Korona a zrkadlo

21. január 2021
Korona a zrkadlo

Korona, korona, korona… už sme o nej počuli všetko, čítali sme mnohé štúdie, názory aj prognózy. Väčšina z nás už začala toto slovo podvedome vypúšťať.

Ale akokoľvek si zakrývame oči a uši, korona je stále tu. Naše deti sa stále (ne)učia z domu, mnohí sme stále na home office, a keď nebodaj vyjdeme von, tak bez rúška ani krok. Dokedy ešte? To je otázka, ktorú si kladieme. No odpoveď nám nikto negarantuje. V našich životoch s presne plánovaným denným programom, krúžkami, dovolenkou, služobnými cestami je zrazu niečo nevypočitateľné, ťažko zrozumiteľné aj pre najšpičkovejších vedcov našej planéty.

Poďme si radšej položiť otázku, na ktorú si s trochou námahy a úprimnosti dokážeme odpovedať. Kto som teraz, po roku obmedzení, odriekania, prispôsobovania a neistoty? Aký som bol pred tým? Keby som mohol vidieť svoj obraz v hlbine zrkadla spred roka a porovnať ho s dnešným, môžem povedať, že som sa zmenil (k lepšiemu, či horšiemu)? Už dlho nám nebola daná možnosť byť so sebou samým, či veľmi intenzívne so svojimi najbližšími a neutekať od nich (od seba) do záchrany a zabudnutia v každodenných povinnostiach. A dávali sme v predkoronovom období cisárovi, čo je cisárovo a Bohu, čo je božie? Naozaj nám tá jedna omša za týždeň uspokojila naše svedomie, a my sme si odškrtli splnenú povinnosť? Čo by sme mnohí teraz za tú samozrejmú, častokrát neosobnú a roztržitú nedeľnú “povinnosť” dali? A možno si viacerí dávame otázku, či nám “nedeľné chodenie do kostola” vôbec chýba. Lenže, keď sa jedny dvere zatvoria, zvyčajne sa aj niekde inde nové otvoria, a určite tak mnohé rodiny objavili možnosť spoločnej modlitby, či čítanie Písma. Určite nie sme jediní v tomto storočí, ktorí nemajú sv. omšu a sviatosti automaticky na požiadanie. Pokiaľ by ste si chceli prečítať inšpiratívny príbeh, kde viera prežila aj napriek zložitým okolnostiam života, nech sa páči tu je jeden starší, ale stále aktuálny. Posledná otázka: máte doma zrkadlo? A odvážite sa pozrieť do jeho hlbiny?

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

NTM 2021 - ako ste ho prežili?

2. marec 2021

Máme za sebou nezvyčajný ročník Národného týždňa manželstva. Hoci sa uskutočnil vo zvyčajnom čase, prebehol v inej forme, než na akú sme zvyknutí.

Sponzorský dar

1. marec 2021

Vďaka sponzorskému daru od firmy Wentas s.r.o. rozdalo vo februári naše centrum v spolupráci so združením Misia lásky 13 paliet kukuričných chrumiek na viacerých miestach a potešilo tým veľkých i malých.

Dobrodružstvo v manželstve s Bohom

5. február 2021

Už ste niekedy išli v tobogáne, v ktorom bola úplná tma? Hoci viete, že ste v bezpečí, že tobogán je odskúšaný, aj tak je to silný zážitok.

2% pre CPR Trenčín v roku 2021

28. január 2021

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Národný týždeň manželstva 2021

25. január 2021

Pandémia mení naše plány, ale Národný týždeň manželstva zostáva.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2021 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga