Popoludnie so slovenčinou - pokračovanie

1. február 2023, 15:30 Farská 12
Popoludnie so slovenčinou - pokračovanie

V novom roku opäť pozývame občanov Ukrajiny na pokračovanie konverzácie v slovenčine.

Cyklus kurzu je naplánovaný na dni pondelok - streda - piatok. Začiatok kurzu oznámime prihláseným záujemcom.

Na konverzáciu je potrebné sa prihlásiť prostredníctvom formuláru v slovenskom alebo ukrajinskom jazyku. Kurz sa uskutoční v prípade minimálne 5 záujemcov. Lektormi budú tak ako v minulosti dobrovoľníci. Poplatok za kurz je dobrovoľný.

Оглядом на збільшення інтересу до покращення словацької розмови ми знову відкриваємо курс словацької мови, який буде зосереджений на нормальній розмовній розмові. Якщо вас зацікавила така форма навчання, реєструйтесь будь ласка у цій формі. Курси проходитимуть у другій половині дня 3 рази на тиждень (понеділок, середа, п’ятниця). Викладачами будуть лектори – волонтери. Ціна за курс є добровільною.

Chcem podporiť CPR

Prehľad mesiaca

Najnovšie články

25. marec - Deň počatého dieťaťa

23. marec 2023

V sobotu 25. marca 2023 si opäť pripomenieme Deň počatého dieťaťa, ktorý pod hlavičkou Fóra života upriamuje pozornosť na zázrak života, a jeho ochranu od počatia po prirodzenú smrť.

Kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou II.

16. marec 2023

V priestoroch Centra pre rodinu Trenčín opätovne prebieha edukačný kurz Dedkov sprievodca digitálnou galaxiou. Netradičná forma individuálneho zlepšovania počítačovej gramotnosti, kde školiteľmi sú dobrovoľníci - študenti trenčianskych gymnázií, je zacielená na seniorov, ale vítaní sú všetci, ktorí si túžia osvojiť niečo nové.

Vyhodnotenie Manželskej hry

8. marec 2023

Počas Národného týždňa manželstva prebiehala Manželská hra, do ktorej sa mohol zapojiť každý manželský pár, ktorý využil 3 ponuky spriaznených prevádzok alebo sa zúčastnil podujatia. 

Hlinený dukát - Pomoc človeku v núdzi

3. marec 2023

„Snáď každý z nás zažil situáciu na ulici, keď k vám z nenazdajky pristúpi človek bez domova a pýta si peniaze. Pri úprimnej ochote obdarovať núdzneho človeka sa vyskytne aj pochybnosť a prebieha vnútorná dilema, či nebudú darované peniaze zneužité na kúpu alkoholu namiesto sýteho jedla. Práve hlinený dukát je východiskom z tejto dilemy. Ide o alternatívne platidlo, ktoré sa nedá zneužiť na kúpu alkoholu či iných návykových látok a ponúka obdarovanému účinnú pomoc,“ povedal Patrik Čech, vedúci Útvaru sociálnych vecí MsÚ Trenčín.

Rodinný florbal

2. marec 2023

Sobota 18.2.2023 sa v Trenčíne niesla v znamení športu. Celé rodiny florbalových nadšencov sa stretli v telocvični SOŠ na Jilemnického ulici, aby si zmerali sily v tomto športe, ktorý sa teší čoraz väčšiemu záujmu.

Archív článkov

0940 785 275 info@cprtrencin.sk Farská 12, 911 01 Trenčín facebook.com/cprtrencin
© 2015-2023 Centrum pre rodinu Trenčín Všetky práva vyhradené.
Nastavenie cookies | Tvorba web stránok - Ján Ďuriga