Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

18. november 2022 udalosť
Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

Zažaté lampióny v rukách stoviek detí, kráčajúci dav rodičov a starých rodičov, piesne a dobrá nálada naplnili mesto piatkový večer v deň sv. Martina 11. novembra.

V krátkom divadelnom predstavení na Mariánskom námestí pred farským kostolom sa odohralo pokračovanie príbehu o životnej ceste sv. Martina. So zapojením detského publika, predstavil Martin konkrétny skutok lásky, keď vyzval deti, aby uzimenej a chudobnej rodine porozdávali chýbajúce oblečenie.

Malé dievča Francesca, dobre poznajúc Martina, sa ho snažila prehovoriť, aby sa stal v ich kraji biskupom. Nakoľko sa však cítil nehodným zastávať takýto dôležitý úrad, ušiel a schoval sa medzi deti, ktoré si zároveň
spontánne zahrali rolu húsatiek. Po vyzvaní, aby húsky našli Martina, začali hlasno gágať a tak prezradený Martin s pokorou prijal svoju novú úlohu biskupa.

Hrdo sediac na koni, vyzval deti, aby sa s ním prešli mestom a za spevu, zažatých lampiónov a lampášikov poukázali na nevyhnutnosť
šírenia dobra, lásky a skutkov milosrdenstva voči blížnym v našom okolí.
Svoje putovanie cez Matúšovu ulicu a pešiu zónu na námestí sa dav presunul do Centra pre rodinu, kde čakalo na deti sladké prekvapenie v podobe napečených medovníkov a teplého kakaa.
Pre dospelých bolo pripravené teplé víno a možnosť sa porozprávať so svojimi známymi a priateľmi.

Úprimne sme boli prekvapení počtom detičiek, ktorý presiahol naše predstavy spojené s prípravami občerstvenia, ale ani čakanie na dovarenie nápojov, či už len narýchlo podávané mini perníčky nekazili naplno prežiť plnohodnotný spoločný predadventný čas.

Projekt bol podporený z Participatívno-komunitného rozpočtu TSK.

   


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Hlinený dukát - Pomoc človeku v núdzi

3. marec 2023

„Snáď každý z nás zažil situáciu na ulici, keď k vám z nenazdajky pristúpi človek bez domova a pýta si peniaze. Pri úprimnej ochote obdarovať núdzneho človeka sa vyskytne aj pochybnosť a prebieha vnútorná dilema, či nebudú darované peniaze zneužité na kúpu alkoholu namiesto sýteho jedla. Práve hlinený dukát je východiskom z tejto dilemy. Ide o alternatívne platidlo, ktoré sa nedá zneužiť na kúpu alkoholu či iných návykových látok a ponúka obdarovanému účinnú pomoc,“ povedal Patrik Čech, vedúci Útvaru sociálnych vecí MsÚ Trenčín.

Rodinný florbal

2. marec 2023

Sobota 18.2.2023 sa v Trenčíne niesla v znamení športu. Celé rodiny florbalových nadšencov sa stretli v telocvični SOŠ na Jilemnického ulici, aby si zmerali sily v tomto športe, ktorý sa teší čoraz väčšiemu záujmu.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga