Otec a syn junior - cesta za dobrodružstvom 2021

16. august 2021
Otec a syn junior - cesta za dobrodružstvom 2021

Teší 12-ročný chalan na víkend strávený s otcom? Ten môj áno - a nie je to hocijaký víkend. On už vie, že zažijeme dobrodružstvo a adrenalín so správnou partiou na čele s kapitánom Rasťom a duchovnou podporou - otcom Martinom. Vie to preto, lebo sme tento rok absolvovali už piaty ročník akcie Otec a syn - junior. Opäť to bol pre nás úžasný čas.

Vo štvrtok večer sme z Trenčína dorazili do Batizoviec. S príjemným a ochotným miestnym pánom farárom sme vopred boli dohodnutí, že si postavíme stanový tábor v pohodlí farskej záhrady. Po večernom zoznámení a rozhovoroch sme zaliezli do stanov nabrať sily.

V piatok sme vyrazili na krásnu túru zo Starého Smokovca na Sliezsky dom. Na úpätí vodopádu, ktorý nad ním tečie, sme mali svätú omšu s výhľadom na Gerlachovský štít. Bol to jedinečný zážitok.

V sobotu a nedeľu sme splavovali Dunajec na raftoch. Hoci predpoveď počasia nebola najpriaznivejšia, počasie sa celý víkend priam nadprirodzeným spôsobom prispôsobovalo našim plánom.

Po večeroch sme si vychutnávali opekačku, športové aktivity, rozhovory a majstrovský zápas vo futbale. Sily si vtedy zmerali tatkovia vs. synovia. Horko-ťažko sme to my- tatkovia - uhrali na remízu.

Program sa  tento rok niesol v znameni Roku sv. Jozefa. Večer nás v tomto duchu čakali aj otázky pre otcov a synov. Bol to veľmi príjemný čas strávený vo dvojici, v hlbokom rozhovore s mojím synom. V týchto chvíľach som si uvedomil, že takýchto momentov spolu veľa nezaživame. Obaja sme mali blízko k slzám.

Hoci nevyspatí z 3 nocí v stane, no s príjemným pocitom a plní zážitkov sme sa v nedeľu vrátili domov. Ďakujeme a tešíme sa o rok - pridáte sa k nám?

Andrej a Jakub

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

A je to tu znova

2. december 2021

Po polroku relatívne pokojného obdobia sa nám vrátil lockdown, teda „obmedzovač pohybu“, ktorý každý nejakým spôsobom zvládame, alebo aj nezvládame...

Lampiónový sprievod Sv. Martina 2021

20. november 2021

Po dvoch rokoch sa opäť rozžiarili tváre starších, mladších i najmenších detí počas Lampiónového sprievodu sv. Martina, ktorý sa konal v piatok 12. novembra.

Realizácia projektu Pódiové zátišie

16. november 2021

Centrum pre rodinu Trenčín zrealizovalo vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja v rámci environmentálneho programu Zelené oči projekt s názvom Pódiové zátišie.  Cieľom projektu bola úprava priestoru v okolí pódia tak, aby z neho vznikla príťažlivá zóna, ktorá by zapadla do celkového vzhľadu. Podmienkou bolo zachovanie a zlepšenie kvality prostredia na využívanie pre pravidelné akcie ako napr. detské divadielko, diskusie, kvízy, či koncerty. Motiváciou pre úpravu tejto časti záhrady bola potreba sfunkčniť a  a upraviť tento zanedbaný priestor.  Zámerom bolo, aby v rámci tohto priestoru za pódiom ako aj povedľa neho, vznikla príjemná oddychová zóna, kde si môžu návštevníci posedieť, a zároveň vytvoriť  zázemie pre účinkujúcich.

Nakupujete cez internet?

29. október 2021

Podporte nás pri nakupovaní v internetových obchodoch, bez toho, aby vás to stálo jediný cent navyše. Ak nakupujete cez internet a chcete nás zároveň podporovať, pridajte si do prehliadača tohto pomocníka: https://dobromat.sk/rozsirenie/pridat Tento pomocník pri návšteve internetového obchodu zariadi to, že časť vašej útraty poputuje na podporu našich aktivít. Ak si pomocníka nepridáte, je potrebné pred každým nákupom navštíviť stránku https://dobromat.sk Na stránke vyberte obchod, v ktorom chcete nakúpiť a naše združenie CPR Trenčín. Následne budete presmerovaní do vybraného internetového obchodu, v ktorom môžete nakúpiť. Obchod vyplatí z nákupu Dobromatu príspevok. Dobromat ho následne pošle na náš účet a my ho použijeme na našu činnosť. Dôležité je vedieť to, že cena nákupu zostáva rovnaká. Nezáleží na tom, či sa do internetového obchodu dostanete cez Dobromat alebo priamo. Používanie Dobromatu, vás nestojí ani cent navyše. Aj napriek tomu nám však svojím nákupom prispejete sumou vo výške niekoľkých %.ĎAKUJEME!

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou

18. október 2021

Na prahu nového desaťročia, kedy sa reálny svet spája s tým virtuálnym, kedy jeden lajk znamená viac než nedeľné priateľské posedenie pri káve, sme sa rozhodli ponúknuť širokej verejnosti možnosť zlepšiť svoje počítačové zručnosti prostredníctvom kurzu zameraného na komunikačné technológie.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2021 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga