Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024 udalosť
Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Každé manželstvo potrebuje aspoň malé, no pravidelné dávky "vitamínov". Čo môže byť takýmto "vitamínom"? Napríklad drobné, no každodenné vzájomné ocenenie, spoločné chvíle zábavy alebo odhodlanie robiť to, čo druhému prináša potešenie a vyjadruje lásku. Cieľom NTM bolo ponúknuť dávku "vitamínov" pre zdravie manželského vzťahu a priestor uvedomiť si, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý si zaslúži našu pozornosť a starostlivosť. Pre manželské páry boli aj tento rok pripravené špeciálne zľavy a ponuky v rôznych prevádzkach, ale aj podujatia.

Na úvod týždňa sme už tradične začali rodinnou sv. omšou v kostole Sv. rodiny na Juhu, ktorou nás sprevádzali Lámačské chvály. Počas sv. omše sme si obnovili manželské sľuby a duchovne naplnený večer ukončila spoločná modlitba chvál.

Poča celého týždňa sme v spolupráci s našimi partnermi pripravili množstvo špeciálnych ponúk pre manželov. Vo viacerých prevádzkach si mohli pochutnať na zvýhodnených jedlách, nápojoch či dezertoch, mohli navštíviť divadlo, zašportovať si, užiť si wellness, masáž či saunu.

Špeciálne v našom centre si mohli rodičia dať nápoj lásky, potrápiť si hlavy v manželskom kvíze alebo nechať si postrážiť deti - tento rok sme pomocou 14 animátorov postrážili až 21 detí. Ku koncu týždňa - v sobotu mali manželia možnosť okúsiť úžasný zážitok z hodiny spoločenského tanca v TK Dukla. 

Dúfame, že tento týždeň bol pre mnohé páry príležitosťou na posilnenie ich vzťahu a načerpali dostatok "vitamínov" pre ich manželstvo. Nezabudnite, že starostlivosť a pozornosť k svojmu vzťahu by mala byť prítomná nielen počas Národného týždňa manželstva, ale každý deň.


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga