Martinský plesk

22. november 2022
Martinský plesk

Som jedna z mnohých účastníkov prvého a veľkolepého Martinského plesku, ktorý bol v kultúrnom dome v Trenčianskej Turnej. Okrem našej rodiny tam bolo ďalších 75 rodín, mnoho detí, vyparádených dievčat a elegantných chlapcov.

Do tanca nám vyhrávala multiinštrumentálna kapela Huncúti, ktorí svojim hraním a spevom postavili zo stoličky každého a spravili z neho parketového leva. Po elektrizujúcom úvodnom kole, priletela Včielka Majka a vytiahla na parket všetky menšie aj väčšie deti a rodičia mohli sledovať svoje ratolesti ako sa aj oni vedia zabaviť. 

Po poriadnom výkone sme boli pohostení výborným jedlom, rezancovou
polievkou a sviečkovou s brusnicami. Po mňamóznom pokrme sa nanovo rozprúdila tanečná zábava.

Huncúti mali čo robiť, lebo sme ich nechceli nechať zaháľať, dokonca raz hrali až 1,5 hodinové tanečné kolo a parket stále praskal vo švíkoch. Ešteže bola tombola, kedy si mohli naši muzikanti vydýchnuť. Deti si s tombolovými lístkami posadali na tanečný parket a so sústredením kontrolovali losovanie. Každý výherca sa určite potešil z hodnotných cien a mňa najviac ohromil živý zajac, ktorého si vyzdvihli nadšené deti za burácajúceho potlesku ostatných. 

Ak to môžem zhrnúť, každý z našej 5 člennej rodiny si na plese prišiel na svoje. Chlapci, 8 a 10 ročný, si našli partiu známych aj nových kamarátov. Ja s manželom sme si po dlhšom čase opäť spolu zatancovali na rôzne žánre a tešili sa s času stráveného spolu. A náš najmladší 2 ročný junák sa naháňal s balónmi a deťmi, vytancoval tata i mamu a bolo na ňom vidieť ako sa teší z hudby až do druhej rána, kedy sladko zaspal počas piesne Mám ťa rád od Karola Duchoňa. 

No jednoducho povedané, budúci rok si ples CPR nenecháme ujsť a nenechajte si ho újsť určite ani vy!

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga