Realizácia projektu Pódiové zátišie

16. november 2021 galéria
Realizácia projektu Pódiové zátišie

Centrum pre rodinu Trenčín zrealizovalo vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja v rámci environmentálneho programu Zelené oči projekt s názvom Pódiové zátišie.  Cieľom projektu bola úprava priestoru v okolí pódia tak, aby z neho vznikla príťažlivá zóna, ktorá by zapadla do celkového vzhľadu. Podmienkou bolo zachovanie a zlepšenie kvality prostredia na využívanie pre pravidelné akcie ako napr. detské divadielko, diskusie, kvízy, či koncerty. Motiváciou pre úpravu tejto časti záhrady bola potreba sfunkčniť a  a upraviť tento zanedbaný priestor.  Zámerom bolo, aby v rámci tohto priestoru za pódiom ako aj povedľa neho, vznikla príjemná oddychová zóna, kde si môžu návštevníci posedieť, a zároveň vytvoriť  zázemie pre účinkujúcich.

Počas deviatich mesiacov od marca do decembra sme postupne odstraňovali náletové dreviny, odvážali sutinu a stavebný odpad. Následne sme modelovali terén a spevňovali svah. Súčasťou bolo aj prepojenie pódia drevenými schodami so zákulisím, ktoré zásadným spôsobom zjednodušili prístup k pódiu pre účinkujúcich. Vybudovali sme v tomto priestore terasu a chodník zo zámkovej dlažby. Príjemnú atmosféru priestoru “Pódiového zátišia” umocnili vysadené skalničky a záhradný mobiliár. 

V rámci realizácie tohto projektu bolo aj osadenie 200 litrovej nádoby na zachytávanie dažďovej vody stekajúcej zo strechy karnera sv. Michala, ktorá do značnej miery narúšala svah ako aj oporné múry. Nakoľko terén v tejto časti záhrady je veľmi prudký a nestabilný, bol tento proces manipulácie ako aj osadenia veľmi zložitý a náročný. 

Projekt sa podarilo úspešne zrealizovať vďaka úžasnému nasadeniu viac ako tridsiatky dobrovoľníkov, ktorí mu obetovali svoj voľný čas.

     

 

 

     


Pozrite si aj fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Veľa Dobra

8. august 2022

Ak ste predchádzajúci víkend stretli v uliciach Trenčína viac mladých ľudí ako obvykle, tak v tomto článku sa dozviete prečo.

Otec a junior 2022

4. august 2022

Dátumy si moc nepamätám. Ale budú to už snáď 3 týždne (14.7 - 17.7.2022), čo sme s najstarším synom Tobiášom absolvovali víkendovku Otec a syn junior.

Ako sme šprechovali

19. júl 2022

Druhý júlový týždeň sa nám podarilo aj vďaka sponzorovi GUZMÄNNER s.r.o. uskutočniť 2. ročník denného nemeckého tábora.

Deň nezávislosti

5. júl 2022

Kto toto vymyslel? Aký deň nezávislosti? Čo sme v Amerike?

Pomocná ruka Ukrajine

28. jún 2022

Po 24. februári, v dôsledku vypuknutia vojenského konfliktu u našich susedov, začali aj k nám do Trenčína prichádzať obyvatelia Ukrajiny. Mnohé organizácie neváhali a rýchlo zareagovali poskytovaním pomoci ľuďom, ktorí často zanechali svoje rodiny a takmer celé životy doma na Ukrajine. V CPR Trenčín sme sa takisto rozhodli podať im pomocnú ruku a vytvorili sme formát popoludní so slovenčinou.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga