Študentský deň - Tlakový hrniec

29. jún 2021
Študentský deň - Tlakový hrniec

Záver šk. roka nemohol byť lepší... Vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja z Participatívneho rozpočtu, sme sa mohli 18. júna stretnúť s priateľmi v záhrade Centra pre rodinu na Študentskom dni. 

Pre pozvaných (všetkých študentov) boli pripravené nové spoločenské hry, turnaj v šachu a airhockeyi. Letnú náladu v partiách podčiarkla dobre vychladená a čerstvo načapovaná kofola, popcorn a zmrzlina. 

So zvedavosťou sme očakávali, čo sa vyvinie z avizovaného večerného premietania filmu "Tlakový hrniec." Dokument o maželských a partnerských krízach, kde otvorene rozprávali manželia o nevere, depresii, polygamii, prekvapil úprimnosťou aj záverečnou katarziou. 

V následnej diskusii sa jeden z párov, ktorí boli aj protagonistami vo filme, spoločne s režisérkou nechal vypočúvať a dostával otázky "na telo". Na záver sme hosťom aj výhercom turnaja odovzdali ceny a pozornosti a ukončili naše stretnutie v neskorých večerných hodinách.

Letný piatkový večer jak lusk za nami a my sme si okrem dobrej nálady odniesli množstvo impulzov. Takýchto stretnutí nikdy nie je dosť. Sme vďační za mladých ľudí, ktorí sú otvorení diskutovať o vážnych témach.

PROJEKT BOL PODPORENÝ Z PARTICIPATÍVNEHO-KOMUNITNÉHO ROZPOČTU TSK.

 

   

 
Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Dobrovoľníci, ďakujeme!

25. september 2022

Dobrovoľníci, ďakujeme - Deň vďakyvzdania

Otec a syn

15. september 2022

V stredu podvečer 31. augusta na čistinke pod diecéznou svätyňou na Skalke začal rásť stanový tábor. Dvanásť otcov a ich dvanásť dospievajúcich synov sa zišlo z rôznych kútov Slovenska, aby tu spoločne strávili záver prázdnin. Nevedeli, čo ich čaká. Otcovia sa napriek tomu rozhodli, že venujú päť dní svojmu synovi. A synovia prijali ich pozvanie. Všetci mohli zažívať chlapské spoločenstvo, ktoré malo veľkú silu. Otcovia - zrelí muži si počas akcie, ani neviem ako, vyslúžili prívlastok „mladí chlapi“. Synovia, ktorí práve začínajú dospievať, boli zase „mladší chlapi“. Aj toto symbolizovalo cestu, ktorou sa postupne uberajú. Otcovia odovzdávajú zodpovednosť svojim synom a synovia ju krok po kroku prijímajú. Záleží na oboch, či to bude cesta radostná, alebo bolestná. No ja im verím, že to dokážu. „Mladí chlapi“ aj „mladší chlapi“.

Literatúra v záhrade

2. september 2022

Výtvarník Ján Hubinský a hudobník a spisovateľ Braňo Jobus - to sú dve známe osobnosti, s ktorými sme sa mali možnosť stretnúť večer 31.8.2022 v Centre pre rodinu a vypočuť si zaujímavosti z pozadia ich života a tvorby.

Leto v plnom prúde

24. august 2022

Každý rodič sa počas jarných mesiacov začne tuho zamýšľať, ako vyplní svojim deťom letné prázdniny. Úplnou topkou a snáď i nevyhnutnosťou je, aby sa podarilo zabezpečiť aspoň jeden tábor. Čerešničkou však môže byť, ak má tábor pridanú hodnotu - nesie sa v duchu správnych hodnôt, učí deti prijímať druhých a vytvárať jeden kolektív.

Veľa Dobra

8. august 2022

Ak ste predchádzajúci víkend stretli v uliciach Trenčína viac mladých ľudí ako obvykle, tak v tomto článku sa dozviete prečo.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga