Popoludnia so slovenčinou pre obyvateľov prichádzajúcich z Ukrajiny

26. marec 2022
Popoludnia so slovenčinou pre obyvateľov prichádzajúcich z Ukrajiny

V týchto dňoch sme všetci zasiahnutí udalosťami neďaleko našich hraníc. V množstve informácií, analýz a hodnotení chceme byť tými, ktorí podávajú pomocnú ruku všetkým bez rozdielu. Preto sme pripravili od 14.3.2022 program (nielen) jazykový pre obyvateľov prichádzajúcich z Ukrajiny, aby sme aspoň malou kvapkou prispeli k ich socializácii v našej krajine. Cieľom je minimalizovať bariéry a pomôcť im zorientovať sa v pre nich novom a neznámom prostredí.

Program „Popoludnie so slovenčinou“ prebieha v pondelok až piatok v čase od 15.30 do 16.30 a ponúka možnosť naučiť sa základné komunikačné frázy a prekonať jazykovú bariéru. Programu sa môžete zúčastniť aj ako dobrovoľník. Ak máte chuť pomôcť a venovať svoj čas komunikáciou na rôzne životné situácie, témy či oblasti života, ako napr. zorientovanie sa v mestskej doprave, vybavenie telefónnej karty, nájdenie vhodnej banky, prihlásenie sa na úradoch, polícii a podobne, kontaktujte nás. Bližšie informácie ako podporiť tento program sa dozviete na tel. č. 0940785275 alebo info@cprtrencin.sk.

Popoludnie so slovenčinou

 

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny 2023

26. máj 2023

Tohtoročný Deň rodiny sa už tradične  konal v parku M.R.Štefánika v Trenčíne, ktorý  ponúka dostatok zelene, tieňa  pod korunami starých stromov a spolu s kvitnúcimi kvetmi vytvára úžasné miesto na stretávanie sa rodín, priateľov, súťaženie, kultúrny program, piknik i leňošenie.

Výstava obrazov Janky Švachovej

4. máj 2023

Počas mája sme privítali v našom centre obrazy autorky Janky Švachovej.

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga