Tento mesiac sa tešíme z novej výstavy, ktorá je tvorená kresbami prevažne drevených kostolov od autora Martina Gašpara.
Príďte pozrieť a možno vás niektorý zaujme tak, že si ho odnesiete domov :)
Martin Gašpar sa narodil 1. marca 1966 v Ilave. Vyštudoval Strednú priemyselnú školu v Dubnici nad Váhom, po ktorej sa zamestnal v miestnom strojárskom podniku ZTS. Neskoršie vyštudoval Vysokú školu umelecko-priemyslovú v Prahe u profesora Kovářa a Škarku. Venuje sa kresbe maľbe a dizajnu.
Martinove korene: Gašparovci a Štúrovci, pochádzali z horských oblastí Považia a myjavských kopaníc. Pravidelné potulky po tomto kraji ovplyvnili jeho tvorbu. Od malička rad zachytával krásu slovenskej prírody. Jeho štúdie lúk, kvetov, korún a kmeňov stromov boli súčasťou každodenného života. Kreslil uhlíkom a ceruzkou. V poslednom období vo svojej tvorbe vyjadruje vzťah k ľudovej architektúre. Za svoju tvorbu získal ocenenie Národnú cenu Českej republiky. Mal 26 samostatných výstav a 15 kolektívnych výstav. Jeho diela sa nachádzajú v súkromných zbierkach po celom svete. Žije a tvorí v Dubnici nad Váhom.
Vystavované obrazy sú na predaj. Kúpou obrazu podporíte Centrum pre rodinu Trenčín.
V nedeľu 17. novembra 2024 sme sa opäť stretli na tradičnej spomienkovej túre na zrúcaninu Súľovského hradu, aby sme si pripomenuli tragédiu z roku 2008, keď počas búrky na tomto mieste zahynuli Zuzana a Samko Sýkoroví.
Centrum pre rodinu Trenčín sa v dňoch 20. a 26. novembra 2024 premenilo na priestor plný tvorivej energie a ručných prác. Uskutočnilo sa tu podujatie venované vyšívaniu, ktoré prilákalo nielen nadšencov výšivky, ale aj ľudí túžiacich po oddychu a relaxácii.
Už po piaty raz sme tento rok zorganizovali tradičný novembrový pochod sv. Martina, ktorý si získava čoraz viac priaznivcov. Napriek chladnému počasiu sme si 15. novembra užili krásny večer plný svetiel, radosti a dobrej nálady.
Na týždňovej plavbe „Otec a dcéra“ organizovanej Centrom pre rodinu Trenčín sa stretlo osem dvojíc otcov a dcér na dvoch plachetniciach, aby prežili dobrodružstvo na mori spojené s duchovným programom. Cieľom bolo upevniť vzťah medzi otcom a dcérou prostredníctvom spoločných aktivít, rozhovorov, modlitieb a vzácnych chvíľ v blízkosti prírody.
Počas uplynulého víkendu (19.10. - 20.10.2024) sa na Slovensku už po štvrtýkrát uskutočnil Program AMORIS, tentokrát na tému „Odpustenie: cesta od zranenia k jednote“. Tento rok prebehol program v 27 mestách naprieč Slovenskom, vrátane Trenčína, kde sa do neho zapojilo 16 manželských párov z rôznych farností Trenčianskeho regiónu.