Otec a dcéra september

11. október 2022
Otec a dcéra september

Vzťah otca a dcéry sme budovali a zlepšovali aj na tohtoročnej predĺženej víkendovke Otec a dcéra, kde sa 7.9. - 10.9.2022 stretlo 8 párov otcov s dcérami.

Spoločný čas trávili pri rôznych aktivitách a hrách, kde budovali svoj vzťah, vzájomnú dôveru, otvorenosť, úprimnosť a snažili sa viac spoznať a pochopiť jeden druhého.

Sami, ale aj spolu si kládli otázky na témy: Ako sa vidím ja a ako ma vníma môj otec/moja dcéra? Kto som? Aký mám vzťah so svojím pozemským, ale aj nebeským otcom?

Spoločný čas trávili aj zábavnými spoločenskými hrami a rôznymi dobrodružnými aktivitami ako strieľanie z luku, z kuše, z pušky, strieľanie z pištole, hádzanie nožov a iné. To, ako sa ocino zamiloval do maminy alebo ako si dcéra predstavuje svojho budúceho manžela, mohli predebatovať na spoločnej prechádzke okolím Pruského, kde sa akcia opäť konala.

Aj v posledný deň nám počasie prialo, a tak sme si upiekli špekačky, zaspievali pri táboráku a radostnou chválou a sv. omšou v kostole sme ukončili spoločný čas otcov a dcér.

"Na tento kurz som išla s mojím ocinom s veľkým očakávaním. Či už kvôli nášmu vzťahu alebo kvôli kolektívu, ktorý nás tam mal čakať. Myslím si, že sa vo mne za tých pár dní, čo sme na kurze strávili, toho veľa odohralo a moje očakávania sa nielen splnili. Cítila som, že som v láskavom srdečnom a otvorenom kolektíve. S ocinom sme hlbšie nahliadli do nášho vzťahu medzi sebou, ale aj s nebeským otcom a posunuli sa k sebe na nepoznanie bližšie. Som vďačná celému úžasnému kolektívu animátorov a organizátorov. Ďakujeme.

Mária a Roman

 

Roman Červenec je otca môjho meno
do riešenia problémov sa vždy púšťa smelo.
Do pozoru sa vždy hneď stavia,
keď predmetom problému je jeho dcéra Mária.
No svitla pre nás nádej vrelá,
v Pruskom sa koná kurz Otec a dcéra.

Červenovci

 

Šli sme spolu po štreke,
debata sa zrodila.
Okolo nás šíre polia, lúky, chutné ovocie, 
vetrom tvare ošľahané, do cieľa my vchádzame.
Očarení vieskou Pruské,
večer sa žiť chystáme. 

Jozekovci


Stretli sa raz dcéra s otcom
na stretnutí veľmi mocnom.
Čo ich čaká nevedeli,
veľmi sa však obávali.
Prekvapenie z toho vzišlo,
všetko dobre išlo.
Našli cestu spoločnú,
pre seba tak osožnú.... 

Peťo a Chiara 

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga