Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

18. november 2022 udalosť
Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

Zažaté lampióny v rukách stoviek detí, kráčajúci dav rodičov a starých rodičov, piesne a dobrá nálada naplnili mesto piatkový večer v deň sv. Martina 11. novembra.

V krátkom divadelnom predstavení na Mariánskom námestí pred farským kostolom sa odohralo pokračovanie príbehu o životnej ceste sv. Martina. So zapojením detského publika, predstavil Martin konkrétny skutok lásky, keď vyzval deti, aby uzimenej a chudobnej rodine porozdávali chýbajúce oblečenie.

Malé dievča Francesca, dobre poznajúc Martina, sa ho snažila prehovoriť, aby sa stal v ich kraji biskupom. Nakoľko sa však cítil nehodným zastávať takýto dôležitý úrad, ušiel a schoval sa medzi deti, ktoré si zároveň
spontánne zahrali rolu húsatiek. Po vyzvaní, aby húsky našli Martina, začali hlasno gágať a tak prezradený Martin s pokorou prijal svoju novú úlohu biskupa.

Hrdo sediac na koni, vyzval deti, aby sa s ním prešli mestom a za spevu, zažatých lampiónov a lampášikov poukázali na nevyhnutnosť
šírenia dobra, lásky a skutkov milosrdenstva voči blížnym v našom okolí.
Svoje putovanie cez Matúšovu ulicu a pešiu zónu na námestí sa dav presunul do Centra pre rodinu, kde čakalo na deti sladké prekvapenie v podobe napečených medovníkov a teplého kakaa.
Pre dospelých bolo pripravené teplé víno a možnosť sa porozprávať so svojimi známymi a priateľmi.

Úprimne sme boli prekvapení počtom detičiek, ktorý presiahol naše predstavy spojené s prípravami občerstvenia, ale ani čakanie na dovarenie nápojov, či už len narýchlo podávané mini perníčky nekazili naplno prežiť plnohodnotný spoločný predadventný čas.

Projekt bol podporený z Participatívno-komunitného rozpočtu TSK.

   


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň dobrovoľníkov a podporovateľov

19. september 2023

Stretli sme sa opäť po roku. Opäť v záhrade Centra pre rodinu. Opäť sme zažili priateľské stretnutia, osobné rozhovory pri výborných chlebíčkoch a domácich zákuskoch. Zahrala nám skvelá kapela Aurelius Q. 

Čaro byliniek

4. september 2023

Ako sa tvorilo s bylinkami

Tutti frutti leto

1. september 2023

O nemeckom tábore na začiatku leta sme už písali. Náš letný príbeh však pokračuje ďalším táborom...

Otec a junior 2023

28. júl 2023

Partia otcov so svojimi synmi vo veku 6-14 r. sa vybrala na predĺžený víkend 20. - 23.7. do Pienín. Už názov autobusu Sunbus naznačoval, že pekné počasie je zajednané.

Denný nemecký tábor 2023

25. júl 2023

Centrum pre rodinu sa v týždni od 10. – 14. 7. 2023 naplnil detskými hlasmi, radosťou a smiechom. Po tretí krát sme aj s podporou sponzora spol. Guzmänner ponúkli denný jazykový tábor, kde nás aj tento rok čakal program so zábavným učením nemeckého jazyka a bohatou škálou aktivít a hier. V priestoroch centra sme sa nielen učili, spievali a tancovali, ale v prestávkach aj vychutnali pestré desiaty, obedy a olovranty. Počas tábora bol s nami aj náš nový pán kaplán o. Pavol, ktorý nám odslúžil sv. omše vo Farskom kostole a pomohol pri výdaji obedov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga