Otec a junior 2023

28. júl 2023
Otec a junior 2023

Partia otcov so svojimi synmi vo veku 6-14 r. sa vybrala na predĺžený víkend 20. - 23.7. do Pienín. Už názov autobusu Sunbus naznačoval, že pekné počasie je zajednané.

"Ubytovaní", lepšie povedané ustanovaní, boli v kempe v Červenom Kláštore. Už na druhý deň ráno absolvovali cvičný splav na gumených raftoch po Dunajci, poobede ostrý trojhodinový splav do poľského Kroščenka, kde opäť zastanovali. Počas dňa sa nedalo vyhnúť osvieženiu vo vode, ani lodným útokom pôvodne priateľských spolu-rafťákov. Obľúbený bol tiež slalom medzi plte a bolo ich tam mrte. V poľskom kempe sa strhol spontánny medzigeneračný futbalový zápas s fluktujúcim počtom hráčov, v ktorom sa hralo o každý centimeter neohraničeného ihriska. Ráno po spakovaní, svorka chlap(c)ov cez hory a vrch Tri korony prešla naspäť do domovského tábora. Odtiaľ sa splavili do Lesnice a na bicykloch po neskolaudovanej cykloceste bez zábradlia naspäť. Večer bola opekačka za zvukov plieskajúcich bičov.

Zdrojom mnohých žartov bolo tiež stravovanie v bufete kempu s emancipovanou obsluhou. Každé ráno sme začínali svätou omšou, v nedeľu bola v starobylom kostole v areáli kláštora. Ale hlavne si otcovia so synmi užili spoločný čas, ktorý sa počas roka tak ťažko hľadá.

Veľká vďaka patrí otcom organizátorom, otcovi kaplánovi aj otcovi Nebeskému.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň dobrovoľníkov a podporovateľov

19. september 2023

Stretli sme sa opäť po roku. Opäť v záhrade Centra pre rodinu. Opäť sme zažili priateľské stretnutia, osobné rozhovory pri výborných chlebíčkoch a domácich zákuskoch. Zahrala nám skvelá kapela Aurelius Q. 

Čaro byliniek

4. september 2023

Ako sa tvorilo s bylinkami

Tutti frutti leto

1. september 2023

O nemeckom tábore na začiatku leta sme už písali. Náš letný príbeh však pokračuje ďalším táborom...

Otec a junior 2023

28. júl 2023

Partia otcov so svojimi synmi vo veku 6-14 r. sa vybrala na predĺžený víkend 20. - 23.7. do Pienín. Už názov autobusu Sunbus naznačoval, že pekné počasie je zajednané.

Denný nemecký tábor 2023

25. júl 2023

Centrum pre rodinu sa v týždni od 10. – 14. 7. 2023 naplnil detskými hlasmi, radosťou a smiechom. Po tretí krát sme aj s podporou sponzora spol. Guzmänner ponúkli denný jazykový tábor, kde nás aj tento rok čakal program so zábavným učením nemeckého jazyka a bohatou škálou aktivít a hier. V priestoroch centra sme sa nielen učili, spievali a tancovali, ale v prestávkach aj vychutnali pestré desiaty, obedy a olovranty. Počas tábora bol s nami aj náš nový pán kaplán o. Pavol, ktorý nám odslúžil sv. omše vo Farskom kostole a pomohol pri výdaji obedov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga