Krížová cesta rodín

11. apríl 2022 udalosť
Krížová cesta rodín

V nedeľu 3. apríla zorganizovalo centrum pre rodinu v rámci pôstneho obdobia Krížovú cestu pre rodiny. Konala sa na kalvárií v Dolnej Porube, ktorá je obcou s dušou v srdci Strážovských vrchov.

Pred kostolom sv. Martina sa stretli rodiny z Trenčína i okolia s domácimi veriacimi. Po priateľskom zvítaní sa cca 70 ľudí vydalo na cestu, po ktorej sa spoločne modlilo a spievalo. Zamyslenia k jednotlivým zastaveniam sa niesli v duchu meditácií a modlitieb za uzdravenia našich rodín.

Medzi nami boli aj pozvaní veriaci z Ukrajiny, ktorí sa zapájali aj čítanímtextov  v ich rodnom jazyku. Ani chlad a snehové vločky nás neodradili od silného zážitku slávenia sv.omše pod holým nebom na vrchole kalvárie. Po nej sme mohli vychutnávať štedrú pohostinnosť miestnych rodín.
Atmosféra i duchovný zážitok tejto akcie je zhrnutá aj v tejto básni, ktorú zložil jeden z účastníkov Krížovej cesty.

Obed pri nedeľnom stole,
cesta autom a stretnutie pri kostole.
V Dolnej Porube poletoval sniežik,
deň tam bol viac ako svieži.
Šli sme hore, s nami kríž a gitara,
prvé zastavenie sa z lesa vynára.
Kráčame ďalej, už nám nie je zima,
v ústach božie slovo, spolu je nám príma.
Vyšli sme z lesa, pomaly, nič nás neženie,
na širokej lúke je štrnáste zastavenie.
Svätá omša pod holým nebom,
potom teplý čaj a guláš s chlebom.
Priatelia z Omšenia a Poruby vďaka,
že nás tam toľko pohostenia čaká,
tak to som ozaj netušil.
No bolo mi dobre na tele i na duši.


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Dobrovoľníci, ďakujeme!

25. september 2022

Dobrovoľníci, ďakujeme - Deň vďakyvzdania

Otec a syn

15. september 2022

V stredu podvečer 31. augusta na čistinke pod diecéznou svätyňou na Skalke začal rásť stanový tábor. Dvanásť otcov a ich dvanásť dospievajúcich synov sa zišlo z rôznych kútov Slovenska, aby tu spoločne strávili záver prázdnin. Nevedeli, čo ich čaká. Otcovia sa napriek tomu rozhodli, že venujú päť dní svojmu synovi. A synovia prijali ich pozvanie. Všetci mohli zažívať chlapské spoločenstvo, ktoré malo veľkú silu. Otcovia - zrelí muži si počas akcie, ani neviem ako, vyslúžili prívlastok „mladí chlapi“. Synovia, ktorí práve začínajú dospievať, boli zase „mladší chlapi“. Aj toto symbolizovalo cestu, ktorou sa postupne uberajú. Otcovia odovzdávajú zodpovednosť svojim synom a synovia ju krok po kroku prijímajú. Záleží na oboch, či to bude cesta radostná, alebo bolestná. No ja im verím, že to dokážu. „Mladí chlapi“ aj „mladší chlapi“.

Literatúra v záhrade

2. september 2022

Výtvarník Ján Hubinský a hudobník a spisovateľ Braňo Jobus - to sú dve známe osobnosti, s ktorými sme sa mali možnosť stretnúť večer 31.8.2022 v Centre pre rodinu a vypočuť si zaujímavosti z pozadia ich života a tvorby.

Leto v plnom prúde

24. august 2022

Každý rodič sa počas jarných mesiacov začne tuho zamýšľať, ako vyplní svojim deťom letné prázdniny. Úplnou topkou a snáď i nevyhnutnosťou je, aby sa podarilo zabezpečiť aspoň jeden tábor. Čerešničkou však môže byť, ak má tábor pridanú hodnotu - nesie sa v duchu správnych hodnôt, učí deti prijímať druhých a vytvárať jeden kolektív.

Veľa Dobra

8. august 2022

Ak ste predchádzajúci víkend stretli v uliciach Trenčína viac mladých ľudí ako obvykle, tak v tomto článku sa dozviete prečo.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga