Otec a junior 2023

28. júl 2023
Otec a junior 2023

Partia otcov so svojimi synmi vo veku 6-14 r. sa vybrala na predĺžený víkend 20. - 23.7. do Pienín. Už názov autobusu Sunbus naznačoval, že pekné počasie je zajednané.

"Ubytovaní", lepšie povedané ustanovaní, boli v kempe v Červenom Kláštore. Už na druhý deň ráno absolvovali cvičný splav na gumených raftoch po Dunajci, poobede ostrý trojhodinový splav do poľského Kroščenka, kde opäť zastanovali. Počas dňa sa nedalo vyhnúť osvieženiu vo vode, ani lodným útokom pôvodne priateľských spolu-rafťákov. Obľúbený bol tiež slalom medzi plte a bolo ich tam mrte. V poľskom kempe sa strhol spontánny medzigeneračný futbalový zápas s fluktujúcim počtom hráčov, v ktorom sa hralo o každý centimeter neohraničeného ihriska. Ráno po spakovaní, svorka chlap(c)ov cez hory a vrch Tri korony prešla naspäť do domovského tábora. Odtiaľ sa splavili do Lesnice a na bicykloch po neskolaudovanej cykloceste bez zábradlia naspäť. Večer bola opekačka za zvukov plieskajúcich bičov.

Zdrojom mnohých žartov bolo tiež stravovanie v bufete kempu s emancipovanou obsluhou. Každé ráno sme začínali svätou omšou, v nedeľu bola v starobylom kostole v areáli kláštora. Ale hlavne si otcovia so synmi užili spoločný čas, ktorý sa počas roka tak ťažko hľadá.

Veľká vďaka patrí otcom organizátorom, otcovi kaplánovi aj otcovi Nebeskému.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga