V stredu podvečer 31. augusta na čistinke pod diecéznou svätyňou na Skalke začal rásť stanový tábor.
Dvanásť otcov a ich dvanásť dospievajúcich synov sa zišlo z rôznych kútov Slovenska, aby tu spoločne strávili záver prázdnin. Nevedeli, čo ich čaká. Otcovia sa napriek tomu rozhodli, že venujú päť dní svojmu synovi. A synovia prijali ich pozvanie. Všetci mohli zažívať chlapské spoločenstvo, ktoré malo veľkú silu. Otcovia - zrelí muži si počas akcie, ani neviem ako, vyslúžili prívlastok „mladí chlapi“. Synovia, ktorí práve začínajú dospievať, boli zase „mladší chlapi“. Aj toto symbolizovalo cestu, ktorou sa postupne uberajú. Otcovia odovzdávajú zodpovednosť svojim synom a synovia ju krok po kroku prijímajú. Záleží na oboch, či to bude cesta radostná, alebo bolestná. No ja im verím, že to dokážu. „Mladí chlapi“ aj „mladší chlapi“.
Chlapi, bolo s vami fajn. Som rád, že ste tu boli práve vy.
Pozrite si aj udalosť v kalendári a fotky k tomuto článku.
V nedeľu 17. novembra 2024 sme sa opäť stretli na tradičnej spomienkovej túre na zrúcaninu Súľovského hradu, aby sme si pripomenuli tragédiu z roku 2008, keď počas búrky na tomto mieste zahynuli Zuzana a Samko Sýkoroví.
Centrum pre rodinu Trenčín sa v dňoch 20. a 26. novembra 2024 premenilo na priestor plný tvorivej energie a ručných prác. Uskutočnilo sa tu podujatie venované vyšívaniu, ktoré prilákalo nielen nadšencov výšivky, ale aj ľudí túžiacich po oddychu a relaxácii.
Už po piaty raz sme tento rok zorganizovali tradičný novembrový pochod sv. Martina, ktorý si získava čoraz viac priaznivcov. Napriek chladnému počasiu sme si 15. novembra užili krásny večer plný svetiel, radosti a dobrej nálady.
Na týždňovej plavbe „Otec a dcéra“ organizovanej Centrom pre rodinu Trenčín sa stretlo osem dvojíc otcov a dcér na dvoch plachetniciach, aby prežili dobrodružstvo na mori spojené s duchovným programom. Cieľom bolo upevniť vzťah medzi otcom a dcérou prostredníctvom spoločných aktivít, rozhovorov, modlitieb a vzácnych chvíľ v blízkosti prírody.
Počas uplynulého víkendu (19.10. - 20.10.2024) sa na Slovensku už po štvrtýkrát uskutočnil Program AMORIS, tentokrát na tému „Odpustenie: cesta od zranenia k jednote“. Tento rok prebehol program v 27 mestách naprieč Slovenskom, vrátane Trenčína, kde sa do neho zapojilo 16 manželských párov z rôznych farností Trenčianskeho regiónu.