Dobrovoľníci, ďakujeme!

25. september 2022 udalosť
Dobrovoľníci, ďakujeme!

Dobrovoľníci, ďakujeme - Deň vďakyvzdania

Prečo Deň vďakyvzdania? Nepreháňame to s tými americkými sviatkami? Aj na takéto otázky sme boli nútení odpovedať, akonáhle boli jasné výsledky verejného hlasovania v rámci Participatívno – komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja, kde sme boli podporení. Verím, že aj vďaka mnohým dobrovoľníkom. Je nad slnko jasnejšie, že Centrum pre rodinu by nemohlo bez týchto podporovateľov a dobrovoľníkov fungovať. Celá existencia centra je odkázaná na službu výnimočných ľudí - dobrovoľníkov, ktorí sú ochotní obetovať svoj voľný čas pre dobrú vec. Či už ide o prípravu snúbencov, sprevádzanie manželov, vzdelávanie seniorov, programy pre študentov a dospievajúcich tínedžerov. Veľké množstvo času venujú aj prevádzke komunitnej kaviarne Káčko, ako aj údržbe záhrady, či organizovaní výletov a podujati (Deň rodiny, Večer s literatúrou, Národný týždeň manželstva a podobne). Jednoducho za všetkými aktivitami a činnosťami sú ľudia s veľkým srdcom pre službu druhým - dobrovoľníci. Takisto si vážime, že za drvivou väčšinou aktivít stoja dobrodinci a podporovatelia, ktorí prispievajú svojimi talentami a schopnosťami k ich úspešnej realizácii. 

V piatok 16.9.2022 popoludní sa po dvojročnej prestávke v Malej farskej záhrade stretlo asi 70 podporovateľov a dobrovoľníkov (a to neboli z ďaleka všetci), pre ktorých bol pripravený tzv. Deň vďakyvzdania - priestor pre stretnutia a prehĺbenie priateľstiev, prepojenie generácii, príjemné rozhovory, dobré jedlo. Hudobne spríjemňoval a doprevádzal tento čas Juraj Holoda, ktorý svojou produkciou dotvoril atmosféru celého večera. Nielen pre súťaživých bol pripravený kvíz a kalčetový turnaj, ktorý nemal porazených. 

Táto príjemná akcia by sa nemohla v takomto formáte uskutočniť bez podpory Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý prostredníctvom Participatívneho komunitného rozpočtu podporil toto podujatie a tým aj dobrovoľnícku službu a nezištnú pomoc rodinám a jednotlivcom okolo nás.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli, ale najmä vám všetkým, ktorí stojíte pri centre. Vďaka vám, drahí dobrovoľníci, sa môžu realizovať a poskytovať služby a aktivity súčasného rozmeru. Vy ste tou nádejou, že zvládneme aj také výzvy, ktoré sú pred nami (ako napr. rekonštrukcia a obnova centra), lebo všetci spoločne sme Centrum pre rodinu.

ĎAKUJEME


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Otec a dcéra 2024

7. jún 2024

Viete že, otec je pre dcéru prvý a veľmi dôležitý muž v ich živote a je im vzorom pre ich budúceho partnera?

Výstava obrazov drevených kostolov

7. december 2023

Tento mesiac sa tešíme z novej výstavy, ktorá je tvorená kresbami prevažne drevených kostolov od autora Martina Gašpara. 

Lampiónový sprievod 2023

27. november 2023

Už po štvrtý raz sme zorganizovali náš tradičný novembrový pochod sv. Martina. Tento rok nám ale kvôli počasiu nevyšiel plánovaný termín 11.11. a museli sme ho presunúť o týždeň neskôr.

Večer s literatúrou 2023

15. november 2023

Zákutia záhrady CPR opäť po roku ponúkli priestor na spojenie slova, hudby a výtvarného umenia.

Amoris pre manželov

23. október 2023

Druhý októbrový víkend sme sa spoločne s neziskovou organizáciou Familiae Locum - Rodinkovo v Centre pre rodinu Trenčín spolupodielali na organizácii programu pre manželov s názvom Amoris pre manželov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga