Výstava obrazov z prostredia Vlkolínca

30. marec 2022
Výstava obrazov z prostredia Vlkolínca

Koncom marca sa tešíme novej výstave z prostredia Vlkolínca - od autora Martina Gašpara. 

Príďte pozrieť a možno vás niektorý zaujme tak, že si ho odnesiete domov :)

Martin Gašpar sa narodil 1. marca 1966 v Ilave. Vyštudoval Strednú priemyselnú školu v Dubnici nad Váhom, po ktorej sa zamestnal v miestnom strojárskom podniku ZTS. Neskoršie vyštudoval Vysokú školu umelecko-priemyslovú v Prahe u profesora Kovářa a Škarku. Venuje sa kresbe maľbe a dizajnu.

Martinove korene: Gašparovci a Štúrovci, pochádzali z horských oblastí Považia a myjavských kopaníc. Pravidelné potulky po tomto kraji ovplyvnili jeho tvorbu. Od malička rad zachytával krásu slovenskej prírody. Jeho štúdie lúk, kvetov, korún a kmeňov stromov boli súčasťou každodenného života. Kreslil uhlíkom a ceruzkou. V poslednom období vo svojej tvorbe vyjadruje vzťah k ľudovej architektúre. Za svoju tvorbu získal ocenenie Národnú cenu Českej republiky. Mal 26 samostatných výstav a 15 kolektívnych výstav. Jeho diela sa nachádzajú v súkromných zbierkach po celom svete. Žije a tvorí v Dubnici nad Váhom.

Vystavované obrazy sú na predaj. Kúpou obrazu podporíte Centrum pre rodinu Trenčín.

Technika kombinovaná kresba s akvarelom. 

Zarámovaný obraz: 29 - 39 Eur
Paspartovaný obrázok: 7 - 13 Eur

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny v Trenčianskom parku nesklamal

26. máj 2022

Park pri stanici v Trenčíne v nedeľu 15.5.2022 ožil nevšedným spôsobom. O 14:00 totiž odštartovala tohtoročná oslava Dňa rodiny. Začali sme svätou omšou, ktorú na pódiu v parku zahájil vdp. Juraj Križan. Rodiny sa priebežne schádzali aj vďaka ponuke bohatého kultúrno-zábavného programu a rôznych sprievodných aktivít.

Rekonštrukcia Centra pre rodinu 3 - 2 - 1 - štart!

28. apríl 2022

Centrum pre rodinu Trenčín sa nachádza na medzníku a stojí pred náročnou etapou svojej existencie. Pred 6 rokmi, keď CPR začínalo, nás ani vo sne nenapadlo, do akých rozmerov sa dostaneme.

Slávnostné posvätenie Sochy Rodiny

26. apríl 2022

Rok 2021 bol pre Centrum pre rodinu Trenčín výnimočný, oslávili sme 6. výročie vzniku nášho občianskeho združenia. Za posledný rok sa udialo mnohé. Postupnými malými krokmi sa posúvame vpred - smerom k rekonštrukcii nášho priestoru a priľahlej záhrady. 

Krížová cesta rodín

11. apríl 2022

V nedeľu 3. apríla zorganizovalo centrum pre rodinu v rámci pôstneho obdobia Krížovú cestu pre rodiny. Konala sa na kalvárií v Dolnej Porube, ktorá je obcou s dušou v srdci Strážovských vrchov.

Výstava obrazov z prostredia Vlkolínca

30. marec 2022

Koncom marca sa tešíme novej výstave z prostredia Vlkolínca - od autora Martina Gašpara. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga