Linky pomoci počas pandémie

23. apríl 2020
Linky pomoci počas pandémie

Prežívame zvláštne obdobie, ktoré každého z nás chtiac, nechtiac nejakým spôsobom ovplyvňuje.

Deti, rodičia, starí rodičia, nás všetkých sa dotkli prijaté opatrenia. Ich dôsledky pociťujeme všetci, ale každý sa s nimi vyrovnáva osobitne. Mnohých sa zmocňuje strach, úzkosť, obavy z budúcnosti.

Všetko to už trvá akosi dlho a občas sa môže nám stať, že niektoré situácie v rodinách nezvládame optimálne. Aj pri sebalepšej snahe môže vzniknúť  napätie, či nepokoj. Čo s tým? Často pomôže rozhovor, podelenie sa s našimi starosťami s druhými ľuďmi. Neostávajme s našimi problémami sami. Ak nemáte vo vašej blízkosti niekoho, komu by ste sa mohli zdôveriť, ponúkame vám niekoľko tipov, kde vyhľadať pomoc.
Pre tých, ktorí chcú zlepšiť rodinnú pohodu, dávame do pozornosti  zopár rodinných aktivít.

V našom Centre pre rodinu sa môžete obrátiť na vyškolených kresťanských koučov. Viac informácii o koučingu sa môžete dozvedieť v článku. V prípade záujmu napíšte na koucing(zavinac)cprtrencin.sk, alebo zavolajte cez pracovnú dobu na telefónne číslo 0940 785 275.

Na telefónnom čísle 0800 188 610 v pracovných dňoch od 9:00 do 18:00 ponúkajú rehoľné sestry možnosť rozhovoru a duchovného povzbudenia pre osamelých a seniorov.

Dávame do pozornosti aj projekt slovenských koučov lemoncoaching.sk, kde si môžete tiež dohodnúť rozhovor s koučom. Projekt vznikol počas súčasnej korona-krízy ako nezisková aktivita koučov. Na konci stránky sa nachádza zoznam liniek pomoci.

Mladí sa môžu obrátiť na internetovú linku dôvery IPčko.sk.

Prípadne môžete kontaktovať špecializované linky pomoci.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga