Otec & dcéra 2023

23. október 2023

Šesť ročníkov programu Otec a dcéra sme v Centre pre rodinu realizovali výhradne ako suchozemskú variantu. Od roku 2016 až do 2022 sme boli v Pastoračnom centre Pruské alebo v Dome prijatia pre rodiny Rodinkove, čo nás povzbudilo pokúsiť sa pilotne vyskúšať tzv. mokrú variantu tohto programu v podmienkach plavby jachtou na mori.

Táto túžba v nás driemala už niekoľko rokov, ale ten správny čas prišiel až v posledný septembrový týždeň v roku 2023. Sedem párov otcov a dcér, dvaja kapitáni Pavol a Martin, kňaz Palko a animátorka Miška, to boli členovia prvých posádok dvoch jácht, ktoré sa v nedeľu 24.9.2023 rozhodli vyplávať z Mariny v Sukošane na plavbu medzi ostrovmi Strednej Dalmácie. Cieľom nebola návšteva turistických centier ani vyhľadávanie prírodných atrakcii, ktoré Dalmácia ponúka, ale hlavne posilnenie vzťahov medzi otcami a dcérami. V rámci nášho putovania po Jadrane nás vietor zavial cez ostrov Murter až do Primoštenu. Odtiaľ cez Šibenik a ostrov Prvič na ostrov Žut. A nakoniec do ponorkového tunelu na ostrove Dugi otok. A odtiaľ sme sa plavili už “iba” do miesta nášho začiatku putovania - do Mariny v Sukošane. Ale ešte predtým sme si užili posledné septembrové letné slniečko v meste Zadar, ktoré bolo najvýraznejšou bodkou celej akcie.

Všetko to pomohlo mne ako otcovi vyjsť so zabehaných kolají návykov a užiť si moju dcéru ako som ju ešte nikdy nevnímal. Program nebudem prezrádzať, ale na svoje si prišli plavci i neplavci, chlapi i dcéry a verím, že i organizačný tím. Bola zábava i súťaže, ale najviac oceňujem čas strávený so svojou dcérou a možnosť rozprávať sa s ňou a otvárať témy, na ktoré v domácich podmienkach nie je vždy vhodné prostredie či atmosféra.

Som presvedčený, že čas i impulzy, ktoré nám boli dopriate účasťou na tomto programe budú nielen posilnením nášho vzťahu, ale aj objavením inej novej hodnoty, ktorú dcéra pre otca znamená.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga