Sústredenie pre muža a ženu

20. február 2023 galéria udalosť
Sústredenie pre muža a ženu

Ak ste športovci alebo aspoň fanúšikovia športu, viete, že v ňom nemôžete byť úspešní bez pravidelného a systematického tréningu.

Okrem pravidelných tréningov športovci absolvujú aj rôzne sústredenia, kde ešte intenzívnejšie zdokonaľujú zručnosti, ktoré potrebujú vycibriť. Ak sa trošku venujete budovaniu svojho manželstva a záleží Vám na milovanej manželke, milovanom manželovi, určite už viete, že aj manželia potrebujú pravidelný tréning a minimálne raz za sezónu kvalitné sústredenie. Športovci (najmä tí slovenskí) si dobre rozmyslia, kam sa na vyberú na sústredenie, aby ťažko získané financie nevzišli nazmar. Tak aj manželia, ktorí túžia, aby ich láska napredovala, pravidelne trénujú a vyhľadávajú kvalitné sústredenia, aby ich dovtedajší spoločný život a nadobudnuté hodnoty nevzišli nazmar.

K jedným, nebojím sa napísať, z profesionálnych centier, ktoré ponúkajú veľmi kvalitné podmienky k tréningu a sústredeniam pre manželské páry, patrí aj Centrum pre rodinu v Trenčíne. Celoročne organizuje rôzne rodinné aktivity a jedným z vrcholov jeho činnosti je možnosť pre manželov zapojiť sa do týždenného intenzívneho sústredenia, ktoré sa pod názvom Národný týždeň manželstva tento rok konalo 13.-19. februára.
Posúďte sami. Manželia, ktorí túžia, aby ich láska bola posilňovaná, vzrastajúca a stále vášnivejšia, mali počas tohto týždňa možnosť zapojiť sa do viacerých, manželstvo posilňujúcich činností:
– tanec - pod vedením profesionálov z tanečnej školy manželov Paškovcov
– spev - pod vedením profesionálnej chválovej skupiny Lámačské chvály
– vrhanie - manželský bowlingový zápas v profesionálnom centre v Zámostí
– chôdza – nordic walking s profi trénerom
– slovenská hádzaná – alko či nealko zápolenie manželov na rôznych občerstvovacích staniciach vo viacerých častiach Trenčína
– rehabilitácia – možnosť absolvovať masáže, wellness
– vedomosti – moderovaný manželský kvíz
– požehnanie – obnova manželských sľubov počas svätej omše v kostole Svätej rodiny na Juhu
Centrum v tomto týždni sprostredkovávalo množstvo ďalších aktivít.

Možno sa pýtate prečo o tom píšem. S manželkou sme svoji už 25 rokov. Počas tohto obdobia boli fázy, kedy sme zanedbávali starostlivosť o seba a vtedy náš vzťah chladol a odcudzovali sme sa. Preto sa snažíme pravidelne trénovať a zúčastňovať sa rôznych sústredení. Ďakujem Dobrému Bohu za toto poznanie, pretože aj po 25 rokoch sa teším domov z práce, rád s manželkou tancujem, zabávam sa, zúčastňujem sa rôznych aktivít, stále sa teším na čas trávený v jej prítomnosti a spoločne žijeme pre naše deti a užívame si ich úspechy.


Pozrite si aj udalosť v kalendári a fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Hlinený dukát - Pomoc človeku v núdzi

3. marec 2023

„Snáď každý z nás zažil situáciu na ulici, keď k vám z nenazdajky pristúpi človek bez domova a pýta si peniaze. Pri úprimnej ochote obdarovať núdzneho človeka sa vyskytne aj pochybnosť a prebieha vnútorná dilema, či nebudú darované peniaze zneužité na kúpu alkoholu namiesto sýteho jedla. Práve hlinený dukát je východiskom z tejto dilemy. Ide o alternatívne platidlo, ktoré sa nedá zneužiť na kúpu alkoholu či iných návykových látok a ponúka obdarovanému účinnú pomoc,“ povedal Patrik Čech, vedúci Útvaru sociálnych vecí MsÚ Trenčín.

Rodinný florbal

2. marec 2023

Sobota 18.2.2023 sa v Trenčíne niesla v znamení športu. Celé rodiny florbalových nadšencov sa stretli v telocvični SOŠ na Jilemnického ulici, aby si zmerali sily v tomto športe, ktorý sa teší čoraz väčšiemu záujmu.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga