Otec & dcéra 2023

23. október 2023

Šesť ročníkov programu Otec a dcéra sme v Centre pre rodinu realizovali výhradne ako suchozemskú variantu. Od roku 2016 až do 2022 sme boli v Pastoračnom centre Pruské alebo v Dome prijatia pre rodiny Rodinkove, čo nás povzbudilo pokúsiť sa pilotne vyskúšať tzv. mokrú variantu tohto programu v podmienkach plavby jachtou na mori.

Táto túžba v nás driemala už niekoľko rokov, ale ten správny čas prišiel až v posledný septembrový týždeň v roku 2023. Sedem párov otcov a dcér, dvaja kapitáni Pavol a Martin, kňaz Palko a animátorka Miška, to boli členovia prvých posádok dvoch jácht, ktoré sa v nedeľu 24.9.2023 rozhodli vyplávať z Mariny v Sukošane na plavbu medzi ostrovmi Strednej Dalmácie. Cieľom nebola návšteva turistických centier ani vyhľadávanie prírodných atrakcii, ktoré Dalmácia ponúka, ale hlavne posilnenie vzťahov medzi otcami a dcérami. V rámci nášho putovania po Jadrane nás vietor zavial cez ostrov Murter až do Primoštenu. Odtiaľ cez Šibenik a ostrov Prvič na ostrov Žut. A nakoniec do ponorkového tunelu na ostrove Dugi otok. A odtiaľ sme sa plavili už “iba” do miesta nášho začiatku putovania - do Mariny v Sukošane. Ale ešte predtým sme si užili posledné septembrové letné slniečko v meste Zadar, ktoré bolo najvýraznejšou bodkou celej akcie.

Všetko to pomohlo mne ako otcovi vyjsť so zabehaných kolají návykov a užiť si moju dcéru ako som ju ešte nikdy nevnímal. Program nebudem prezrádzať, ale na svoje si prišli plavci i neplavci, chlapi i dcéry a verím, že i organizačný tím. Bola zábava i súťaže, ale najviac oceňujem čas strávený so svojou dcérou a možnosť rozprávať sa s ňou a otvárať témy, na ktoré v domácich podmienkach nie je vždy vhodné prostredie či atmosféra.

Som presvedčený, že čas i impulzy, ktoré nám boli dopriate účasťou na tomto programe budú nielen posilnením nášho vzťahu, ale aj objavením inej novej hodnoty, ktorú dcéra pre otca znamená.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga