Realizácia projektu Pódiové zátišie

16. november 2021 galéria
Realizácia projektu Pódiové zátišie

Centrum pre rodinu Trenčín zrealizovalo vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja v rámci environmentálneho programu Zelené oči projekt s názvom Pódiové zátišie.  Cieľom projektu bola úprava priestoru v okolí pódia tak, aby z neho vznikla príťažlivá zóna, ktorá by zapadla do celkového vzhľadu. Podmienkou bolo zachovanie a zlepšenie kvality prostredia na využívanie pre pravidelné akcie ako napr. detské divadielko, diskusie, kvízy, či koncerty. Motiváciou pre úpravu tejto časti záhrady bola potreba sfunkčniť a  a upraviť tento zanedbaný priestor.  Zámerom bolo, aby v rámci tohto priestoru za pódiom ako aj povedľa neho, vznikla príjemná oddychová zóna, kde si môžu návštevníci posedieť, a zároveň vytvoriť  zázemie pre účinkujúcich.

Počas deviatich mesiacov od marca do decembra sme postupne odstraňovali náletové dreviny, odvážali sutinu a stavebný odpad. Následne sme modelovali terén a spevňovali svah. Súčasťou bolo aj prepojenie pódia drevenými schodami so zákulisím, ktoré zásadným spôsobom zjednodušili prístup k pódiu pre účinkujúcich. Vybudovali sme v tomto priestore terasu a chodník zo zámkovej dlažby. Príjemnú atmosféru priestoru “Pódiového zátišia” umocnili vysadené skalničky a záhradný mobiliár. 

V rámci realizácie tohto projektu bolo aj osadenie 200 litrovej nádoby na zachytávanie dažďovej vody stekajúcej zo strechy karnera sv. Michala, ktorá do značnej miery narúšala svah ako aj oporné múry. Nakoľko terén v tejto časti záhrady je veľmi prudký a nestabilný, bol tento proces manipulácie ako aj osadenia veľmi zložitý a náročný. 

Projekt sa podarilo úspešne zrealizovať vďaka úžasnému nasadeniu viac ako tridsiatky dobrovoľníkov, ktorí mu obetovali svoj voľný čas.

     

 

 

     


Pozrite si aj fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga