Martinský plesk

22. november 2022
Martinský plesk

Som jedna z mnohých účastníkov prvého a veľkolepého Martinského plesku, ktorý bol v kultúrnom dome v Trenčianskej Turnej. Okrem našej rodiny tam bolo ďalších 75 rodín, mnoho detí, vyparádených dievčat a elegantných chlapcov.

Do tanca nám vyhrávala multiinštrumentálna kapela Huncúti, ktorí svojim hraním a spevom postavili zo stoličky každého a spravili z neho parketového leva. Po elektrizujúcom úvodnom kole, priletela Včielka Majka a vytiahla na parket všetky menšie aj väčšie deti a rodičia mohli sledovať svoje ratolesti ako sa aj oni vedia zabaviť. 

Po poriadnom výkone sme boli pohostení výborným jedlom, rezancovou
polievkou a sviečkovou s brusnicami. Po mňamóznom pokrme sa nanovo rozprúdila tanečná zábava.

Huncúti mali čo robiť, lebo sme ich nechceli nechať zaháľať, dokonca raz hrali až 1,5 hodinové tanečné kolo a parket stále praskal vo švíkoch. Ešteže bola tombola, kedy si mohli naši muzikanti vydýchnuť. Deti si s tombolovými lístkami posadali na tanečný parket a so sústredením kontrolovali losovanie. Každý výherca sa určite potešil z hodnotných cien a mňa najviac ohromil živý zajac, ktorého si vyzdvihli nadšené deti za burácajúceho potlesku ostatných. 

Ak to môžem zhrnúť, každý z našej 5 člennej rodiny si na plese prišiel na svoje. Chlapci, 8 a 10 ročný, si našli partiu známych aj nových kamarátov. Ja s manželom sme si po dlhšom čase opäť spolu zatancovali na rôzne žánre a tešili sa s času stráveného spolu. A náš najmladší 2 ročný junák sa naháňal s balónmi a deťmi, vytancoval tata i mamu a bolo na ňom vidieť ako sa teší z hudby až do druhej rána, kedy sladko zaspal počas piesne Mám ťa rád od Karola Duchoňa. 

No jednoducho povedané, budúci rok si ples CPR nenecháme ujsť a nenechajte si ho újsť určite ani vy!

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Advent v centre pre rodinu

1. december 2022

Počas adventných víkendov od 03.12.2022 do 18.12.2022 pozývame každú sobotu a nedeľu v čase od 15.30 do 18.30 hod. do nášho centra.

Martinský plesk

22. november 2022

Som jedna z mnohých účastníkov prvého a veľkolepého Martinského plesku, ktorý bol v kultúrnom dome v Trenčianskej Turnej. Okrem našej rodiny tam bolo ďalších 75 rodín, mnoho detí, vyparádených dievčat a elegantných chlapcov.

Lampiónový sprievod Sv. Martina 2022

18. november 2022

Zažaté lampióny v rukách stoviek detí, kráčajúci dav rodičov a starých rodičov, piesne a dobrá nálada naplnili mesto piatkový večer v deň sv. Martina 11. novembra.

ROZSVIEŤME SLOVENSKO

12. október 2022

Keď padne vojak, zomrie hokejista, ktosi sa stane obeťou dopravnej nehody - o chvíľu pribudne venček, kríž, množstvo sviečok - či dokonca pomník, aby sa nezabudlo, aby sme si uctili, aby sme vyjadrili, označili miesto... Keď zomrie nenarodené bábätko -  a ako často nie najprirodzenejšou smrťou, väčšinou nepribudne nič...

Otec a dcéra september

11. október 2022

Vzťah otca a dcéry sme budovali a zlepšovali aj na tohtoročnej predĺženej víkendovke Otec a dcéra, kde sa 7.9. - 10.9.2022 stretlo 8 párov otcov s dcérami.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga