Deň rodiny 2023

26. máj 2023 galéria udalosť

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Hlavnou myšlienkou tohto ročníka bola mama – „Mama-naj povolanie“. Nikdy nie je dostatok uvedomenia si čo všetko pre nás naše mamy celý život robia,  manželky pre naše deti a aká je úloha mamy nenahraditeľná. Byť vďační, za to že máme dobré mamy, rovnako že mamami môžeme byť.

Program začal svätou omšou o 14:30, ktorú celebroval Mons. Peter Beňo. Počas svätej omše sa nám horúce letné počasie  začalo meniť na búrkové a začalo pršať.  Z oblohy padal dážď a z reproduktorov znela pieseň Milosť už prší.  Po duchovnom posilnení a ovlažení dažďom začal program pre deti, rodičov a starých rodičov. 

Po svätej omši nasledovalo divadielko a vystúpenia detských skupín, ktoré deti rozospievali a roztancovali. Záver podujatia ukončilo vystúpenie skupiny Hrdza. Počas celého podujatia deti spolu s rodičmi súťažili na rôznych stanovištiach, kde ich vítali mladí dobrovoľníci. Bolo úžasné vidieť, ako sa veľkí rodičia stavajú opäť deťmi, ako sa rodina snaží spoločne dosiahnuť svoj cieľ. Deti boli často šikovnejšie a obratnejšie ako rodičia. Bolo zábavné, ale aj náročné zvládnuť jazdu na tandemovom bicykli. Aktivít, kde mohli rodiny spoločne súťažiť a zabaviť sa, bolo dostatočne, stačilo len nabrať odvahu a zapojiť sa. 

Na záver treba poďakovať všetkým z  Centra rodiny Trenčín, množstvu úžasných dobrovoľníkov a v neposlednom rade sponzorom, vďaka ktorým aj tento ročník bol plný krásnych a obohacujúcich zážitkov.

Podujatie sa uskutočnilo aj vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja a Mesta Trenčín.


Pozrite si aj udalosť v kalendári a fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga