Dobrovoľníci, ďakujeme!

25. september 2022 udalosť
Dobrovoľníci, ďakujeme!

Dobrovoľníci, ďakujeme - Deň vďakyvzdania

Prečo Deň vďakyvzdania? Nepreháňame to s tými americkými sviatkami? Aj na takéto otázky sme boli nútení odpovedať, akonáhle boli jasné výsledky verejného hlasovania v rámci Participatívno – komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja, kde sme boli podporení. Verím, že aj vďaka mnohým dobrovoľníkom. Je nad slnko jasnejšie, že Centrum pre rodinu by nemohlo bez týchto podporovateľov a dobrovoľníkov fungovať. Celá existencia centra je odkázaná na službu výnimočných ľudí - dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní obetovať svoj voľný čas pre dobrú vec. Či už ide o prípravu snúbencov, sprevádzanie manželov, vzdelávanie seniorov, programy pre študentov a dospievajúcich tínedžerov. Veľké množstvo času venujú aj prevádzke komunitnej kaviarne Káčko, ako aj údržbe záhrady, či organizovaní výletov a podujati (Deň rodiny, Večer s literatúrou, Národný týždeň manželstva a podobne). Jednoducho za všetkými aktivitami a činnosťami sú ľudia s veľkým srdcom pre službu druhým - dobrovoľníci. Takisto si vážime, že za drvivou väčšinou aktivít stoja dobrodinci a podporovatelia, ktorí prispievajú svojimi talentami a schopnosťami k ich úspešnej realizácii. 

V piatok 16.9.2022 popoludní sa po dvojročnej prestávke v Malej farskej záhrade stretlo asi 70 podporovateľov a dobrovoľníkov (a to neboli z ďaleka všetci), pre ktorých bol pripravený tzv. Deň vďakyvzdania - priestor pre stretnutia a prehĺbenie priateľstiev, prepojenie generácii, príjemné rozhovory, dobré jedlo. Hudobne spríjemňoval a doprevádzal tento čas Juraj Holoda, ktorý svojou produkciou dotvoril atmosféru celého večera. Nielen pre súťaživých bol pripravený kvíz a kalčetový turnaj, ktorý nemal porazených. 

Táto príjemná akcia by sa nemohla v takomto formáte uskutočniť bez podpory Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý prostredníctvom Participatívneho komunitného rozpočtu podporil toto podujatie a tým aj dobrovoľnícku službu a nezištnú pomoc rodinám a jednotlivcom okolo nás.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli, ale najmä vám všetkým, ktorí stojíte pri centre. Vďaka vám, drahí dobrovoľníci, sa môžu realizovať a poskytovať služby a aktivity súčasného rozmeru. Vy ste tou nádejou, že zvládneme aj také výzvy, ktoré sú pred nami (ako napr. rekonštrukcia a obnova centra), lebo všetci spoločne sme Centrum pre rodinu.

ĎAKUJEME


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Hlinený dukát - Pomoc človeku v núdzi

3. marec 2023

„Snáď každý z nás zažil situáciu na ulici, keď k vám z nenazdajky pristúpi človek bez domova a pýta si peniaze. Pri úprimnej ochote obdarovať núdzneho človeka sa vyskytne aj pochybnosť a prebieha vnútorná dilema, či nebudú darované peniaze zneužité na kúpu alkoholu namiesto sýteho jedla. Práve hlinený dukát je východiskom z tejto dilemy. Ide o alternatívne platidlo, ktoré sa nedá zneužiť na kúpu alkoholu či iných návykových látok a ponúka obdarovanému účinnú pomoc,“ povedal Patrik Čech, vedúci Útvaru sociálnych vecí MsÚ Trenčín.

Rodinný florbal

2. marec 2023

Sobota 18.2.2023 sa v Trenčíne niesla v znamení športu. Celé rodiny florbalových nadšencov sa stretli v telocvični SOŠ na Jilemnického ulici, aby si zmerali sily v tomto športe, ktorý sa teší čoraz väčšiemu záujmu.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga