Otec a junior 2022

4. august 2022
Otec a junior 2022

Dátumy si moc nepamätám. Ale budú to už snáď 3 týždne (14.7 - 17.7.2022), čo sme s najstarším synom Tobiášom absolvovali víkendovku Otec a syn junior.

V autobuse sme zistili, že sa poznáme s viacerými účastníkmi. Ujo šofér nás bezpečne doviezol z Trenčína do Žiliny. Ubytovali nás v Žilinskom ÚPC, nazvanom Paľova búda. 

Úvodné zoznamovacie kolečko ukázalo, že na tomto pobyte sa stretli nie len ostrieľaní absolventi predchádzajúcich ročníkov, ale aj niekoľko zelenáčov, ktorých ostatní rýchlo prijali medzi seba. Sprevádzal nás pán kaplán Martin Sedláček, ktorý v našom chlapskom spoločenstve odslúžil aj úvodnú svätú omšu s kázňou tématicky ladiacou s našou akciou. Bol denne k dispozícii aj na sv. spoveď a duchovné rozhovory. Riaditeľom mančaftu bol Rasťo Kotrha a jeho pravou rukou Andrej Kosa. Celkovo 13 párov otcov so synmi si našlo dôležitý čas na seba a svojho Pána.

Takmer každú voľnú chvíľu sme využili na šport - od hokeja cez napodobeninu floorballu, badmingtom, pingpong až po biliard či kalčeto. Piatok bol náročný, keďže nás čakala hrebeňova túra od Vrátnej doliny po Strečno. Málokto vedel do čoho ide, ale napriek tomu všetci bojovali s nástrahami počasia a vlastnou neistotou, či to skutočne zvládnu. Zvládli všetci a radi sme sme sa zúčastnili aj svätej omše pod holým nebom. Večer boli posledné pozostatky síl vybité športom. 

Sobota sa už od rána niesla v očakávaní splavu Váhu. Najskôr bolo mužstvo inštruované na suchu na terase Paľovej búdy. Zelenáči sa učili od sivých skúsených vlkov, čo majú za sebou skrotenie rôznych riek pomocou raftov. Pravdaže nechýbalo slávenie Eucharistie s povzbudením pána kaplána Martina. Splavu sa zúčastnili 4 rafty, ktorým velili od kormidla kapitáni a mužstvo sa snažilo poslúchať. Priznám sa, mal som stiahnuté hrdlo a v bruchu lodný uzol, ale nadšenie našich chlapcov dávalo tušiť, že splav patrí k podstatným tmelom chlapského spoločenstva.

Váh bol kľudný, takže začiatočníci svoju prvú plavbu pod vedením zkúsených rafťákov elegantne zvládli. Niektorí skočili do studeného Váhu a nechali sa unášať prúdom. Záver splavu bol sám zážitok, ale nie všetko treba prezrádzať. Sobotný večer zakončila spoločná opekačka, šport a aj spev s heligónkou.

Nedeľa bola poznačená balením a upratovaním. Svoj čas tu však mala aj cca trištvrte hodinka súkromného rozhovoru medzi otcom a jeho synom, ktorá sa dala zaujímavo prežiť. Svoje miesto mala pravdaže aj svätá omša v drevenom kostolíku, ktorá uzavrela náš duchovný program. Úplnou bodkou bol spoločný obed.

Spoločne strávený čas sme si vysoko vážili, vzájomné vzťahy sme si upevnili a sľubili sme si, že to nebol posledný Otec a Junior (syn), ktorého sme sa zúčastnili.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga