Tutti frutti leto

1. september 2023 galéria udalosť
Tutti frutti leto

O nemeckom tábore na začiatku leta sme už písali. Náš letný príbeh však pokračuje ďalším táborom...

V pondelok 21. augusta sa v záhrade Centra pre rodinu po roku znovu stretli viac ako tri desiatky detí a posilnená zostava animátorov, ktorá im pripravila týždeň plný rozmanitých zážitkov.

Prvý deň sme strávili v Trenčíne. Zamierili sme k Váhu, kde na decká čakali naozajstní psovodi. Videli sme ako pracujú psy v akcii, ako hľadajú nábojnice, drogy či zbrane na mieste činu. Všetky deti mohli pohladkať aj mladú budúcu psiu záchranárku, ktorá je ešte len vo výcviku. No a nechýbali ani policajné motorky a to, čo musí urobiť každý - vyskúšať všetky klaksóny a húkačky.
V utorok sme nasadli na rýchlik do Piešťan. Veľmi horúci deň sme si spríjemnili plavbou na lodi či zmrzlinou. Program sme dopĺňali o rôzne hry ako Mestečko Palermo, Meno, mesto, zviera, vec alebo hádanky.
V stredu sme zakotvili v Kubrej na Kyselke. Naučili sme sa čo-to o skautskom pozdrave, šatkách, uniformách a aj zásadách, ktorých by sa mal každý skaut držať. V lese sme stavali prístrešky, potom sme si pochutnali na langošoch a mali sme skautskú omšu.
Nakoniec prišlo to, na čo všetky decká čakali. Lovenie strieborného pokladu z potoka! Ešteže bolo teplo a mokré oblečenie sa ľahko usušilo...
Štvrtok bol plný pohybu. Deti si mohli na chvíľu vyskúšať, aké je to byť futbalistom. Najprv si zatrénovali na ihrisku na ostrove a potom sa stretli a zahrali s naozajstnými futbalistami vo veľkom štadióne AS Trenčín.
V piatok nás čakal posledný veľký výlet. Odviezli sme sa vlakom až do Čachtíc. Lesnou cestou sme sa s námahou, ale úspešne dostali až k Čachtickému hradu. Dozvedeli sme sa niečo o histórii, bývalých majiteľoch, či o samotnej Alžbete Bátoryovej. K výletu samozrejme nesmelo chýbať ani dobiehanie na vlak, ktorí však všetci zvládli na výbornú. Po týždni plnom zážitkov sme sa nakoniec ešte zhromaždili v záhrade v CPR-ku, kde sme každému odovzdali malú cenu a rozlúčili sme sa.

Dúfame, že budúci rok znovu v priestoroch CPR-ka uvidíme známe tváre rovnako, ako aj nejaké nové. Tak či onak - opäť nás bude čakať pestrý a zaujímavý program.


Pozrite si aj udalosť v kalendári a fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga