Leto v plnom prúde

24. august 2022
Leto v plnom prúde

Každý rodič sa počas jarných mesiacov začne tuho zamýšľať, ako vyplní svojim deťom letné prázdniny. Úplnou topkou a snáď i nevyhnutnosťou je, aby sa podarilo zabezpečiť aspoň jeden tábor. Čerešničkou však môže byť, ak má tábor pridanú hodnotu - nesie sa v duchu správnych hodnôt, učí deti prijímať druhých a vytvárať jeden kolektív.

Na dennom letnom tábore, ktorý organizujeme každoročne, sa zúčastňujú aj deti z viacpočetných a sociálne slabších rodín. Tento ročník sme navyše prepojili s aktivitami, ktoré ponúkame pre ukrajinské rodiny od februára, a preto sme na tábor prijali aj 5 detí z Ukrajiny.

Hlavnou témou tohto ročníka bolo, aby si každé dieťa cez prázdniny našlo kamaráta. Našim cieľom nie je navštíviť čo najviac atrakcií, ale zahrať si v lese spoločne schovávačku, zapáliť oheň či brodiť sa v potoku, hrať spoločenské hry, budovať priateľstvá a užiť si radostný čas leta.

Pri hre, kde ako tím plnia 100 úloh, si deti cvičili vytrvalosť a tímovú spoluprácu. Keď sa zakričí, že sa ide hrať ,,buldog”, všetci vedia, že tu si sám nikto nepomôže, a preto je potrebné držať sa spolu, keď chceme vyhrať. Mestečko Palermo je tiež veľmi obľúbená hra, pretože si vyžaduje spoluprácu viacerých navzájom, kde niektorí hráči majú rôzne úlohy a hrajú za seba, no keď chcú vyhrať, musia sa spojiť s ostatnými. Z tábora si deti i animátori nesú množstvo zážitkov a krásnych priateľstiev.

Denný letný tábor sme tento rok zorganizovali s podporou Nadácie SPP. Ďakujeme!

 

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga