Deň rodiny v Trenčianskom parku nesklamal

26. máj 2022 galéria
Deň rodiny v Trenčianskom parku nesklamal

Park pri stanici v Trenčíne v nedeľu 15.5.2022 ožil nevšedným spôsobom. O 14:00 totiž odštartovala tohtoročná oslava Dňa rodiny. Začali sme svätou omšou, ktorú na pódiu v parku zahájil vdp. Juraj Križan. Rodiny sa priebežne schádzali aj vďaka ponuke bohatého kultúrno-zábavného programu a rôznych sprievodných aktivít.

Hneď po duchovnom pookriatí lavice okolo pódia zaplnili rodičia s deťmi, ktorí nedokázali odolať pozvaniu Korkiho zo známej Sranda banda. Vo svojej bruchovraveckej show nám predstavil celú bandu svojich svojhlavých plyšákov. O zábavu nebola núdza najmä vtedy, keď do deja vtiahol aj jednotlivcov z publika. 

Aby si naše bruchá oddýchli od smiechu a mohli sme potešiť svoje oči a uši, vystúpili so svojím predstavením Tancujúce tigríky. Pre deti boli inšpiráciou, pre dospelých potešením, pretože predviedli krásne tanečné čísla.

Hneď po detskom tanečnom vystúpení na pódium zavítala ďalšia hviezda našich najmenších - Zahrajko. Nenechal deti len tak sedieť a prizerať sa, ale do svojho tanečno-rečníckeho čísla ich interaktívnym spôsobom vtiahol. 

Kým Zahrajko bavil najmä deti svojimi detskými pesničkami, priestor po jeho vystúpení obsadili statní muži so svojím folklórnym speváckym telesom s príznačným názvom Škrupinka. Ich trénované hlasy sa niesli podvečerným Trenčínom a potešili priaznivcov ľudovej tvorby s veselým podtónom.

Kto si netrúfol spievať s chlapmi, mal hneď nato príležitosť zapojiť sa do Školy tanca, ktorá prebiehala počas príprav na záverečné vystúpenie skupiny Komajota. Mali sme možnosť naučiť sa základné tanečné kroky a tak obohatiť nielen svoj spoločenský život, ale možno si aj spríjemniť letné večery tancom so svojou polovičkou. Školou tanca nás sprevádzala skúsená inštruktorka pani Soukupová z Tanečného klubu Dukla.

Program vyvrcholil záverečným vystúpením skupiny Komajota, ktorá nás svojou tvorbou prišla potešiť až z východných kútov Slovenska. V tom čase však už sme poznali mená výhercov rodinnej súťaže, ktorá prebiehala počas celého popoludnia.

Počas celého programu boli k dispozícii aj doplnkové aktivity pre celé rodiny - súťaže, skákací hrad, balóny zdarma, maľovanie nielen na tvár, fotokútik, tvorivé dielne, požičovňa športových potrieb, retro kútik či vozenie na koníkoch. Nenudil sa rozhodne nikto a účasť bola tento rok naozaj bohatá. Mali sme tak možnosť postretávať sa navzájom, porozprávať a pozdieľať a stráviť spoločný čas v rodine.

Naša vďaka patrí organizátorom z Centra pre rodinu, všetkým sponzorom, bez ktorých by sme si nemohli užiť program a atrakcie zdarma, a tiež mnohým dobrovoľníkom, ktorí neúnavne akciu pripravovali a slúžili na viacerých miestach.

Tešíme sa na ďalší ročník. Uvidíme sa aj s vami?


Pozrite si aj fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Pomocná ruka Ukrajine

28. jún 2022

Po 24. februári, v dôsledku vypuknutia vojenského konfliktu u našich susedov, začali aj k nám do Trenčína prichádzať obyvatelia Ukrajiny. Mnohé organizácie neváhali a rýchlo zareagovali poskytovaním pomoci ľuďom, ktorí často zanechali svoje rodiny a takmer celé životy doma na Ukrajine. V CPR Trenčín sme sa takisto rozhodli podať im pomocnú ruku a vytvorili sme formát popoludní so slovenčinou.

Deň rodiny v Trenčianskom parku nesklamal

26. máj 2022

Park pri stanici v Trenčíne v nedeľu 15.5.2022 ožil nevšedným spôsobom. O 14:00 totiž odštartovala tohtoročná oslava Dňa rodiny. Začali sme svätou omšou, ktorú na pódiu v parku zahájil vdp. Juraj Križan. Rodiny sa priebežne schádzali aj vďaka ponuke bohatého kultúrno-zábavného programu a rôznych sprievodných aktivít.

Rekonštrukcia Centra pre rodinu 3 - 2 - 1 - štart!

28. apríl 2022

Centrum pre rodinu Trenčín sa nachádza na medzníku a stojí pred náročnou etapou svojej existencie. Pred 6 rokmi, keď CPR začínalo, nás ani vo sne nenapadlo, do akých rozmerov sa dostaneme.

Slávnostné posvätenie Sochy Rodiny

26. apríl 2022

Rok 2021 bol pre Centrum pre rodinu Trenčín výnimočný, oslávili sme 6. výročie vzniku nášho občianskeho združenia. Za posledný rok sa udialo mnohé. Postupnými malými krokmi sa posúvame vpred - smerom k rekonštrukcii nášho priestoru a priľahlej záhrady. 

Krížová cesta rodín

11. apríl 2022

V nedeľu 3. apríla zorganizovalo centrum pre rodinu v rámci pôstneho obdobia Krížovú cestu pre rodiny. Konala sa na kalvárií v Dolnej Porube, ktorá je obcou s dušou v srdci Strážovských vrchov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga