Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

18. november 2022 udalosť
Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

Zažaté lampióny v rukách stoviek detí, kráčajúci dav rodičov a starých rodičov, piesne a dobrá nálada naplnili mesto piatkový večer v deň sv. Martina 11. novembra.

V krátkom divadelnom predstavení na Mariánskom námestí pred farským kostolom sa odohralo pokračovanie príbehu o životnej ceste sv. Martina. So zapojením detského publika, predstavil Martin konkrétny skutok lásky, keď vyzval deti, aby uzimenej a chudobnej rodine porozdávali chýbajúce oblečenie.

Malé dievča Francesca, dobre poznajúc Martina, sa ho snažila prehovoriť, aby sa stal v ich kraji biskupom. Nakoľko sa však cítil nehodným zastávať takýto dôležitý úrad, ušiel a schoval sa medzi deti, ktoré si zároveň
spontánne zahrali rolu húsatiek. Po vyzvaní, aby húsky našli Martina, začali hlasno gágať a tak prezradený Martin s pokorou prijal svoju novú úlohu biskupa.

Hrdo sediac na koni, vyzval deti, aby sa s ním prešli mestom a za spevu, zažatých lampiónov a lampášikov poukázali na nevyhnutnosť
šírenia dobra, lásky a skutkov milosrdenstva voči blížnym v našom okolí.
Svoje putovanie cez Matúšovu ulicu a pešiu zónu na námestí sa dav presunul do Centra pre rodinu, kde čakalo na deti sladké prekvapenie v podobe napečených medovníkov a teplého kakaa.
Pre dospelých bolo pripravené teplé víno a možnosť sa porozprávať so svojimi známymi a priateľmi.

Úprimne sme boli prekvapení počtom detičiek, ktorý presiahol naše predstavy spojené s prípravami občerstvenia, ale ani čakanie na dovarenie nápojov, či už len narýchlo podávané mini perníčky nekazili naplno prežiť plnohodnotný spoločný predadventný čas.

Projekt bol podporený z Participatívno-komunitného rozpočtu TSK.

   


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga