Národný týždeň manželstva 2021

25. január 2021
Národný týždeň manželstva 2021

Pandémia mení naše plány, ale Národný týždeň manželstva zostáva.

Už sme si zvykli na kampaň Národný týždeň manželstva (NTM). Je inšpiráciou na reštart manželstva, ktorým sa snažíme zviditeľniť krásu a význam manželstva. Chceme poukázať na to, že sa oplatí byť spolu a spolu bojovať proti svojim slabostiam. Nielen počas jedného týždňa chceme namiesto pandémie koronavírusu pandémiu tolerancie, lásky a obnovy manželského záväzku.

Tohtoročnou témou NTM je “Bezpečne v manželstve”. Dnes, kedy je bezpečnejšie udržiavať si od druhých fyzický odstup, je o to dôležitejšie nepodceňovať blízkosť v manželstve. Blízkosť - fyzická aj duševná - nás chráni pred smrteľným vírusom nespokojnosti, osamelosti či neistoty. Dáva nám bezpečie.

Aby sme si mohli byť blízki, musíme medzi sebou zbúrať múry predsudkov, kritiky, vlastných predstáv o druhom. Je to veľké dobrodružstvo, do ktorého vstupuje Boh. Narozdiel od iných dobrodružstiev, toto sa najlepšie žije vo všednosti, kedy nás nerozptyľujú iné, nedôležité veci. Práve súčasná situácia nám ponúka všednosť priam na tanieri. Využime ju pre svoje manželstvo a búrajme múry, ktoré sa nám vo všednosti najlepšie odhaľujú.

Centrum pre rodinu Trenčín vám ponúka 7-dňovú inšpiráciu, ako prežiť dobrodružstvo v manželstve s Bohom. Každý deň vás vovedie do zázrakov, ktoré môžete zažívať v manželstve aj vo vzťahoch k svojim blízkym. Ak máte záujem o 7-dňový program Dobrodružstvo v manželstve s Bohom, stačí kliknúť. Jednotlivé dni pozveme Ježiša kráčať s nami po vode, utíšiť búrku, premeniť vodu na víno či pošliapať s nami hadovi hlavu. A to všetko vo “všednosti” každého dňa.

Ďalšie informácie nájdete už čoskoro na našom webe i facebooku.

 

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga