Leto v plnom prúde

24. august 2022
Leto v plnom prúde

Každý rodič sa počas jarných mesiacov začne tuho zamýšľať, ako vyplní svojim deťom letné prázdniny. Úplnou topkou a snáď i nevyhnutnosťou je, aby sa podarilo zabezpečiť aspoň jeden tábor. Čerešničkou však môže byť, ak má tábor pridanú hodnotu - nesie sa v duchu správnych hodnôt, učí deti prijímať druhých a vytvárať jeden kolektív.

Na dennom letnom tábore, ktorý organizujeme každoročne, sa zúčastňujú aj deti z viacpočetných a sociálne slabších rodín. Tento ročník sme navyše prepojili s aktivitami, ktoré ponúkame pre ukrajinské rodiny od februára, a preto sme na tábor prijali aj 5 detí z Ukrajiny.

Hlavnou témou tohto ročníka bolo, aby si každé dieťa cez prázdniny našlo kamaráta. Našim cieľom nie je navštíviť čo najviac atrakcií, ale zahrať si v lese spoločne schovávačku, zapáliť oheň či brodiť sa v potoku, hrať spoločenské hry, budovať priateľstvá a užiť si radostný čas leta.

Pri hre, kde ako tím plnia 100 úloh, si deti cvičili vytrvalosť a tímovú spoluprácu. Keď sa zakričí, že sa ide hrať ,,buldog”, všetci vedia, že tu si sám nikto nepomôže, a preto je potrebné držať sa spolu, keď chceme vyhrať. Mestečko Palermo je tiež veľmi obľúbená hra, pretože si vyžaduje spoluprácu viacerých navzájom, kde niektorí hráči majú rôzne úlohy a hrajú za seba, no keď chcú vyhrať, musia sa spojiť s ostatnými. Z tábora si deti i animátori nesú množstvo zážitkov a krásnych priateľstiev.

Denný letný tábor sme tento rok zorganizovali s podporou Nadácie SPP. Ďakujeme!

 

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga