Korona a zrkadlo

21. január 2021
Korona a zrkadlo

Korona, korona, korona… už sme o nej počuli všetko, čítali sme mnohé štúdie, názory aj prognózy. Väčšina z nás už začala toto slovo podvedome vypúšťať.

Ale akokoľvek si zakrývame oči a uši, korona je stále tu. Naše deti sa stále (ne)učia z domu, mnohí sme stále na home office, a keď nebodaj vyjdeme von, tak bez rúška ani krok. Dokedy ešte? To je otázka, ktorú si kladieme. No odpoveď nám nikto negarantuje. V našich životoch s presne plánovaným denným programom, krúžkami, dovolenkou, služobnými cestami je zrazu niečo nevypočitateľné, ťažko zrozumiteľné aj pre najšpičkovejších vedcov našej planéty.

Poďme si radšej položiť otázku, na ktorú si s trochou námahy a úprimnosti dokážeme odpovedať. Kto som teraz, po roku obmedzení, odriekania, prispôsobovania a neistoty? Aký som bol pred tým? Keby som mohol vidieť svoj obraz v hlbine zrkadla spred roka a porovnať ho s dnešným, môžem povedať, že som sa zmenil (k lepšiemu, či horšiemu)? Už dlho nám nebola daná možnosť byť so sebou samým, či veľmi intenzívne so svojimi najbližšími a neutekať od nich (od seba) do záchrany a zabudnutia v každodenných povinnostiach. A dávali sme v predkoronovom období cisárovi, čo je cisárovo a Bohu, čo je božie? Naozaj nám tá jedna omša za týždeň uspokojila naše svedomie, a my sme si odškrtli splnenú povinnosť? Čo by sme mnohí teraz za tú samozrejmú, častokrát neosobnú a roztržitú nedeľnú “povinnosť” dali? A možno si viacerí dávame otázku, či nám “nedeľné chodenie do kostola” vôbec chýba. Lenže, keď sa jedny dvere zatvoria, zvyčajne sa aj niekde inde nové otvoria, a určite tak mnohé rodiny objavili možnosť spoločnej modlitby, či čítanie Písma. Určite nie sme jediní v tomto storočí, ktorí nemajú sv. omšu a sviatosti automaticky na požiadanie. Pokiaľ by ste si chceli prečítať inšpiratívny príbeh, kde viera prežila aj napriek zložitým okolnostiam života, nech sa páči tu je jeden starší, ale stále aktuálny. Posledná otázka: máte doma zrkadlo? A odvážite sa pozrieť do jeho hlbiny?

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga