika a nevtieravá zábava pre deti i dospelých, ktorú môžete sledovať aj zo svojej rodinnej deky.

Viac informácií o tohtoročnom Dni rodiny nájdete čoskoro na www.denrodiny.sk a www.cprtrencin.sk.

Podujatie sa uskutoční vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja a Mesta Trenčín. 

 

           

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Afrika v Centre

6. september 2021

Začiatok školského roka sme v CPR odštartovali príjemným pobedím a kvalitnou hudbou. Hlavnou témou bola Afrika - konkrétne maličká africká krajina Burundi, o ktorej nám prišla porozprávať Anička Pyšná.

Bolo nás počuť

27. august 2021

V jeden teplý augustový pondelok sa kopa detí hrnie do záhrady CPRka. Už od skorého rána tu počuť radostný smiech a džavot tridsiatky veselých detí, ktoré sa práve v tento deň vydajú spolu s niekoľkými animátormi na dobrodružnú cestu detského tábora Centra pre rodinu v Trenčíne.

Otec a syn junior - cesta za dobrodružstvom 2021

16. august 2021

Teší 12-ročný chalan na víkend strávený s otcom? Ten môj áno - a nie je to hocijaký víkend. On už vie, že zažijeme dobrodružstvo a adrenalín so správnou partiou na čele s kapitánom Rasťom a duchovnou podporou - otcom Martinom. Vie to preto, lebo sme tento rok absolvovali už piaty ročník akcie Otec a syn - junior. Opäť to bol pre nás úžasný čas.

Nebojme sa počítať

12. august 2021

Niekomu sa čísla a slovo matematika nemusia hneď páčiť. Vzbudzujú rešpekt a veľa otáznikov na čo to našim deťom s Downovým syndrómom bude dobré?

Aký bol Deň rodiny 2021

6. august 2021

Nedeľné ráno sa začalo poriadnym lejakom a v rôzne dlhých intervaloch pokračovalo celýdeň. No napriek nepriazni počasia množstvo dobrovoľníkov spojilo svoje sily, aby pre náspripravilo výnimočný Deň rodiny.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2021 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga