Deň rodiny 2023

26. máj 2023 galéria udalosť

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Hlavnou myšlienkou tohto ročníka bola mama – „Mama-naj povolanie“. Nikdy nie je dostatok uvedomenia si čo všetko pre nás naše mamy celý život robia,  manželky pre naše deti a aká je úloha mamy nenahraditeľná. Byť vďační, za to že máme dobré mamy, rovnako že mamami môžeme byť.

Program začal svätou omšou o 14:30, ktorú celebroval Mons. Peter Beňo. Počas svätej omše sa nám horúce letné počasie  začalo meniť na búrkové a začalo pršať.  Z oblohy padal dážď a z reproduktorov znela pieseň Milosť už prší.  Po duchovnom posilnení a ovlažení dažďom začal program pre deti, rodičov a starých rodičov. 

Po svätej omši nasledovalo divadielko a vystúpenia detských skupín, ktoré deti rozospievali a roztancovali. Záver podujatia ukončilo vystúpenie skupiny Hrdza. Počas celého podujatia deti spolu s rodičmi súťažili na rôznych stanovištiach, kde ich vítali mladí dobrovoľníci. Bolo úžasné vidieť, ako sa veľkí rodičia stavajú opäť deťmi, ako sa rodina snaží spoločne dosiahnuť svoj cieľ. Deti boli často šikovnejšie a obratnejšie ako rodičia. Bolo zábavné, ale aj náročné zvládnuť jazdu na tandemovom bicykli. Aktivít, kde mohli rodiny spoločne súťažiť a zabaviť sa, bolo dostatočne, stačilo len nabrať odvahu a zapojiť sa. 

Na záver treba poďakovať všetkým z  Centra rodiny Trenčín, množstvu úžasných dobrovoľníkov a v neposlednom rade sponzorom, vďaka ktorým aj tento ročník bol plný krásnych a obohacujúcich zážitkov.

Podujatie sa uskutočnilo aj vďaka podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja a Mesta Trenčín.


Pozrite si aj udalosť v kalendári a fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Otec a dcéra 2024

7. jún 2024

Viete že, otec je pre dcéru prvý a veľmi dôležitý muž v ich živote a je im vzorom pre ich budúceho partnera?

Výstava obrazov drevených kostolov

7. december 2023

Tento mesiac sa tešíme z novej výstavy, ktorá je tvorená kresbami prevažne drevených kostolov od autora Martina Gašpara. 

Lampiónový sprievod 2023

27. november 2023

Už po štvrtý raz sme zorganizovali náš tradičný novembrový pochod sv. Martina. Tento rok nám ale kvôli počasiu nevyšiel plánovaný termín 11.11. a museli sme ho presunúť o týždeň neskôr.

Večer s literatúrou 2023

15. november 2023

Zákutia záhrady CPR opäť po roku ponúkli priestor na spojenie slova, hudby a výtvarného umenia.

Amoris pre manželov

23. október 2023

Druhý októbrový víkend sme sa spoločne s neziskovou organizáciou Familiae Locum - Rodinkovo v Centre pre rodinu Trenčín spolupodielali na organizácii programu pre manželov s názvom Amoris pre manželov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga