Verejná zbierka na rekonštrukciu CPR

5. júl 2023
Verejná zbierka na rekonštrukciu CPR

Ako ste iste mnohí zaregistrovali, v uplynulom období sme zrealizoval verejnú finančnú zbierku za účelom akumulovania prostriedkov na plánovanú rekonštrukciu Centra pre rodinu. Na tento účel bola v centre osadená pokladnička na príspevky a taktiež bol založený transparentný účet SK38 8330 0000 0027 0205 4301. Tento účet je stále funkčný a príspevky sa dajú naň posielať v neobmedzenej výške. :)

Verejná zbierka prebiehala od 9.6.2022 a ukončená bola 31.5.2023. Je to takmer rok a za toto obdobie sa podarilo získať
35 388,08 €. Ide o veľkú sumu, a uvedomujeme si zodpovednosť, že so zverenými prostriedkami máme aj povinnosť rozumne hospodáriť. Naším zámerom je použiť ich na pokrytie povinnej spoluúčasti pri čerpaní grantu z fondov,  z ktorého plánujeme financovať stavebné práce na budove centra. Projekt rekonštrukcie je zaradený medzi strategické projekty mesta Trenčín, ktoré budú financované z fondov Európskej únie.

Niekoľkokrát zaznela otázka, prečo potrebujeme budovu CPR rekonštruovať, obzvlášť keď nie sme vlastníkmi? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. V prvom rade cítime, že zázemie pre rodiny a jednotlivcov s konzervatívnymi hodnotami je v Trenčíne dôležité.  Túžime, aby tento priestor bol atraktívny a plne využívaný, aby sme tu mohli umiestniť aj veľké skupiny snúbencov, či študentov a realizovať semináre, duchovné obnovy a kultúrne podujatia. CPR je v budove na Farskej 12 “iba” v nájme, a všetky naše činnosti závisia od našich podporovateľov, no najmä od Najvyššieho. Nevieme, aké má s nami plány, no veríme, že aj keby sme ovocie našej námahy nezbierali my okolo CPR, určite naša snaha nebude zbytočná a prinesie úrodu. 

Sme radi, že symbolicky, s ukončením zbierky, môžeme ohlásiť aj začiatok rekonštrukčných prác. Od 17.7.2023 budeme totiž začínať ako sa hovorí - od podlahy - a to sanáciou pivničných priestorov a podbránia. Je to zatiaľ malá lastovička vo veľkom projekte celkovej rekonštrukcie CPR a nijako výrazne neovplyvní chod centra, ale zároveň je to významná udalosť, lebo odštartuje dlho pripravovaný a očakávaný proces opravy a prestavby budovy Centra pre rodinu. 

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň dobrovoľníkov a podporovateľov

19. september 2023

Stretli sme sa opäť po roku. Opäť v záhrade Centra pre rodinu. Opäť sme zažili priateľské stretnutia, osobné rozhovory pri výborných chlebíčkoch a domácich zákuskoch. Zahrala nám skvelá kapela Aurelius Q. 

Čaro byliniek

4. september 2023

Ako sa tvorilo s bylinkami

Tutti frutti leto

1. september 2023

O nemeckom tábore na začiatku leta sme už písali. Náš letný príbeh však pokračuje ďalším táborom...

Otec a junior 2023

28. júl 2023

Partia otcov so svojimi synmi vo veku 6-14 r. sa vybrala na predĺžený víkend 20. - 23.7. do Pienín. Už názov autobusu Sunbus naznačoval, že pekné počasie je zajednané.

Denný nemecký tábor 2023

25. júl 2023

Centrum pre rodinu sa v týždni od 10. – 14. 7. 2023 naplnil detskými hlasmi, radosťou a smiechom. Po tretí krát sme aj s podporou sponzora spol. Guzmänner ponúkli denný jazykový tábor, kde nás aj tento rok čakal program so zábavným učením nemeckého jazyka a bohatou škálou aktivít a hier. V priestoroch centra sme sa nielen učili, spievali a tancovali, ale v prestávkach aj vychutnali pestré desiaty, obedy a olovranty. Počas tábora bol s nami aj náš nový pán kaplán o. Pavol, ktorý nám odslúžil sv. omše vo Farskom kostole a pomohol pri výdaji obedov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga