Výstava fotografií Mateja Hamaja

16. október 2023

Volám sa Matej Hamaj. Zaujímam sa o fotografiu a videotvorbu. Zatiaľ pracujem len ako amatér, ale verím, že raz sa budem tejto práci venovať ako profesionál.

Pracovať som začal na krátkych videách, ktoré som natáčal najskôr na mobilný telefón a upravoval jednoduchým strihom. Táto práca ma veľmi bavila a tak som si kúpil prvý fotoaparát. Stále sa ešte len učím fotografovať a zoznamovať sa s jednotlivými fototechnikami.

Som vďačný za každú možnosť zdokonaliť sa vo svojej práci. Navštevoval som výtvarný odbor na Základnej umeleckej škole, čo mi dalo základ pre moju fotografickú tvorbu. Tvorbe fotografie a videa, by som sa chcel venovať aj počas štúdia na strednej škole. Od septembra 2023 budem študentom Školy umeleckého priemyslu v Trenčíne - odbor fotografický dizajn.

Mapoval som školské akcie ZŠ s MŠ sv. Andreja-Svorada a Benedikta v Trenčíne, rôzne spoločenské či kultúrne podujatia.

Spolupracoval som s YouTube kanálom "Roman točí", kde som strihal niekoľké video blogy.

V roku 2021 som sa poprvýkrát zapojil do súťaže amatérskych filmárov, ktorú organizuje Televízia LUX. V roku 2022 som sa stal víťazom hlasovania poroty s videom "Dobre vedieť".

Pri svojej práci používam fototechniku Panasonic Lumix a Canon. Fotografie upravujem v programoch Adobe Lightroom a Adobe Photoshop. Na strih videí používam aplikáciu DaVinci Resolve od Blackmagic Design.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga