Otec a dcéra september

11. október 2022
Otec a dcéra september

Vzťah otca a dcéry sme budovali a zlepšovali aj na tohtoročnej predĺženej víkendovke Otec a dcéra, kde sa 7.9. - 10.9.2022 stretlo 8 párov otcov s dcérami.

Spoločný čas trávili pri rôznych aktivitách a hrách, kde budovali svoj vzťah, vzájomnú dôveru, otvorenosť, úprimnosť a snažili sa viac spoznať a pochopiť jeden druhého.

Sami, ale aj spolu si kládli otázky na témy: Ako sa vidím ja a ako ma vníma môj otec/moja dcéra? Kto som? Aký mám vzťah so svojím pozemským, ale aj nebeským otcom?

Spoločný čas trávili aj zábavnými spoločenskými hrami a rôznymi dobrodružnými aktivitami ako strieľanie z luku, z kuše, z pušky, strieľanie z pištole, hádzanie nožov a iné. To, ako sa ocino zamiloval do maminy alebo ako si dcéra predstavuje svojho budúceho manžela, mohli predebatovať na spoločnej prechádzke okolím Pruského, kde sa akcia opäť konala.

Aj v posledný deň nám počasie prialo, a tak sme si upiekli špekačky, zaspievali pri táboráku a radostnou chválou a sv. omšou v kostole sme ukončili spoločný čas otcov a dcér.

"Na tento kurz som išla s mojím ocinom s veľkým očakávaním. Či už kvôli nášmu vzťahu alebo kvôli kolektívu, ktorý nás tam mal čakať. Myslím si, že sa vo mne za tých pár dní, čo sme na kurze strávili, toho veľa odohralo a moje očakávania sa nielen splnili. Cítila som, že som v láskavom srdečnom a otvorenom kolektíve. S ocinom sme hlbšie nahliadli do nášho vzťahu medzi sebou, ale aj s nebeským otcom a posunuli sa k sebe na nepoznanie bližšie. Som vďačná celému úžasnému kolektívu animátorov a organizátorov. Ďakujeme.

Mária a Roman

 

Roman Červenec je otca môjho meno
do riešenia problémov sa vždy púšťa smelo.
Do pozoru sa vždy hneď stavia,
keď predmetom problému je jeho dcéra Mária.
No svitla pre nás nádej vrelá,
v Pruskom sa koná kurz Otec a dcéra.

Červenovci

 

Šli sme spolu po štreke,
debata sa zrodila.
Okolo nás šíre polia, lúky, chutné ovocie, 
vetrom tvare ošľahané, do cieľa my vchádzame.
Očarení vieskou Pruské,
večer sa žiť chystáme. 

Jozekovci


Stretli sa raz dcéra s otcom
na stretnutí veľmi mocnom.
Čo ich čaká nevedeli,
veľmi sa však obávali.
Prekvapenie z toho vzišlo,
všetko dobre išlo.
Našli cestu spoločnú,
pre seba tak osožnú.... 

Peťo a Chiara 

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Advent v centre pre rodinu

1. december 2022

Počas adventných víkendov od 03.12.2022 do 18.12.2022 pozývame každú sobotu a nedeľu v čase od 15.30 do 18.30 hod. do nášho centra.

Martinský plesk

22. november 2022

Som jedna z mnohých účastníkov prvého a veľkolepého Martinského plesku, ktorý bol v kultúrnom dome v Trenčianskej Turnej. Okrem našej rodiny tam bolo ďalších 75 rodín, mnoho detí, vyparádených dievčat a elegantných chlapcov.

Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

18. november 2022

Zažaté lampióny v rukách stoviek detí, kráčajúci dav rodičov a starých rodičov, piesne a dobrá nálada naplnili mesto piatkový večer v deň sv. Martina 11. novembra.

ROZSVIEŤME SLOVENSKO

12. október 2022

Keď padne vojak, zomrie hokejista, ktosi sa stane obeťou dopravnej nehody - o chvíľu pribudne venček, kríž, množstvo sviečok - či dokonca pomník, aby sa nezabudlo, aby sme si uctili, aby sme vyjadrili, označili miesto... Keď zomrie nenarodené bábätko -  a ako často nie najprirodzenejšou smrťou, väčšinou nepribudne nič...

Otec a dcéra september

11. október 2022

Vzťah otca a dcéry sme budovali a zlepšovali aj na tohtoročnej predĺženej víkendovke Otec a dcéra, kde sa 7.9. - 10.9.2022 stretlo 8 párov otcov s dcérami.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga