Výstava obrazov z prostredia Vlkolínca

30. marec 2022
Výstava obrazov z prostredia Vlkolínca

Koncom marca sa tešíme novej výstave z prostredia Vlkolínca - od autora Martina Gašpara. 

Príďte pozrieť a možno vás niektorý zaujme tak, že si ho odnesiete domov :)

Martin Gašpar sa narodil 1. marca 1966 v Ilave. Vyštudoval Strednú priemyselnú školu v Dubnici nad Váhom, po ktorej sa zamestnal v miestnom strojárskom podniku ZTS. Neskoršie vyštudoval Vysokú školu umelecko-priemyslovú v Prahe u profesora Kovářa a Škarku. Venuje sa kresbe maľbe a dizajnu.

Martinove korene: Gašparovci a Štúrovci, pochádzali z horských oblastí Považia a myjavských kopaníc. Pravidelné potulky po tomto kraji ovplyvnili jeho tvorbu. Od malička rad zachytával krásu slovenskej prírody. Jeho štúdie lúk, kvetov, korún a kmeňov stromov boli súčasťou každodenného života. Kreslil uhlíkom a ceruzkou. V poslednom období vo svojej tvorbe vyjadruje vzťah k ľudovej architektúre. Za svoju tvorbu získal ocenenie Národnú cenu Českej republiky. Mal 26 samostatných výstav a 15 kolektívnych výstav. Jeho diela sa nachádzajú v súkromných zbierkach po celom svete. Žije a tvorí v Dubnici nad Váhom.

Vystavované obrazy sú na predaj. Kúpou obrazu podporíte Centrum pre rodinu Trenčín.

Technika kombinovaná kresba s akvarelom. 

Zarámovaný obraz: 29 - 39 Eur
Paspartovaný obrázok: 7 - 13 Eur

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga