NTM 2021 - ako ste ho prežili?

2. marec 2021
NTM 2021 - ako ste ho prežili?

Máme za sebou nezvyčajný ročník Národného týždňa manželstva. Hoci sa uskutočnil vo zvyčajnom čase, prebehol v inej forme, než na akú sme zvyknutí.

Po minulé roky sme sa ako viaceré manželské páry mohli stretávať pri spoločných aktivitách, hrách, zábave. Prípadne sme zvolili ako jednotlivé manželské páry príjemnú romantickú večeru v obľúbenom podniku alebo návštevu divadla či kina.

Tento rok je iný, pretože naše obľúbené podniky, kiná a divadlá sú zavreté a spoločné aktivity realizujeme iba v kruhu našich rodín. Témou tohtoročného NTM bolo “Bezpečne v manželstve” a aktivity spojené s NTM sme mohli absolvovať online v bezpečnom teple našich domovov. Pridali ste sa k nám?

Na stránke ntm.sk sme mali (aj máme) k dispozícii viaceré online aktivity, videá a prednášky venované manželstvu. Takisto naše centrum prinieslo aktivitu Dobrodružstvo v manželstve s dennými zamysleniami zameranými na vzťahy, s cieľom vniesť do našich vzťahov viac bezpečia. Ak ste niektoré z aktivít nestihli a máte chuť si ich vyskúšať, sú ešte stále k dispozícii na našej stránke.

Tento rok sme chtiac-nechtiac vytesnili “šum” okolitého sveta a boli nútení prehodnocovať mnohé veci. Čiastočné či úplné odstránenie rozptýlení poodhalilo stav, v akom sa naše vzťahy vrátane vzťahu k Bohu nachádzajú. Je to pre nás cenný poznatok, z ktorého sa môžeme odraziť a zlepšovať sa tak, aby sme do vzťahov prinášali to najlepšie, čo vieme. Nech aj tohtoročné stíšenie našim vzťahom prospeje, aby sme sa na budúci rok mohli o to viac tešiť spoločným aktivitám - aj počas ďalšieho ročníka NTM.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga