Otec a dcéra september

11. október 2022
Otec a dcéra september

Vzťah otca a dcéry sme budovali a zlepšovali aj na tohtoročnej predĺženej víkendovke Otec a dcéra, kde sa 7.9. - 10.9.2022 stretlo 8 párov otcov s dcérami.

Spoločný čas trávili pri rôznych aktivitách a hrách, kde budovali svoj vzťah, vzájomnú dôveru, otvorenosť, úprimnosť a snažili sa viac spoznať a pochopiť jeden druhého.

Sami, ale aj spolu si kládli otázky na témy: Ako sa vidím ja a ako ma vníma môj otec/moja dcéra? Kto som? Aký mám vzťah so svojím pozemským, ale aj nebeským otcom?

Spoločný čas trávili aj zábavnými spoločenskými hrami a rôznymi dobrodružnými aktivitami ako strieľanie z luku, z kuše, z pušky, strieľanie z pištole, hádzanie nožov a iné. To, ako sa ocino zamiloval do maminy alebo ako si dcéra predstavuje svojho budúceho manžela, mohli predebatovať na spoločnej prechádzke okolím Pruského, kde sa akcia opäť konala.

Aj v posledný deň nám počasie prialo, a tak sme si upiekli špekačky, zaspievali pri táboráku a radostnou chválou a sv. omšou v kostole sme ukončili spoločný čas otcov a dcér.

"Na tento kurz som išla s mojím ocinom s veľkým očakávaním. Či už kvôli nášmu vzťahu alebo kvôli kolektívu, ktorý nás tam mal čakať. Myslím si, že sa vo mne za tých pár dní, čo sme na kurze strávili, toho veľa odohralo a moje očakávania sa nielen splnili. Cítila som, že som v láskavom srdečnom a otvorenom kolektíve. S ocinom sme hlbšie nahliadli do nášho vzťahu medzi sebou, ale aj s nebeským otcom a posunuli sa k sebe na nepoznanie bližšie. Som vďačná celému úžasnému kolektívu animátorov a organizátorov. Ďakujeme.

Mária a Roman

 

Roman Červenec je otca môjho meno
do riešenia problémov sa vždy púšťa smelo.
Do pozoru sa vždy hneď stavia,
keď predmetom problému je jeho dcéra Mária.
No svitla pre nás nádej vrelá,
v Pruskom sa koná kurz Otec a dcéra.

Červenovci

 

Šli sme spolu po štreke,
debata sa zrodila.
Okolo nás šíre polia, lúky, chutné ovocie, 
vetrom tvare ošľahané, do cieľa my vchádzame.
Očarení vieskou Pruské,
večer sa žiť chystáme. 

Jozekovci


Stretli sa raz dcéra s otcom
na stretnutí veľmi mocnom.
Čo ich čaká nevedeli,
veľmi sa však obávali.
Prekvapenie z toho vzišlo,
všetko dobre išlo.
Našli cestu spoločnú,
pre seba tak osožnú.... 

Peťo a Chiara 

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň dobrovoľníkov a podporovateľov

19. september 2023

Stretli sme sa opäť po roku. Opäť v záhrade Centra pre rodinu. Opäť sme zažili priateľské stretnutia, osobné rozhovory pri výborných chlebíčkoch a domácich zákuskoch. Zahrala nám skvelá kapela Aurelius Q. 

Čaro byliniek

4. september 2023

Ako sa tvorilo s bylinkami

Tutti frutti leto

1. september 2023

O nemeckom tábore na začiatku leta sme už písali. Náš letný príbeh však pokračuje ďalším táborom...

Otec a junior 2023

28. júl 2023

Partia otcov so svojimi synmi vo veku 6-14 r. sa vybrala na predĺžený víkend 20. - 23.7. do Pienín. Už názov autobusu Sunbus naznačoval, že pekné počasie je zajednané.

Denný nemecký tábor 2023

25. júl 2023

Centrum pre rodinu sa v týždni od 10. – 14. 7. 2023 naplnil detskými hlasmi, radosťou a smiechom. Po tretí krát sme aj s podporou sponzora spol. Guzmänner ponúkli denný jazykový tábor, kde nás aj tento rok čakal program so zábavným učením nemeckého jazyka a bohatou škálou aktivít a hier. V priestoroch centra sme sa nielen učili, spievali a tancovali, ale v prestávkach aj vychutnali pestré desiaty, obedy a olovranty. Počas tábora bol s nami aj náš nový pán kaplán o. Pavol, ktorý nám odslúžil sv. omše vo Farskom kostole a pomohol pri výdaji obedov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga