Linky pomoci počas pandémie

23. apríl 2020
Linky pomoci počas pandémie

Prežívame zvláštne obdobie, ktoré každého z nás chtiac, nechtiac nejakým spôsobom ovplyvňuje.

Deti, rodičia, starí rodičia, nás všetkých sa dotkli prijaté opatrenia. Ich dôsledky pociťujeme všetci, ale každý sa s nimi vyrovnáva osobitne. Mnohých sa zmocňuje strach, úzkosť, obavy z budúcnosti.

Všetko to už trvá akosi dlho a občas sa môže nám stať, že niektoré situácie v rodinách nezvládame optimálne. Aj pri sebalepšej snahe môže vzniknúť  napätie, či nepokoj. Čo s tým? Často pomôže rozhovor, podelenie sa s našimi starosťami s druhými ľuďmi. Neostávajme s našimi problémami sami. Ak nemáte vo vašej blízkosti niekoho, komu by ste sa mohli zdôveriť, ponúkame vám niekoľko tipov, kde vyhľadať pomoc.
Pre tých, ktorí chcú zlepšiť rodinnú pohodu, dávame do pozornosti  zopár rodinných aktivít.

V našom Centre pre rodinu sa môžete obrátiť na vyškolených kresťanských koučov. Viac informácii o koučingu sa môžete dozvedieť v článku. V prípade záujmu napíšte na koucing(zavinac)cprtrencin.sk, alebo zavolajte cez pracovnú dobu na telefónne číslo 0940 785 275.

Na telefónnom čísle 0800 188 610 v pracovných dňoch od 9:00 do 18:00 ponúkajú rehoľné sestry možnosť rozhovoru a duchovného povzbudenia pre osamelých a seniorov.

Dávame do pozornosti aj projekt slovenských koučov lemoncoaching.sk, kde si môžete tiež dohodnúť rozhovor s koučom. Projekt vznikol počas súčasnej korona-krízy ako nezisková aktivita koučov. Na konci stránky sa nachádza zoznam liniek pomoci.

Mladí sa môžu obrátiť na internetovú linku dôvery IPčko.sk.

Prípadne môžete kontaktovať špecializované linky pomoci.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Otec a syn junior 2020

18. júl 2020

Po minulom ročníku, ktorý bol úžasný, sme boli odhodlaní absolvovať Otec a syn junior opäť. Bol to super čas - taký "chlapský" - trochu adrenalínu, "prírodnej špiny", odkázanosti na vzájomnú spoluprácu a toleranciu - len ja a on a On.

Pukancovica 2020

1. júl 2020

V posledný júnový deň sme v CPR vítali leto poctivou prázdninovou pukancovicou.

Medzinárodný deň rodiny

15. máj 2020

V týchto dňoch si pripomíname Medzinárodný deň rodiny. Centrum pre rodinu Trenčín sa pri tejto príležitosti prihlásilo k výzve Fóra kresťanských inštitúcii a obrátili sme sa spoločne 50 organizácii na najvyšších štátnych predstaviteľov aby, sa rešpektovala nedeľa ako deň patriaci rodine. Naša spoločná žiadosť smeruje k presadeniu voľnej nedele pre čo najviac rodín, aby ľudia, ktorých práca počas nedele nie je nevyhnutná, nemuseli pracovať.

CPR Trenčín história budovy

1. máj 2020

Dom, v ktorom sídli Centrum pre rodinu Trenčín si už niečo pamätá. Prinášame vám zaujímavý pohľad do jeho histórie.

Linky pomoci počas pandémie

23. apríl 2020

Prežívame zvláštne obdobie, ktoré každého z nás chtiac, nechtiac nejakým spôsobom ovplyvňuje.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2020 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Tvorba web stránok - Ján Ďuriga