NTM 2021 - ako ste ho prežili?

2. marec 2021
NTM 2021 - ako ste ho prežili?

Máme za sebou nezvyčajný ročník Národného týždňa manželstva. Hoci sa uskutočnil vo zvyčajnom čase, prebehol v inej forme, než na akú sme zvyknutí.

Po minulé roky sme sa ako viaceré manželské páry mohli stretávať pri spoločných aktivitách, hrách, zábave. Prípadne sme zvolili ako jednotlivé manželské páry príjemnú romantickú večeru v obľúbenom podniku alebo návštevu divadla či kina.

Tento rok je iný, pretože naše obľúbené podniky, kiná a divadlá sú zavreté a spoločné aktivity realizujeme iba v kruhu našich rodín. Témou tohtoročného NTM bolo “Bezpečne v manželstve” a aktivity spojené s NTM sme mohli absolvovať online v bezpečnom teple našich domovov. Pridali ste sa k nám?

Na stránke ntm.sk sme mali (aj máme) k dispozícii viaceré online aktivity, videá a prednášky venované manželstvu. Takisto naše centrum prinieslo aktivitu Dobrodružstvo v manželstve s dennými zamysleniami zameranými na vzťahy, s cieľom vniesť do našich vzťahov viac bezpečia. Ak ste niektoré z aktivít nestihli a máte chuť si ich vyskúšať, sú ešte stále k dispozícii na našej stránke.

Tento rok sme chtiac-nechtiac vytesnili “šum” okolitého sveta a boli nútení prehodnocovať mnohé veci. Čiastočné či úplné odstránenie rozptýlení poodhalilo stav, v akom sa naše vzťahy vrátane vzťahu k Bohu nachádzajú. Je to pre nás cenný poznatok, z ktorého sa môžeme odraziť a zlepšovať sa tak, aby sme do vzťahov prinášali to najlepšie, čo vieme. Nech aj tohtoročné stíšenie našim vzťahom prospeje, aby sme sa na budúci rok mohli o to viac tešiť spoločným aktivitám - aj počas ďalšieho ročníka NTM.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga