Martinský plesk

22. november 2022
Martinský plesk

Som jedna z mnohých účastníkov prvého a veľkolepého Martinského plesku, ktorý bol v kultúrnom dome v Trenčianskej Turnej. Okrem našej rodiny tam bolo ďalších 75 rodín, mnoho detí, vyparádených dievčat a elegantných chlapcov.

Do tanca nám vyhrávala multiinštrumentálna kapela Huncúti, ktorí svojim hraním a spevom postavili zo stoličky každého a spravili z neho parketového leva. Po elektrizujúcom úvodnom kole, priletela Včielka Majka a vytiahla na parket všetky menšie aj väčšie deti a rodičia mohli sledovať svoje ratolesti ako sa aj oni vedia zabaviť. 

Po poriadnom výkone sme boli pohostení výborným jedlom, rezancovou
polievkou a sviečkovou s brusnicami. Po mňamóznom pokrme sa nanovo rozprúdila tanečná zábava.

Huncúti mali čo robiť, lebo sme ich nechceli nechať zaháľať, dokonca raz hrali až 1,5 hodinové tanečné kolo a parket stále praskal vo švíkoch. Ešteže bola tombola, kedy si mohli naši muzikanti vydýchnuť. Deti si s tombolovými lístkami posadali na tanečný parket a so sústredením kontrolovali losovanie. Každý výherca sa určite potešil z hodnotných cien a mňa najviac ohromil živý zajac, ktorého si vyzdvihli nadšené deti za burácajúceho potlesku ostatných. 

Ak to môžem zhrnúť, každý z našej 5 člennej rodiny si na plese prišiel na svoje. Chlapci, 8 a 10 ročný, si našli partiu známych aj nových kamarátov. Ja s manželom sme si po dlhšom čase opäť spolu zatancovali na rôzne žánre a tešili sa s času stráveného spolu. A náš najmladší 2 ročný junák sa naháňal s balónmi a deťmi, vytancoval tata i mamu a bolo na ňom vidieť ako sa teší z hudby až do druhej rána, kedy sladko zaspal počas piesne Mám ťa rád od Karola Duchoňa. 

No jednoducho povedané, budúci rok si ples CPR nenecháme ujsť a nenechajte si ho újsť určite ani vy!

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Otec a dcéra 2024

7. jún 2024

Viete že, otec je pre dcéru prvý a veľmi dôležitý muž v ich živote a je im vzorom pre ich budúceho partnera?

Výstava obrazov drevených kostolov

7. december 2023

Tento mesiac sa tešíme z novej výstavy, ktorá je tvorená kresbami prevažne drevených kostolov od autora Martina Gašpara. 

Lampiónový sprievod 2023

27. november 2023

Už po štvrtý raz sme zorganizovali náš tradičný novembrový pochod sv. Martina. Tento rok nám ale kvôli počasiu nevyšiel plánovaný termín 11.11. a museli sme ho presunúť o týždeň neskôr.

Večer s literatúrou 2023

15. november 2023

Zákutia záhrady CPR opäť po roku ponúkli priestor na spojenie slova, hudby a výtvarného umenia.

Amoris pre manželov

23. október 2023

Druhý októbrový víkend sme sa spoločne s neziskovou organizáciou Familiae Locum - Rodinkovo v Centre pre rodinu Trenčín spolupodielali na organizácii programu pre manželov s názvom Amoris pre manželov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga