Lampiónový sprievod 2023

27. november 2023 galéria udalosť
Lampiónový sprievod 2023

Už po štvrtý raz sme zorganizovali náš tradičný novembrový pochod sv. Martina. Tento rok nám ale kvôli počasiu nevyšiel plánovaný termín 11.11. a museli sme ho presunúť o týždeň neskôr.

O 17:00 sme sa stretli na Mariánskom námestí pred farským kostolom Narodenia Panny Márie, kde nás príhovorom privítal otec Pavol Trgo. Hneď po ňom medzi nás prišiel sám sv. Martin na bielom koni a keďže bol rímskym vojakom, mal na sebe aj historickú rímsku uniformu. Takto nás sprevádzal na celom pochode.

S rozsvietenými lampiónmi sme vytvorili sprievod, ktorý z Mariánskeho námestia putoval Matúšovou ulicou na Mierové námestie až k pódiu. Tam sme si pozreli divadelné predstavenie o sv. Martinovi, ktorý sa podelil o svoj plášť so žobrákom a v noci sa mu zjavil Pán Ježiš odiaty polovicou plášťa, ktorý Martin daroval žobrákovi. Vtedy Martin uveril a dal sa pokrstiť. Toto predstavenie si pre nás pripravili talentovaný žiaci zo Základnej školy sv. Andreja-Svorada a Benedikta.

Po predstavení sme si spolu zaspievali detské pesničky a ukazovačky. Všetky deti určite potešilo, že môžu spolu s hudobníkmi vystupovať na pódiu pred rodičmi. No a aké by to bolo detské podujatie bez sladkej bodky na záver - pre všetkých účastníkov boli pripravené výborné koláčiky, medovníčky a teplý čaj.

Tešíme sa na všetkých aj o rok.


Pozrite si aj udalosť v kalendári a fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga