Otec a syn junior - cesta za dobrodružstvom 2021

16. august 2021
Otec a syn junior - cesta za dobrodružstvom 2021

Teší 12-ročný chalan na víkend strávený s otcom? Ten môj áno - a nie je to hocijaký víkend. On už vie, že zažijeme dobrodružstvo a adrenalín so správnou partiou na čele s kapitánom Rasťom a duchovnou podporou - otcom Martinom. Vie to preto, lebo sme tento rok absolvovali už piaty ročník akcie Otec a syn - junior. Opäť to bol pre nás úžasný čas.

Vo štvrtok večer sme z Trenčína dorazili do Batizoviec. S príjemným a ochotným miestnym pánom farárom sme vopred boli dohodnutí, že si postavíme stanový tábor v pohodlí farskej záhrady. Po večernom zoznámení a rozhovoroch sme zaliezli do stanov nabrať sily.

V piatok sme vyrazili na krásnu túru zo Starého Smokovca na Sliezsky dom. Na úpätí vodopádu, ktorý nad ním tečie, sme mali svätú omšu s výhľadom na Gerlachovský štít. Bol to jedinečný zážitok.

V sobotu a nedeľu sme splavovali Dunajec na raftoch. Hoci predpoveď počasia nebola najpriaznivejšia, počasie sa celý víkend priam nadprirodzeným spôsobom prispôsobovalo našim plánom.

Po večeroch sme si vychutnávali opekačku, športové aktivity, rozhovory a majstrovský zápas vo futbale. Sily si vtedy zmerali tatkovia vs. synovia. Horko-ťažko sme to my- tatkovia - uhrali na remízu.

Program sa  tento rok niesol v znameni Roku sv. Jozefa. Večer nás v tomto duchu čakali aj otázky pre otcov a synov. Bol to veľmi príjemný čas strávený vo dvojici, v hlbokom rozhovore s mojím synom. V týchto chvíľach som si uvedomil, že takýchto momentov spolu veľa nezaživame. Obaja sme mali blízko k slzám.

Hoci nevyspatí z 3 nocí v stane, no s príjemným pocitom a plní zážitkov sme sa v nedeľu vrátili domov. Ďakujeme a tešíme sa o rok - pridáte sa k nám?

Andrej a Jakub

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga