Otec a syn junior - cesta za dobrodružstvom 2021

16. august 2021
Otec a syn junior - cesta za dobrodružstvom 2021

Teší 12-ročný chalan na víkend strávený s otcom? Ten môj áno - a nie je to hocijaký víkend. On už vie, že zažijeme dobrodružstvo a adrenalín so správnou partiou na čele s kapitánom Rasťom a duchovnou podporou - otcom Martinom. Vie to preto, lebo sme tento rok absolvovali už piaty ročník akcie Otec a syn - junior. Opäť to bol pre nás úžasný čas.

Vo štvrtok večer sme z Trenčína dorazili do Batizoviec. S príjemným a ochotným miestnym pánom farárom sme vopred boli dohodnutí, že si postavíme stanový tábor v pohodlí farskej záhrady. Po večernom zoznámení a rozhovoroch sme zaliezli do stanov nabrať sily.

V piatok sme vyrazili na krásnu túru zo Starého Smokovca na Sliezsky dom. Na úpätí vodopádu, ktorý nad ním tečie, sme mali svätú omšu s výhľadom na Gerlachovský štít. Bol to jedinečný zážitok.

V sobotu a nedeľu sme splavovali Dunajec na raftoch. Hoci predpoveď počasia nebola najpriaznivejšia, počasie sa celý víkend priam nadprirodzeným spôsobom prispôsobovalo našim plánom.

Po večeroch sme si vychutnávali opekačku, športové aktivity, rozhovory a majstrovský zápas vo futbale. Sily si vtedy zmerali tatkovia vs. synovia. Horko-ťažko sme to my- tatkovia - uhrali na remízu.

Program sa  tento rok niesol v znameni Roku sv. Jozefa. Večer nás v tomto duchu čakali aj otázky pre otcov a synov. Bol to veľmi príjemný čas strávený vo dvojici, v hlbokom rozhovore s mojím synom. V týchto chvíľach som si uvedomil, že takýchto momentov spolu veľa nezaživame. Obaja sme mali blízko k slzám.

Hoci nevyspatí z 3 nocí v stane, no s príjemným pocitom a plní zážitkov sme sa v nedeľu vrátili domov. Ďakujeme a tešíme sa o rok - pridáte sa k nám?

Andrej a Jakub

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga