Deň rodiny v Trenčianskom parku nesklamal

26. máj 2022 galéria
Deň rodiny v Trenčianskom parku nesklamal

Park pri stanici v Trenčíne v nedeľu 15.5.2022 ožil nevšedným spôsobom. O 14:00 totiž odštartovala tohtoročná oslava Dňa rodiny. Začali sme svätou omšou, ktorú na pódiu v parku zahájil vdp. Juraj Križan. Rodiny sa priebežne schádzali aj vďaka ponuke bohatého kultúrno-zábavného programu a rôznych sprievodných aktivít.

Hneď po duchovnom pookriatí lavice okolo pódia zaplnili rodičia s deťmi, ktorí nedokázali odolať pozvaniu Korkiho zo známej Sranda banda. Vo svojej bruchovraveckej show nám predstavil celú bandu svojich svojhlavých plyšákov. O zábavu nebola núdza najmä vtedy, keď do deja vtiahol aj jednotlivcov z publika. 

Aby si naše bruchá oddýchli od smiechu a mohli sme potešiť svoje oči a uši, vystúpili so svojím predstavením Tancujúce tigríky. Pre deti boli inšpiráciou, pre dospelých potešením, pretože predviedli krásne tanečné čísla.

Hneď po detskom tanečnom vystúpení na pódium zavítala ďalšia hviezda našich najmenších - Zahrajko. Nenechal deti len tak sedieť a prizerať sa, ale do svojho tanečno-rečníckeho čísla ich interaktívnym spôsobom vtiahol. 

Kým Zahrajko bavil najmä deti svojimi detskými pesničkami, priestor po jeho vystúpení obsadili statní muži so svojím folklórnym speváckym telesom s príznačným názvom Škrupinka. Ich trénované hlasy sa niesli podvečerným Trenčínom a potešili priaznivcov ľudovej tvorby s veselým podtónom.

Kto si netrúfol spievať s chlapmi, mal hneď nato príležitosť zapojiť sa do Školy tanca, ktorá prebiehala počas príprav na záverečné vystúpenie skupiny Komajota. Mali sme možnosť naučiť sa základné tanečné kroky a tak obohatiť nielen svoj spoločenský život, ale možno si aj spríjemniť letné večery tancom so svojou polovičkou. Školou tanca nás sprevádzala skúsená inštruktorka pani Soukupová z Tanečného klubu Dukla.

Program vyvrcholil záverečným vystúpením skupiny Komajota, ktorá nás svojou tvorbou prišla potešiť až z východných kútov Slovenska. V tom čase však už sme poznali mená výhercov rodinnej súťaže, ktorá prebiehala počas celého popoludnia.

Počas celého programu boli k dispozícii aj doplnkové aktivity pre celé rodiny - súťaže, skákací hrad, balóny zdarma, maľovanie nielen na tvár, fotokútik, tvorivé dielne, požičovňa športových potrieb, retro kútik či vozenie na koníkoch. Nenudil sa rozhodne nikto a účasť bola tento rok naozaj bohatá. Mali sme tak možnosť postretávať sa navzájom, porozprávať a pozdieľať a stráviť spoločný čas v rodine.

Naša vďaka patrí organizátorom z Centra pre rodinu, všetkým sponzorom, bez ktorých by sme si nemohli užiť program a atrakcie zdarma, a tiež mnohým dobrovoľníkom, ktorí neúnavne akciu pripravovali a slúžili na viacerých miestach.

Tešíme sa na ďalší ročník. Uvidíme sa aj s vami?


Pozrite si aj fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga