Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

18. november 2022 udalosť
Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

Zažaté lampióny v rukách stoviek detí, kráčajúci dav rodičov a starých rodičov, piesne a dobrá nálada naplnili mesto piatkový večer v deň sv. Martina 11. novembra.

V krátkom divadelnom predstavení na Mariánskom námestí pred farským kostolom sa odohralo pokračovanie príbehu o životnej ceste sv. Martina. So zapojením detského publika, predstavil Martin konkrétny skutok lásky, keď vyzval deti, aby uzimenej a chudobnej rodine porozdávali chýbajúce oblečenie.

Malé dievča Francesca, dobre poznajúc Martina, sa ho snažila prehovoriť, aby sa stal v ich kraji biskupom. Nakoľko sa však cítil nehodným zastávať takýto dôležitý úrad, ušiel a schoval sa medzi deti, ktoré si zároveň
spontánne zahrali rolu húsatiek. Po vyzvaní, aby húsky našli Martina, začali hlasno gágať a tak prezradený Martin s pokorou prijal svoju novú úlohu biskupa.

Hrdo sediac na koni, vyzval deti, aby sa s ním prešli mestom a za spevu, zažatých lampiónov a lampášikov poukázali na nevyhnutnosť
šírenia dobra, lásky a skutkov milosrdenstva voči blížnym v našom okolí.
Svoje putovanie cez Matúšovu ulicu a pešiu zónu na námestí sa dav presunul do Centra pre rodinu, kde čakalo na deti sladké prekvapenie v podobe napečených medovníkov a teplého kakaa.
Pre dospelých bolo pripravené teplé víno a možnosť sa porozprávať so svojimi známymi a priateľmi.

Úprimne sme boli prekvapení počtom detičiek, ktorý presiahol naše predstavy spojené s prípravami občerstvenia, ale ani čakanie na dovarenie nápojov, či už len narýchlo podávané mini perníčky nekazili naplno prežiť plnohodnotný spoločný predadventný čas.

Projekt bol podporený z Participatívno-komunitného rozpočtu TSK.

   


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga