Deň rodiny v Trenčianskom parku nesklamal

26. máj 2022 galéria
Deň rodiny v Trenčianskom parku nesklamal

Park pri stanici v Trenčíne v nedeľu 15.5.2022 ožil nevšedným spôsobom. O 14:00 totiž odštartovala tohtoročná oslava Dňa rodiny. Začali sme svätou omšou, ktorú na pódiu v parku zahájil vdp. Juraj Križan. Rodiny sa priebežne schádzali aj vďaka ponuke bohatého kultúrno-zábavného programu a rôznych sprievodných aktivít.

Hneď po duchovnom pookriatí lavice okolo pódia zaplnili rodičia s deťmi, ktorí nedokázali odolať pozvaniu Korkiho zo známej Sranda banda. Vo svojej bruchovraveckej show nám predstavil celú bandu svojich svojhlavých plyšákov. O zábavu nebola núdza najmä vtedy, keď do deja vtiahol aj jednotlivcov z publika. 

Aby si naše bruchá oddýchli od smiechu a mohli sme potešiť svoje oči a uši, vystúpili so svojím predstavením Tancujúce tigríky. Pre deti boli inšpiráciou, pre dospelých potešením, pretože predviedli krásne tanečné čísla.

Hneď po detskom tanečnom vystúpení na pódium zavítala ďalšia hviezda našich najmenších - Zahrajko. Nenechal deti len tak sedieť a prizerať sa, ale do svojho tanečno-rečníckeho čísla ich interaktívnym spôsobom vtiahol. 

Kým Zahrajko bavil najmä deti svojimi detskými pesničkami, priestor po jeho vystúpení obsadili statní muži so svojím folklórnym speváckym telesom s príznačným názvom Škrupinka. Ich trénované hlasy sa niesli podvečerným Trenčínom a potešili priaznivcov ľudovej tvorby s veselým podtónom.

Kto si netrúfol spievať s chlapmi, mal hneď nato príležitosť zapojiť sa do Školy tanca, ktorá prebiehala počas príprav na záverečné vystúpenie skupiny Komajota. Mali sme možnosť naučiť sa základné tanečné kroky a tak obohatiť nielen svoj spoločenský život, ale možno si aj spríjemniť letné večery tancom so svojou polovičkou. Školou tanca nás sprevádzala skúsená inštruktorka pani Soukupová z Tanečného klubu Dukla.

Program vyvrcholil záverečným vystúpením skupiny Komajota, ktorá nás svojou tvorbou prišla potešiť až z východných kútov Slovenska. V tom čase však už sme poznali mená výhercov rodinnej súťaže, ktorá prebiehala počas celého popoludnia.

Počas celého programu boli k dispozícii aj doplnkové aktivity pre celé rodiny - súťaže, skákací hrad, balóny zdarma, maľovanie nielen na tvár, fotokútik, tvorivé dielne, požičovňa športových potrieb, retro kútik či vozenie na koníkoch. Nenudil sa rozhodne nikto a účasť bola tento rok naozaj bohatá. Mali sme tak možnosť postretávať sa navzájom, porozprávať a pozdieľať a stráviť spoločný čas v rodine.

Naša vďaka patrí organizátorom z Centra pre rodinu, všetkým sponzorom, bez ktorých by sme si nemohli užiť program a atrakcie zdarma, a tiež mnohým dobrovoľníkom, ktorí neúnavne akciu pripravovali a slúžili na viacerých miestach.

Tešíme sa na ďalší ročník. Uvidíme sa aj s vami?


Pozrite si aj fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga