Centrum pre rodinu Trenčín vzniklo z iniciatívy cirkevných predstaviteľov – nitrianskeho biskupa Mons. prof. ThDr. Viliama Judáka, PhD. a vtedajšieho trenčianskeho dekana vdp. Mons. Milana Kupčíka, v spolupráci s aktívnymi občanmi, manželmi a rodičmi Trenčína a okolia. V súvislosti so založením Centra pre rodinu Trenčín vzniklo občianske združenie CPR Trenčín.
Svoju činnosť oficiálne začalo v septembri 2015, i keď mnohé aktivity, ktoré prebiehajú v centre dnes, vznikli omnoho skôr. Centrum tak vzniklo z potreby tieto pre-rodinné aktivity a iniciatívy skupín a spoločenstiev Trenčína a okolia sústrediť pod jedno centrum.
Prostredníctvom aktivít napomáhame zdravému fungovaniu rodín. Podporujeme rozvíjanie činnosti v charitatívnej a dobrovoľníckej oblasti, využívaní voľného času a taktiež vedieme ľudí, aby boli prínosom pre spoločnosť.
Pozrite si aj fotky k tomuto článku.
V nedeľu 17. novembra 2024 sme sa opäť stretli na tradičnej spomienkovej túre na zrúcaninu Súľovského hradu, aby sme si pripomenuli tragédiu z roku 2008, keď počas búrky na tomto mieste zahynuli Zuzana a Samko Sýkoroví.
Centrum pre rodinu Trenčín sa v dňoch 20. a 26. novembra 2024 premenilo na priestor plný tvorivej energie a ručných prác. Uskutočnilo sa tu podujatie venované vyšívaniu, ktoré prilákalo nielen nadšencov výšivky, ale aj ľudí túžiacich po oddychu a relaxácii.
Už po piaty raz sme tento rok zorganizovali tradičný novembrový pochod sv. Martina, ktorý si získava čoraz viac priaznivcov. Napriek chladnému počasiu sme si 15. novembra užili krásny večer plný svetiel, radosti a dobrej nálady.
Na týždňovej plavbe „Otec a dcéra“ organizovanej Centrom pre rodinu Trenčín sa stretlo osem dvojíc otcov a dcér na dvoch plachetniciach, aby prežili dobrodružstvo na mori spojené s duchovným programom. Cieľom bolo upevniť vzťah medzi otcom a dcérou prostredníctvom spoločných aktivít, rozhovorov, modlitieb a vzácnych chvíľ v blízkosti prírody.
Počas uplynulého víkendu (19.10. - 20.10.2024) sa na Slovensku už po štvrtýkrát uskutočnil Program AMORIS, tentokrát na tému „Odpustenie: cesta od zranenia k jednote“. Tento rok prebehol program v 27 mestách naprieč Slovenskom, vrátane Trenčína, kde sa do neho zapojilo 16 manželských párov z rôznych farností Trenčianskeho regiónu.