Tutti frutti leto

1. september 2023 galéria udalosť
Tutti frutti leto

O nemeckom tábore na začiatku leta sme už písali. Náš letný príbeh však pokračuje ďalším táborom...

V pondelok 21. augusta sa v záhrade Centra pre rodinu po roku znovu stretli viac ako tri desiatky detí a posilnená zostava animátorov, ktorá im pripravila týždeň plný rozmanitých zážitkov.

Prvý deň sme strávili v Trenčíne. Zamierili sme k Váhu, kde na decká čakali naozajstní psovodi. Videli sme ako pracujú psy v akcii, ako hľadajú nábojnice, drogy či zbrane na mieste činu. Všetky deti mohli pohladkať aj mladú budúcu psiu záchranárku, ktorá je ešte len vo výcviku. No a nechýbali ani policajné motorky a to, čo musí urobiť každý - vyskúšať všetky klaksóny a húkačky.
V utorok sme nasadli na rýchlik do Piešťan. Veľmi horúci deň sme si spríjemnili plavbou na lodi či zmrzlinou. Program sme dopĺňali o rôzne hry ako Mestečko Palermo, Meno, mesto, zviera, vec alebo hádanky.
V stredu sme zakotvili v Kubrej na Kyselke. Naučili sme sa čo-to o skautskom pozdrave, šatkách, uniformách a aj zásadách, ktorých by sa mal každý skaut držať. V lese sme stavali prístrešky, potom sme si pochutnali na langošoch a mali sme skautskú omšu.
Nakoniec prišlo to, na čo všetky decká čakali. Lovenie strieborného pokladu z potoka! Ešteže bolo teplo a mokré oblečenie sa ľahko usušilo...
Štvrtok bol plný pohybu. Deti si mohli na chvíľu vyskúšať, aké je to byť futbalistom. Najprv si zatrénovali na ihrisku na ostrove a potom sa stretli a zahrali s naozajstnými futbalistami vo veľkom štadióne AS Trenčín.
V piatok nás čakal posledný veľký výlet. Odviezli sme sa vlakom až do Čachtíc. Lesnou cestou sme sa s námahou, ale úspešne dostali až k Čachtickému hradu. Dozvedeli sme sa niečo o histórii, bývalých majiteľoch, či o samotnej Alžbete Bátoryovej. K výletu samozrejme nesmelo chýbať ani dobiehanie na vlak, ktorí však všetci zvládli na výbornú. Po týždni plnom zážitkov sme sa nakoniec ešte zhromaždili v záhrade v CPR-ku, kde sme každému odovzdali malú cenu a rozlúčili sme sa.

Dúfame, že budúci rok znovu v priestoroch CPR-ka uvidíme známe tváre rovnako, ako aj nejaké nové. Tak či onak - opäť nás bude čakať pestrý a zaujímavý program.


Pozrite si aj udalosť v kalendári a fotky k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Deň dobrovoľníkov a podporovateľov

19. september 2023

Stretli sme sa opäť po roku. Opäť v záhrade Centra pre rodinu. Opäť sme zažili priateľské stretnutia, osobné rozhovory pri výborných chlebíčkoch a domácich zákuskoch. Zahrala nám skvelá kapela Aurelius Q. 

Čaro byliniek

4. september 2023

Ako sa tvorilo s bylinkami

Tutti frutti leto

1. september 2023

O nemeckom tábore na začiatku leta sme už písali. Náš letný príbeh však pokračuje ďalším táborom...

Otec a junior 2023

28. júl 2023

Partia otcov so svojimi synmi vo veku 6-14 r. sa vybrala na predĺžený víkend 20. - 23.7. do Pienín. Už názov autobusu Sunbus naznačoval, že pekné počasie je zajednané.

Denný nemecký tábor 2023

25. júl 2023

Centrum pre rodinu sa v týždni od 10. – 14. 7. 2023 naplnil detskými hlasmi, radosťou a smiechom. Po tretí krát sme aj s podporou sponzora spol. Guzmänner ponúkli denný jazykový tábor, kde nás aj tento rok čakal program so zábavným učením nemeckého jazyka a bohatou škálou aktivít a hier. V priestoroch centra sme sa nielen učili, spievali a tancovali, ale v prestávkach aj vychutnali pestré desiaty, obedy a olovranty. Počas tábora bol s nami aj náš nový pán kaplán o. Pavol, ktorý nám odslúžil sv. omše vo Farskom kostole a pomohol pri výdaji obedov.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga