Verejná zbierka na rekonštrukciu CPR

5. júl 2023
Verejná zbierka na rekonštrukciu CPR

Ako ste iste mnohí zaregistrovali, v uplynulom období sme zrealizoval verejnú finančnú zbierku za účelom akumulovania prostriedkov na plánovanú rekonštrukciu Centra pre rodinu. Na tento účel bola v centre osadená pokladnička na príspevky a taktiež bol založený transparentný účet SK38 8330 0000 0027 0205 4301. Tento účet je stále funkčný a príspevky sa dajú naň posielať v neobmedzenej výške. :)

Verejná zbierka prebiehala od 9.6.2022 a ukončená bola 31.5.2023. Je to takmer rok a za toto obdobie sa podarilo získať
35 388,08 €. Ide o veľkú sumu, a uvedomujeme si zodpovednosť, že so zverenými prostriedkami máme aj povinnosť rozumne hospodáriť. Naším zámerom je použiť ich na pokrytie povinnej spoluúčasti pri čerpaní grantu z fondov,  z ktorého plánujeme financovať stavebné práce na budove centra. Projekt rekonštrukcie je zaradený medzi strategické projekty mesta Trenčín, ktoré budú financované z fondov Európskej únie.

Niekoľkokrát zaznela otázka, prečo potrebujeme budovu CPR rekonštruovať, obzvlášť keď nie sme vlastníkmi? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. V prvom rade cítime, že zázemie pre rodiny a jednotlivcov s konzervatívnymi hodnotami je v Trenčíne dôležité.  Túžime, aby tento priestor bol atraktívny a plne využívaný, aby sme tu mohli umiestniť aj veľké skupiny snúbencov, či študentov a realizovať semináre, duchovné obnovy a kultúrne podujatia. CPR je v budove na Farskej 12 “iba” v nájme, a všetky naše činnosti závisia od našich podporovateľov, no najmä od Najvyššieho. Nevieme, aké má s nami plány, no veríme, že aj keby sme ovocie našej námahy nezbierali my okolo CPR, určite naša snaha nebude zbytočná a prinesie úrodu. 

Sme radi, že symbolicky, s ukončením zbierky, môžeme ohlásiť aj začiatok rekonštrukčných prác. Od 17.7.2023 budeme totiž začínať ako sa hovorí - od podlahy - a to sanáciou pivničných priestorov a podbránia. Je to zatiaľ malá lastovička vo veľkom projekte celkovej rekonštrukcie CPR a nijako výrazne neovplyvní chod centra, ale zároveň je to významná udalosť, lebo odštartuje dlho pripravovaný a očakávaný proces opravy a prestavby budovy Centra pre rodinu. 

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga