Popoludnia so slovenčinou pre obyvateľov prichádzajúcich z Ukrajiny

26. marec 2022
Popoludnia so slovenčinou pre obyvateľov prichádzajúcich z Ukrajiny

V týchto dňoch sme všetci zasiahnutí udalosťami neďaleko našich hraníc. V množstve informácií, analýz a hodnotení chceme byť tými, ktorí podávajú pomocnú ruku všetkým bez rozdielu. Preto sme pripravili od 14.3.2022 program (nielen) jazykový pre obyvateľov prichádzajúcich z Ukrajiny, aby sme aspoň malou kvapkou prispeli k ich socializácii v našej krajine. Cieľom je minimalizovať bariéry a pomôcť im zorientovať sa v pre nich novom a neznámom prostredí.

Program „Popoludnie so slovenčinou“ prebieha v pondelok až piatok v čase od 15.30 do 16.30 a ponúka možnosť naučiť sa základné komunikačné frázy a prekonať jazykovú bariéru. Programu sa môžete zúčastniť aj ako dobrovoľník. Ak máte chuť pomôcť a venovať svoj čas komunikáciou na rôzne životné situácie, témy či oblasti života, ako napr. zorientovanie sa v mestskej doprave, vybavenie telefónnej karty, nájdenie vhodnej banky, prihlásenie sa na úradoch, polícii a podobne, kontaktujte nás. Bližšie informácie ako podporiť tento program sa dozviete na tel. č. 0940785275 alebo info@cprtrencin.sk.

Popoludnie so slovenčinou

 

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň rodiny v Trenčianskom parku nesklamal

26. máj 2022

Park pri stanici v Trenčíne v nedeľu 15.5.2022 ožil nevšedným spôsobom. O 14:00 totiž odštartovala tohtoročná oslava Dňa rodiny. Začali sme svätou omšou, ktorú na pódiu v parku zahájil vdp. Juraj Križan. Rodiny sa priebežne schádzali aj vďaka ponuke bohatého kultúrno-zábavného programu a rôznych sprievodných aktivít.

Rekonštrukcia Centra pre rodinu 3 - 2 - 1 - štart!

28. apríl 2022

Centrum pre rodinu Trenčín sa nachádza na medzníku a stojí pred náročnou etapou svojej existencie. Pred 6 rokmi, keď CPR začínalo, nás ani vo sne nenapadlo, do akých rozmerov sa dostaneme.

Slávnostné posvätenie Sochy Rodiny

26. apríl 2022

Rok 2021 bol pre Centrum pre rodinu Trenčín výnimočný, oslávili sme 6. výročie vzniku nášho občianskeho združenia. Za posledný rok sa udialo mnohé. Postupnými malými krokmi sa posúvame vpred - smerom k rekonštrukcii nášho priestoru a priľahlej záhrady. 

Krížová cesta rodín

11. apríl 2022

V nedeľu 3. apríla zorganizovalo centrum pre rodinu v rámci pôstneho obdobia Krížovú cestu pre rodiny. Konala sa na kalvárií v Dolnej Porube, ktorá je obcou s dušou v srdci Strážovských vrchov.

Výstava obrazov z prostredia Vlkolínca

30. marec 2022

Koncom marca sa tešíme novej výstave z prostredia Vlkolínca - od autora Martina Gašpara. 

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2022 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga