Korona a zrkadlo

21. január 2021
Korona a zrkadlo

Korona, korona, korona… už sme o nej počuli všetko, čítali sme mnohé štúdie, názory aj prognózy. Väčšina z nás už začala toto slovo podvedome vypúšťať.

Ale akokoľvek si zakrývame oči a uši, korona je stále tu. Naše deti sa stále (ne)učia z domu, mnohí sme stále na home office, a keď nebodaj vyjdeme von, tak bez rúška ani krok. Dokedy ešte? To je otázka, ktorú si kladieme. No odpoveď nám nikto negarantuje. V našich životoch s presne plánovaným denným programom, krúžkami, dovolenkou, služobnými cestami je zrazu niečo nevypočitateľné, ťažko zrozumiteľné aj pre najšpičkovejších vedcov našej planéty.

Poďme si radšej položiť otázku, na ktorú si s trochou námahy a úprimnosti dokážeme odpovedať. Kto som teraz, po roku obmedzení, odriekania, prispôsobovania a neistoty? Aký som bol pred tým? Keby som mohol vidieť svoj obraz v hlbine zrkadla spred roka a porovnať ho s dnešným, môžem povedať, že som sa zmenil (k lepšiemu, či horšiemu)? Už dlho nám nebola daná možnosť byť so sebou samým, či veľmi intenzívne so svojimi najbližšími a neutekať od nich (od seba) do záchrany a zabudnutia v každodenných povinnostiach. A dávali sme v predkoronovom období cisárovi, čo je cisárovo a Bohu, čo je božie? Naozaj nám tá jedna omša za týždeň uspokojila naše svedomie, a my sme si odškrtli splnenú povinnosť? Čo by sme mnohí teraz za tú samozrejmú, častokrát neosobnú a roztržitú nedeľnú “povinnosť” dali? A možno si viacerí dávame otázku, či nám “nedeľné chodenie do kostola” vôbec chýba. Lenže, keď sa jedny dvere zatvoria, zvyčajne sa aj niekde inde nové otvoria, a určite tak mnohé rodiny objavili možnosť spoločnej modlitby, či čítanie Písma. Určite nie sme jediní v tomto storočí, ktorí nemajú sv. omšu a sviatosti automaticky na požiadanie. Pokiaľ by ste si chceli prečítať inšpiratívny príbeh, kde viera prežila aj napriek zložitým okolnostiam života, nech sa páči tu je jeden starší, ale stále aktuálny. Posledná otázka: máte doma zrkadlo? A odvážite sa pozrieť do jeho hlbiny?

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga