Realizácia projektu Pódiové zátišie

16. november 2021 galéria
Realizácia projektu Pódiové zátišie

Centrum pre rodinu Trenčín zrealizovalo vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja v rámci environmentálneho programu Zelené oči projekt s názvom Pódiové zátišie.  Cieľom projektu bola úprava priestoru v okolí pódia tak, aby z neho vznikla príťažlivá zóna, ktorá by zapadla do celkového vzhľadu. Podmienkou bolo zachovanie a zlepšenie kvality prostredia na využívanie pre pravidelné akcie ako napr. detské divadielko, diskusie, kvízy, či koncerty. Motiváciou pre úpravu tejto časti záhrady bola potreba sfunkčniť a  a upraviť tento zanedbaný priestor.  Zámerom bolo, aby v rámci tohto priestoru za pódiom ako aj povedľa neho, vznikla príjemná oddychová zóna, kde si môžu návštevníci posedieť, a zároveň vytvoriť  zázemie pre účinkujúcich.

Počas deviatich mesiacov od marca do decembra sme postupne odstraňovali náletové dreviny, odvážali sutinu a stavebný odpad. Následne sme modelovali terén a spevňovali svah. Súčasťou bolo aj prepojenie pódia drevenými schodami so zákulisím, ktoré zásadným spôsobom zjednodušili prístup k pódiu pre účinkujúcich. Vybudovali sme v tomto priestore terasu a chodník zo zámkovej dlažby. Príjemnú atmosféru priestoru “Pódiového zátišia” umocnili vysadené skalničky a záhradný mobiliár. 

V rámci realizácie tohto projektu bolo aj osadenie 200 litrovej nádoby na zachytávanie dažďovej vody stekajúcej zo strechy karnera sv. Michala, ktorá do značnej miery narúšala svah ako aj oporné múry. Nakoľko terén v tejto časti záhrady je veľmi prudký a nestabilný, bol tento proces manipulácie ako aj osadenia veľmi zložitý a náročný. 

Projekt sa podarilo úspešne zrealizovať vďaka úžasnému nasadeniu viac ako tridsiatky dobrovoľníkov, ktorí mu obetovali svoj voľný čas.

     

 

 

     


Pozrite si aj fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Otec a dcéra 2024

7. jún 2024

Viete že, otec je pre dcéru prvý a veľmi dôležitý muž v ich živote a je im vzorom pre ich budúceho partnera?

Výstava obrazov drevených kostolov

7. december 2023

Tento mesiac sa tešíme z novej výstavy, ktorá je tvorená kresbami prevažne drevených kostolov od autora Martina Gašpara. 

Lampiónový sprievod 2023

27. november 2023

Už po štvrtý raz sme zorganizovali náš tradičný novembrový pochod sv. Martina. Tento rok nám ale kvôli počasiu nevyšiel plánovaný termín 11.11. a museli sme ho presunúť o týždeň neskôr.

Večer s literatúrou 2023

15. november 2023

Zákutia záhrady CPR opäť po roku ponúkli priestor na spojenie slova, hudby a výtvarného umenia.

Amoris pre manželov

23. október 2023

Druhý októbrový víkend sme sa spoločne s neziskovou organizáciou Familiae Locum - Rodinkovo v Centre pre rodinu Trenčín spolupodielali na organizácii programu pre manželov s názvom Amoris pre manželov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga