Večer s literatúrou 2023

15. november 2023 udalosť

Zákutia záhrady CPR opäť po roku ponúkli priestor na spojenie slova, hudby a výtvarného umenia.

Mnohí návštevníci využili túto príležitosť a prostredníctvom pohotového a skúseného moderátora p. Michalku bližšie spoznali zaujímavé osobnosti, ktoré so sebou priniesli nielen inšpiratívny pohľad na bežné činnosti, ktoré sa môžu stať neobyčajnými umeleckými dielami, ale dovolili nám nazrieť aj do ich vnímania života a duchovného sveta.

Priestory záhrady mäkko ožili farebnými textilnými kolážami, stužkami a niťami, pretože vyjadrovacím médiom výtvarného hosťa – Mgr. Evy Kulhánkovej -- riaditeľky ZUŠ v Novej Dubnici, je práve textil a rôzne netradičné techniky spracovania textilu, ktoré nám predstavila.

Literárnym hosťom bola Mgr. Mária Kohutiarová - redaktorka portálov nm.sk, Rodinka, Slovo+ a Za stolom. Podelila sa o svoje skúsenosti z prorodinných formačných aktivít, kde venuje svoj čas a energiu predovšetkým ženám a pomáha im čeliť výzvam súčasného sveta.

Príjemný a nenútený rozhovor hudobne spestrili žiaci ZUŠ K. Pádivého a v podvečernej atmosfére jesennej záhrady vyniklo záverečné autorské čítanie p. Kohutiarovej, ktoré bolo hlbokou a autentickou meditatívnou bodkou tohto vydareného podujatia.


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

16. ročník podujatia Hviezdy deťom - boli sme pri tom

28. jún 2024

Trenčín sa opäť stal dejiskom významného charitatívneho podujatia „Hviezdy deťom“, ktoré prebehlo už po šestnásty krát a opäť na Štadióne Sihoť, kde celá myšlienka pred rokmi začala.

Neplatení hrdinovia - uspeli sme v hlasovaní na podporu nášho projektu

18. jún 2024

Centrum pre rodinu v Trenčíne za dobu svojej existencie funguje do veľkej miery na práci dobrovoľníkov. Postupom času sa nám darí pracovať s dobrovoľníkmi systematickejšie. Zapojili sme sa do Participatívneho komunitného rozpočtu TSK s projektom "Neplatení hrdinovia". Cieľom projektu bolo podporiť a rozšíriť dobrovoľníctvo, ktoré je kľúčové pre naše centrum.

Akcia Otec a dcéra jún 2024 v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Akcia Otec a dcéra v Pastoračnom centre Jonatán

13. jún 2024

Od 6. júna do 9. júna 2024 sa v Pastoračnom centre Jonatán konala výnimočná akcia zameraná na budovanie vzťahu medzi otcom a dcérou. Na tento predĺžený víkend sa stretlo 13 párov, kde dievčatá vo veku 14 až 16 rokov spoločne so svojimi otcami prežívali nezabudnuteľné chvíle plné zážitkov, dobrodružstiev a vzájomného spoznávania.

Otec & syn na mori 2024 - Dobrodružstvo na Jadrane

10. jún 2024

V máji sa uskutočnila nezabudnuteľná plavba určená na prehĺbenie vzájomných vyťahov otcov a synov, ktorú organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín. Tento jedinečný program, ktorý trval od soboty 11. mája do soboty 18. mája, priniesol do života účastníkov mnoho vzácnych okamihov. Na palubách dvoch desaťmiestnych lodí typu Dufour sa plavilo 8 párov otcov a synov, animátor, kňaz a 2 kapitáni.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga