Otec a syn junior - cesta za dobrodružstvom 2021

16. august 2021
Otec a syn junior - cesta za dobrodružstvom 2021

Teší 12-ročný chalan na víkend strávený s otcom? Ten môj áno - a nie je to hocijaký víkend. On už vie, že zažijeme dobrodružstvo a adrenalín so správnou partiou na čele s kapitánom Rasťom a duchovnou podporou - otcom Martinom. Vie to preto, lebo sme tento rok absolvovali už piaty ročník akcie Otec a syn - junior. Opäť to bol pre nás úžasný čas.

Vo štvrtok večer sme z Trenčína dorazili do Batizoviec. S príjemným a ochotným miestnym pánom farárom sme vopred boli dohodnutí, že si postavíme stanový tábor v pohodlí farskej záhrady. Po večernom zoznámení a rozhovoroch sme zaliezli do stanov nabrať sily.

V piatok sme vyrazili na krásnu túru zo Starého Smokovca na Sliezsky dom. Na úpätí vodopádu, ktorý nad ním tečie, sme mali svätú omšu s výhľadom na Gerlachovský štít. Bol to jedinečný zážitok.

V sobotu a nedeľu sme splavovali Dunajec na raftoch. Hoci predpoveď počasia nebola najpriaznivejšia, počasie sa celý víkend priam nadprirodzeným spôsobom prispôsobovalo našim plánom.

Po večeroch sme si vychutnávali opekačku, športové aktivity, rozhovory a majstrovský zápas vo futbale. Sily si vtedy zmerali tatkovia vs. synovia. Horko-ťažko sme to my- tatkovia - uhrali na remízu.

Program sa  tento rok niesol v znameni Roku sv. Jozefa. Večer nás v tomto duchu čakali aj otázky pre otcov a synov. Bol to veľmi príjemný čas strávený vo dvojici, v hlbokom rozhovore s mojím synom. V týchto chvíľach som si uvedomil, že takýchto momentov spolu veľa nezaživame. Obaja sme mali blízko k slzám.

Hoci nevyspatí z 3 nocí v stane, no s príjemným pocitom a plní zážitkov sme sa v nedeľu vrátili domov. Ďakujeme a tešíme sa o rok - pridáte sa k nám?

Andrej a Jakub

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga