Ďalší ročník Noci literatúry je tu.
Podujatie Noc literatúry ponúka trenčanom súčasnú európsku literatúru, ktorá sa číta na viacerých miestach v centre Trenčína. Čaro tejto potulky spočíva v tom, že si v rýchlom slede a v dobrej spoločnosti urobíte prehľad o najnovších európskych knihách, ku ktorým sa neskôr môžete vrátiť, ak vás zaujmú.
V stredu 16.5.2018 o 20:00 vás Centrum pre rodinu Trenčín na Farskej ulici č. 12 pozýva do záhrady, ukrytej pod mestskými hradbami. Čítať bude fotograf Radovan Stoklasa.
Plagát vo formáte A4 si môžete stiahnúť tu
Už 17. ročník podujatia Hviezdy deťom – opäť pre radosť a úsmevy detí
Jedným z hlavných symbolov jubilejného roka je svätá brána, ktorou veriaci môžu prejsť pri putovaní na určené miesta milosti. V sobotu 21. 6. 2025 sa rodiny trenčianskeho dekanátu spolu stretli, aby putovali k najstaršiemu pútnickému miestu Slovenska – Skalke nad Váhom – a prešli touto svätou bránou v našom regióne.
“v dňoch 4-8.6.2025 sa v pastoračnom centre Jonatán Pruské uskutočnila akcia Otec&Dcéra, organizovaná Centrom pre rodinu Trečín” - asi takto nejako by znela “chlapská” verzia tejto správy, žiadne emócie - holé fakty.
Cesta, ktorá mení životy
Medzinárodný deň rodiny si svet pripomína už od roku 1993, keď ho vyhlásilo Valné zhromaždenie OSN. V Trenčíne nie sme výnimkou a v nedeľu 18. mája 2025 sme túto udalosť oslávili už po desiaty raz.