Verejná zbierka na rekonštrukciu CPR

5. júl 2023
Verejná zbierka na rekonštrukciu CPR

Ako ste iste mnohí zaregistrovali, v uplynulom období sme zrealizoval verejnú finančnú zbierku za účelom akumulovania prostriedkov na plánovanú rekonštrukciu Centra pre rodinu. Na tento účel bola v centre osadená pokladnička na príspevky a taktiež bol založený transparentný účet SK38 8330 0000 0027 0205 4301. Tento účet je stále funkčný a príspevky sa dajú naň posielať v neobmedzenej výške. :)

Verejná zbierka prebiehala od 9.6.2022 a ukončená bola 31.5.2023. Je to takmer rok a za toto obdobie sa podarilo získať
35 388,08 €. Ide o veľkú sumu, a uvedomujeme si zodpovednosť, že so zverenými prostriedkami máme aj povinnosť rozumne hospodáriť. Naším zámerom je použiť ich na pokrytie povinnej spoluúčasti pri čerpaní grantu z fondov,  z ktorého plánujeme financovať stavebné práce na budove centra. Projekt rekonštrukcie je zaradený medzi strategické projekty mesta Trenčín, ktoré budú financované z fondov Európskej únie.

Niekoľkokrát zaznela otázka, prečo potrebujeme budovu CPR rekonštruovať, obzvlášť keď nie sme vlastníkmi? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. V prvom rade cítime, že zázemie pre rodiny a jednotlivcov s konzervatívnymi hodnotami je v Trenčíne dôležité.  Túžime, aby tento priestor bol atraktívny a plne využívaný, aby sme tu mohli umiestniť aj veľké skupiny snúbencov, či študentov a realizovať semináre, duchovné obnovy a kultúrne podujatia. CPR je v budove na Farskej 12 “iba” v nájme, a všetky naše činnosti závisia od našich podporovateľov, no najmä od Najvyššieho. Nevieme, aké má s nami plány, no veríme, že aj keby sme ovocie našej námahy nezbierali my okolo CPR, určite naša snaha nebude zbytočná a prinesie úrodu. 

Sme radi, že symbolicky, s ukončením zbierky, môžeme ohlásiť aj začiatok rekonštrukčných prác. Od 17.7.2023 budeme totiž začínať ako sa hovorí - od podlahy - a to sanáciou pivničných priestorov a podbránia. Je to zatiaľ malá lastovička vo veľkom projekte celkovej rekonštrukcie CPR a nijako výrazne neovplyvní chod centra, ale zároveň je to významná udalosť, lebo odštartuje dlho pripravovaný a očakávaný proces opravy a prestavby budovy Centra pre rodinu. 

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga