Dobrovoľníci, ďakujeme!

25. september 2022 udalosť
Dobrovoľníci, ďakujeme!

Dobrovoľníci, ďakujeme - Deň vďakyvzdania

Prečo Deň vďakyvzdania? Nepreháňame to s tými americkými sviatkami? Aj na takéto otázky sme boli nútení odpovedať, akonáhle boli jasné výsledky verejného hlasovania v rámci Participatívno – komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja, kde sme boli podporení. Verím, že aj vďaka mnohým dobrovoľníkom. Je nad slnko jasnejšie, že Centrum pre rodinu by nemohlo bez týchto podporovateľov a dobrovoľníkov fungovať. Celá existencia centra je odkázaná na službu výnimočných ľudí - dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní obetovať svoj voľný čas pre dobrú vec. Či už ide o prípravu snúbencov, sprevádzanie manželov, vzdelávanie seniorov, programy pre študentov a dospievajúcich tínedžerov. Veľké množstvo času venujú aj prevádzke komunitnej kaviarne Káčko, ako aj údržbe záhrady, či organizovaní výletov a podujati (Deň rodiny, Večer s literatúrou, Národný týždeň manželstva a podobne). Jednoducho za všetkými aktivitami a činnosťami sú ľudia s veľkým srdcom pre službu druhým - dobrovoľníci. Takisto si vážime, že za drvivou väčšinou aktivít stoja dobrodinci a podporovatelia, ktorí prispievajú svojimi talentami a schopnosťami k ich úspešnej realizácii. 

V piatok 16.9.2022 popoludní sa po dvojročnej prestávke v Malej farskej záhrade stretlo asi 70 podporovateľov a dobrovoľníkov (a to neboli z ďaleka všetci), pre ktorých bol pripravený tzv. Deň vďakyvzdania - priestor pre stretnutia a prehĺbenie priateľstiev, prepojenie generácii, príjemné rozhovory, dobré jedlo. Hudobne spríjemňoval a doprevádzal tento čas Juraj Holoda, ktorý svojou produkciou dotvoril atmosféru celého večera. Nielen pre súťaživých bol pripravený kvíz a kalčetový turnaj, ktorý nemal porazených. 

Táto príjemná akcia by sa nemohla v takomto formáte uskutočniť bez podpory Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý prostredníctvom Participatívneho komunitného rozpočtu podporil toto podujatie a tým aj dobrovoľnícku službu a nezištnú pomoc rodinám a jednotlivcom okolo nás.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli, ale najmä vám všetkým, ktorí stojíte pri centre. Vďaka vám, drahí dobrovoľníci, sa môžu realizovať a poskytovať služby a aktivity súčasného rozmeru. Vy ste tou nádejou, že zvládneme aj také výzvy, ktoré sú pred nami (ako napr. rekonštrukcia a obnova centra), lebo všetci spoločne sme Centrum pre rodinu.

ĎAKUJEME


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Advent v centre pre rodinu

1. december 2022

Počas adventných víkendov od 03.12.2022 do 18.12.2022 pozývame každú sobotu a nedeľu v čase od 15.30 do 18.30 hod. do nášho centra.

Martinský plesk

22. november 2022

Som jedna z mnohých účastníkov prvého a veľkolepého Martinského plesku, ktorý bol v kultúrnom dome v Trenčianskej Turnej. Okrem našej rodiny tam bolo ďalších 75 rodín, mnoho detí, vyparádených dievčat a elegantných chlapcov.

Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

18. november 2022

Zažaté lampióny v rukách stoviek detí, kráčajúci dav rodičov a starých rodičov, piesne a dobrá nálada naplnili mesto piatkový večer v deň sv. Martina 11. novembra.

ROZSVIEŤME SLOVENSKO

12. október 2022

Keď padne vojak, zomrie hokejista, ktosi sa stane obeťou dopravnej nehody - o chvíľu pribudne venček, kríž, množstvo sviečok - či dokonca pomník, aby sa nezabudlo, aby sme si uctili, aby sme vyjadrili, označili miesto... Keď zomrie nenarodené bábätko -  a ako často nie najprirodzenejšou smrťou, väčšinou nepribudne nič...

Otec a dcéra september

11. október 2022

Vzťah otca a dcéry sme budovali a zlepšovali aj na tohtoročnej predĺženej víkendovke Otec a dcéra, kde sa 7.9. - 10.9.2022 stretlo 8 párov otcov s dcérami.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga