Výstava obrazov drevených kostolov

7. december 2023
Výstava obrazov drevených kostolov

Tento mesiac sa tešíme z novej výstavy, ktorá je tvorená kresbami prevažne drevených kostolov od autora Martina Gašpara. 

Príďte pozrieť a možno vás niektorý zaujme tak, že si ho odnesiete domov :)

Martin Gašpar sa narodil 1. marca 1966 v Ilave. Vyštudoval Strednú priemyselnú školu v Dubnici nad Váhom, po ktorej sa zamestnal v miestnom strojárskom podniku ZTS. Neskoršie vyštudoval Vysokú školu umelecko-priemyslovú v Prahe u profesora Kovářa a Škarku. Venuje sa kresbe maľbe a dizajnu.

Martinove korene: Gašparovci a Štúrovci, pochádzali z horských oblastí Považia a myjavských kopaníc. Pravidelné potulky po tomto kraji ovplyvnili jeho tvorbu. Od malička rad zachytával krásu slovenskej prírody. Jeho štúdie lúk, kvetov, korún a kmeňov stromov boli súčasťou každodenného života. Kreslil uhlíkom a ceruzkou. V poslednom období vo svojej tvorbe vyjadruje vzťah k ľudovej architektúre. Za svoju tvorbu získal ocenenie Národnú cenu Českej republiky. Mal 26 samostatných výstav a 15 kolektívnych výstav. Jeho diela sa nachádzajú v súkromných zbierkach po celom svete. Žije a tvorí v Dubnici nad Váhom.

Vystavované obrazy sú na predaj. Kúpou obrazu podporíte Centrum pre rodinu Trenčín.

  • Zarámovaný obraz: 29 - 39 €
  • Paspartovaný obrázok: 7 - 13 €
Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga