Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

18. november 2022 udalosť
Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

Zažaté lampióny v rukách stoviek detí, kráčajúci dav rodičov a starých rodičov, piesne a dobrá nálada naplnili mesto piatkový večer v deň sv. Martina 11. novembra.

V krátkom divadelnom predstavení na Mariánskom námestí pred farským kostolom sa odohralo pokračovanie príbehu o životnej ceste sv. Martina. So zapojením detského publika, predstavil Martin konkrétny skutok lásky, keď vyzval deti, aby uzimenej a chudobnej rodine porozdávali chýbajúce oblečenie.

Malé dievča Francesca, dobre poznajúc Martina, sa ho snažila prehovoriť, aby sa stal v ich kraji biskupom. Nakoľko sa však cítil nehodným zastávať takýto dôležitý úrad, ušiel a schoval sa medzi deti, ktoré si zároveň
spontánne zahrali rolu húsatiek. Po vyzvaní, aby húsky našli Martina, začali hlasno gágať a tak prezradený Martin s pokorou prijal svoju novú úlohu biskupa.

Hrdo sediac na koni, vyzval deti, aby sa s ním prešli mestom a za spevu, zažatých lampiónov a lampášikov poukázali na nevyhnutnosť
šírenia dobra, lásky a skutkov milosrdenstva voči blížnym v našom okolí.
Svoje putovanie cez Matúšovu ulicu a pešiu zónu na námestí sa dav presunul do Centra pre rodinu, kde čakalo na deti sladké prekvapenie v podobe napečených medovníkov a teplého kakaa.
Pre dospelých bolo pripravené teplé víno a možnosť sa porozprávať so svojimi známymi a priateľmi.

Úprimne sme boli prekvapení počtom detičiek, ktorý presiahol naše predstavy spojené s prípravami občerstvenia, ale ani čakanie na dovarenie nápojov, či už len narýchlo podávané mini perníčky nekazili naplno prežiť plnohodnotný spoločný predadventný čas.

Projekt bol podporený z Participatívno-komunitného rozpočtu TSK.

   


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Advent v centre pre rodinu

1. december 2022

Počas adventných víkendov od 03.12.2022 do 18.12.2022 pozývame každú sobotu a nedeľu v čase od 15.30 do 18.30 hod. do nášho centra.

Martinský plesk

22. november 2022

Som jedna z mnohých účastníkov prvého a veľkolepého Martinského plesku, ktorý bol v kultúrnom dome v Trenčianskej Turnej. Okrem našej rodiny tam bolo ďalších 75 rodín, mnoho detí, vyparádených dievčat a elegantných chlapcov.

Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

18. november 2022

Zažaté lampióny v rukách stoviek detí, kráčajúci dav rodičov a starých rodičov, piesne a dobrá nálada naplnili mesto piatkový večer v deň sv. Martina 11. novembra.

ROZSVIEŤME SLOVENSKO

12. október 2022

Keď padne vojak, zomrie hokejista, ktosi sa stane obeťou dopravnej nehody - o chvíľu pribudne venček, kríž, množstvo sviečok - či dokonca pomník, aby sa nezabudlo, aby sme si uctili, aby sme vyjadrili, označili miesto... Keď zomrie nenarodené bábätko -  a ako často nie najprirodzenejšou smrťou, väčšinou nepribudne nič...

Otec a dcéra september

11. október 2022

Vzťah otca a dcéry sme budovali a zlepšovali aj na tohtoročnej predĺženej víkendovke Otec a dcéra, kde sa 7.9. - 10.9.2022 stretlo 8 párov otcov s dcérami.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga