Korona a zrkadlo

21. január 2021
Korona a zrkadlo

Korona, korona, korona… už sme o nej počuli všetko, čítali sme mnohé štúdie, názory aj prognózy. Väčšina z nás už začala toto slovo podvedome vypúšťať.

Ale akokoľvek si zakrývame oči a uši, korona je stále tu. Naše deti sa stále (ne)učia z domu, mnohí sme stále na home office, a keď nebodaj vyjdeme von, tak bez rúška ani krok. Dokedy ešte? To je otázka, ktorú si kladieme. No odpoveď nám nikto negarantuje. V našich životoch s presne plánovaným denným programom, krúžkami, dovolenkou, služobnými cestami je zrazu niečo nevypočitateľné, ťažko zrozumiteľné aj pre najšpičkovejších vedcov našej planéty.

Poďme si radšej položiť otázku, na ktorú si s trochou námahy a úprimnosti dokážeme odpovedať. Kto som teraz, po roku obmedzení, odriekania, prispôsobovania a neistoty? Aký som bol pred tým? Keby som mohol vidieť svoj obraz v hlbine zrkadla spred roka a porovnať ho s dnešným, môžem povedať, že som sa zmenil (k lepšiemu, či horšiemu)? Už dlho nám nebola daná možnosť byť so sebou samým, či veľmi intenzívne so svojimi najbližšími a neutekať od nich (od seba) do záchrany a zabudnutia v každodenných povinnostiach. A dávali sme v predkoronovom období cisárovi, čo je cisárovo a Bohu, čo je božie? Naozaj nám tá jedna omša za týždeň uspokojila naše svedomie, a my sme si odškrtli splnenú povinnosť? Čo by sme mnohí teraz za tú samozrejmú, častokrát neosobnú a roztržitú nedeľnú “povinnosť” dali? A možno si viacerí dávame otázku, či nám “nedeľné chodenie do kostola” vôbec chýba. Lenže, keď sa jedny dvere zatvoria, zvyčajne sa aj niekde inde nové otvoria, a určite tak mnohé rodiny objavili možnosť spoločnej modlitby, či čítanie Písma. Určite nie sme jediní v tomto storočí, ktorí nemajú sv. omšu a sviatosti automaticky na požiadanie. Pokiaľ by ste si chceli prečítať inšpiratívny príbeh, kde viera prežila aj napriek zložitým okolnostiam života, nech sa páči tu je jeden starší, ale stále aktuálny. Posledná otázka: máte doma zrkadlo? A odvážite sa pozrieť do jeho hlbiny?

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga