Večer s literatúrou 2023

15. november 2023 udalosť

Zákutia záhrady CPR opäť po roku ponúkli priestor na spojenie slova, hudby a výtvarného umenia.

Mnohí návštevníci využili túto príležitosť a prostredníctvom pohotového a skúseného moderátora p. Michalku bližšie spoznali zaujímavé osobnosti, ktoré so sebou priniesli nielen inšpiratívny pohľad na bežné činnosti, ktoré sa môžu stať neobyčajnými umeleckými dielami, ale dovolili nám nazrieť aj do ich vnímania života a duchovného sveta.

Priestory záhrady mäkko ožili farebnými textilnými kolážami, stužkami a niťami, pretože vyjadrovacím médiom výtvarného hosťa – Mgr. Evy Kulhánkovej -- riaditeľky ZUŠ v Novej Dubnici, je práve textil a rôzne netradičné techniky spracovania textilu, ktoré nám predstavila.

Literárnym hosťom bola Mgr. Mária Kohutiarová - redaktorka portálov nm.sk, Rodinka, Slovo+ a Za stolom. Podelila sa o svoje skúsenosti z prorodinných formačných aktivít, kde venuje svoj čas a energiu predovšetkým ženám a pomáha im čeliť výzvam súčasného sveta.

Príjemný a nenútený rozhovor hudobne spestrili žiaci ZUŠ K. Pádivého a v podvečernej atmosfére jesennej záhrady vyniklo záverečné autorské čítanie p. Kohutiarovej, ktoré bolo hlbokou a autentickou meditatívnou bodkou tohto vydareného podujatia.


Pozrite si aj udalosť v kalendári k tomuto článku.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

Vitamínová bomba pre vzťahy - ako sme prežili NTM 2024

20. február 2024

V dňoch od 12. do 18. februára 2024 organizovalo Centrum pre rodinu Trenčín už 10-ty Národný týždeň manželstva (NTM), ktorý nám ponúkol jedinečnú príležitosť propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. Tohtoročné motto Národného týždňa manželstva bolo: "Vitamíny pre vitálny vzťah"

Národný týždeň manželstva 2024

31. január 2024

Doplňte si vitamíny pre váš vzťah!

2% pre CPR Trenčín 2024

23. január 2024

Ak chcete prejaviť podporu centru pre rodinu, darujte percentá z vašich daní nášmu občianskemu združeniu CPR Trenčín. Váš záujem a podpora nás posúva ďalej. Ďakujeme.

Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou 2024

12. január 2024

Po roku opäť otvárame vzdelávací kurz pre seniorov. Kurz nadväzuje na úspešný projekt Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych stredných škôl a gymnázií.

Aký bol advent v našom centre?

8. január 2024

Advent predstavuje obdobie očakávania narodenia Spasiteľa, obdobie, kedy sa snažíme lepšie otvoriť naše srdcia a pripravovať sa na jeho príchod. Jedným zo spôsobov je venovať viac času svojej rodine a blízkym, s ktorými môžeme posilniť naše vzťahy.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2024 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga