Otec a junior 2022

4. august 2022
Otec a junior 2022

Dátumy si moc nepamätám. Ale budú to už snáď 3 týždne (14.7 - 17.7.2022), čo sme s najstarším synom Tobiášom absolvovali víkendovku Otec a syn junior.

V autobuse sme zistili, že sa poznáme s viacerými účastníkmi. Ujo šofér nás bezpečne doviezol z Trenčína do Žiliny. Ubytovali nás v Žilinskom ÚPC, nazvanom Paľova búda. 

Úvodné zoznamovacie kolečko ukázalo, že na tomto pobyte sa stretli nie len ostrieľaní absolventi predchádzajúcich ročníkov, ale aj niekoľko zelenáčov, ktorých ostatní rýchlo prijali medzi seba. Sprevádzal nás pán kaplán Martin Sedláček, ktorý v našom chlapskom spoločenstve odslúžil aj úvodnú svätú omšu s kázňou tématicky ladiacou s našou akciou. Bol denne k dispozícii aj na sv. spoveď a duchovné rozhovory. Riaditeľom mančaftu bol Rasťo Kotrha a jeho pravou rukou Andrej Kosa. Celkovo 13 párov otcov so synmi si našlo dôležitý čas na seba a svojho Pána.

Takmer každú voľnú chvíľu sme využili na šport - od hokeja cez napodobeninu floorballu, badmingtom, pingpong až po biliard či kalčeto. Piatok bol náročný, keďže nás čakala hrebeňova túra od Vrátnej doliny po Strečno. Málokto vedel do čoho ide, ale napriek tomu všetci bojovali s nástrahami počasia a vlastnou neistotou, či to skutočne zvládnu. Zvládli všetci a radi sme sme sa zúčastnili aj svätej omše pod holým nebom. Večer boli posledné pozostatky síl vybité športom. 

Sobota sa už od rána niesla v očakávaní splavu Váhu. Najskôr bolo mužstvo inštruované na suchu na terase Paľovej búdy. Zelenáči sa učili od sivých skúsených vlkov, čo majú za sebou skrotenie rôznych riek pomocou raftov. Pravdaže nechýbalo slávenie Eucharistie s povzbudením pána kaplána Martina. Splavu sa zúčastnili 4 rafty, ktorým velili od kormidla kapitáni a mužstvo sa snažilo poslúchať. Priznám sa, mal som stiahnuté hrdlo a v bruchu lodný uzol, ale nadšenie našich chlapcov dávalo tušiť, že splav patrí k podstatným tmelom chlapského spoločenstva.

Váh bol kľudný, takže začiatočníci svoju prvú plavbu pod vedením zkúsených rafťákov elegantne zvládli. Niektorí skočili do studeného Váhu a nechali sa unášať prúdom. Záver splavu bol sám zážitok, ale nie všetko treba prezrádzať. Sobotný večer zakončila spoločná opekačka, šport a aj spev s heligónkou.

Nedeľa bola poznačená balením a upratovaním. Svoj čas tu však mala aj cca trištvrte hodinka súkromného rozhovoru medzi otcom a jeho synom, ktorá sa dala zaujímavo prežiť. Svoje miesto mala pravdaže aj svätá omša v drevenom kostolíku, ktorá uzavrela náš duchovný program. Úplnou bodkou bol spoločný obed.

Spoločne strávený čas sme si vysoko vážili, vzájomné vzťahy sme si upevnili a sľubili sme si, že to nebol posledný Otec a Junior (syn), ktorého sme sa zúčastnili.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga