Deň rodiny - Otec nablízku

2. máj 2021
Deň rodiny - Otec nablízku

Deň rodiny 2021 bude v duchu otcovstva - Otec nablízku.

Tento rok nás čaká oslava v poradí už trinásteho Dňa rodiny. Jej téma je veľmi akutálna nielen preto, lebo máme Rok sv. Jozefa. “Otec nablízku” je téma, ktorá je akútna.

Sú otcovia, ktorí nie sú nablízku, hoci fyzicky neodišli. V časoch home-office ich síce od rodiny často nedelí vzdialenosť, ale nezriedka obrazovka notebooku, hlava plná starostí, nos ponorený do správ vo svete, vlastné záujmy a koníčky, ktoré nechcú obmedziť “len” preto, lebo už majú rodinu. Kríza otcovstva je na pohľad nenápadná, no v skutočnosti veľmi hlboká. Koľkí otcovia sú veľmi dobre informovaní o dianí v Afrike či USA, no netušia, čím sa trápi ich dieťa!

Na druhej strane je však mnoho otcov, ktorí sa zo svojho poslania tešia. Môžeme stretnúť otca tancujúceho na festivale s postihnutým synom, otca s batoľaťom v nosiči na prechádzke v prírode, otca hrajúceho karty s kŕdľom detí okolo seba, ale aj otca napomínajúceho svojho syna, ktorý sa neúctivo správa k mame, otca, ktorý vlastným príkladom vedie deti k zodpovednosti a povinnostiam. Otca, ktorý sa každý večer na kolenách modlí.

Otcovia, ktorí sú skutočne prítomní, svietia svojím svetlom a do rodín vnášajú istotu, lásku, prirodzenú autoritu a starostlivosť. Títo otcovia sú pokladom s nevyčísliteľnou hodnotou. Vyvažujú prínos mamy v rodine a vnášajú do výchovy zdravú polaritu. Z prítomnosti otca čerpajú deti po celý svoj život. Deti otcov, ktorí sú nablízku, ľahšie uveria Božej láske.

Každý z nás má Otca, ktorý je nablízku. Je tu stále, miluje nás hlbokou a nepochopiteľnou láskou absolútne bez ohľadu na to, akí sme. Napĺňa nás hlbokým pokojom a radosťou, Nechajme sa inšpirovať k tomu, aby sme túto lásku a pokoj vnášali do svojich vzťahov. Buďme aj my nablízku.

Príďte s nami osláviť Deň rodiny, venovaný špeciálne Otcovi, ktorý je nablízku a zároveň všetkým otcom, ktorí sa Ním nechali inšpirovať. Centrum pre rodinu Trenčín chystá rodinný piknik, ktorý sa uskutoční 1.8.2021 v súlade s protiepidemickými opatreniami aktuálnymi v čase konania. Čaká nás pikniková pohoda v príjemnej tôni parku M.R. Štefánika a nevtieravá zábava pre deti i dospelých, ktorú môžete sledovať aj zo svojej rodinnej deky.

Viac informácií o tohtoročnom Dni rodiny nájdete čoskoro na www.denrodiny.sk a www.cprtrencin.sk.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Naše Mesto - Obnova pódia

15. jún 2021

V piatok 11.6.2021 sme privítali dobrovoľníkov zo spol. REDOX - ENEX, ktorí nám prišli pomôcť zrenovovať pódium v rámci najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovensku Naše Mesto, ktoré organizuje Nadácia Pontis. 

Smútkové poradenstvo

19. máj 2021

Počas života sa stretávame s radom strát.

Deň rodiny - Otec nablízku

2. máj 2021

Deň rodiny 2021 bude v duchu otcovstva - Otec nablízku.

Naša galéria ožila

28. apríl 2021

Naša galéria v detskom kútiku po dlhom období opäť ožila a verejnosť sa tak môže kochať obrazmi od Vandy Mihálovej z Prievidze.

Expanzia do ticha

29. marec 2021

Centrum pre rodinu uspelo s ďalším projektom! Nadácia Slovenskej sporiteľne v rámci grantového programu #mamnato špeciál podporila projekt CPR Trenčín s názvom Expanzia do ticha.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2021 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga