Milí rodičia, zima sa nám už chýli k svojmu koncu, aj keď nevieme či nejaká skutočná tento rok aj bola.
Vraj sa k nám blíži piesok zo Sahary, tak Vás pozývame príďte sa pred ním skryť do vychladených priestorov Zimného štadióna Pavla Demitru na tradičné korčuľovanie rodín a detí. Pozývame rodičov na korčuľovanie s deťmi, ktoré sa uskutoční v nedeľu 16.3.2025 od 13:30 do 14:30, kedy si môžete prísť užiť posledné chvíle zimnej atmosféry na korčuliach. Tešíme sa na Vás malých i veľkých, mladých i dospelých proste všetkých, ktorí máte túžbu prísť stráviť tretiu marcovú nedeľu pohybom.
V prázdninovom týždni 20.7.-24.7.2026 sa konal detský letný tábor krycím názvom Ako si vycvičiť draka. Legenda hovorí, že draci z ostrova Berk zmizli, ale nie celkom. Ukrývajú sa vraj v skalách a lesoch. Náčelník potrebuje nových mladých Vikingov, ktorí sa naučia všetko potrebné – remeslá, orientáciu, plavbu aj odvahu - a preskúmajú územie.
V Trenčíne sa v nedeľu 2. augusta 2026 uskutočnil 18. ročník Dňa rodiny. Obľúbené podujatie, ktoré pripravilo Centrum pre rodinu Trenčín, sa konalo v Parku M. R. Štefánika a nieslo sa v znamení motta „Nesme sa navzájom – cesta k srdcu, cesta k domovu“.
Partia otcov s deťmi sa začiatkom júla vydala na dobrodružstvo z Trenčína na Oravu. Tri noci pod stanmi, splav rieky, spoločné chvíle a množstvo nových zážitkov. Deň po dni sa odvíjal príbeh nielen splavu, ale aj priateľstiev, otcovstva a času, ktorý sme si vedome darovali so svojimi deťmi.
V sobotu 20. júna 2026 sa rodiny Trenčianskeho dekanátu opäť stretli na spoločnej Púti rodín na Skalku. Už tradičné putovanie k najstaršiemu pútnickému miestu Slovenska sa aj tento rok nieslo v duchu spoločenstva, vďaky a prosby za naše rodiny.
V nedeľu 7.9.2026 sa Mierové námestie v Trenčíne stalo miestom modlitby, radosti a spoločného chválospevu. Festival kresťanských speváckych zborov Cantate et Laudate spojil spevákov, hudobníkov, duchovných i návštevníkov v jedinečnej atmosfére oslavy Boha prostredníctvom hudby.